Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische vredesmacht trekt zich terug uit Nagorno-Karabach

Russische vredesmacht trekt zich terug uit Nagorno-Karabach

KREMLIN (ANP/AFP) - De Russische vredesmacht is zich aan het terugtrekken uit Nagorno-Karabach, bevestigt het Kremlin. De militairen zijn daar sinds 2020 gestationeerd als onderdeel van een vredesakkoord tussen Azerbeidzjan en Armenië.

"Ja, dat is waar", zei een woordvoerder van het Kremlin. Hij deelde geen verdere details over de terugtrekking, waar Azerbeidzjaanse staatsmedia eerder deze week over hadden bericht. Rusland heeft 2000 militairen in de betwiste regio.

Azerbeidzjan en Armenië voerden in de jaren negentig en in 2020 bloedige oorlogen om Nagorno-Karabach. De strijd in 2020 eindigde na zes weken met een bestand dat tot stand kwam dankzij Rusland. Er werd onder meer afgesproken dat Russische militairen in de regio toezicht zouden houden. Azerbeidzjan had in 2020 delen van Nagorno-Karabach ingenomen en de rest tijdens een bliksemoperatie in september vorig jaar.

Nagorno-Karabach wordt internationaal beschouwd als grondgebied van Azerbeidzjan. De regio werd tot september bewoond door vooral etnische Armenen en bestuurd door separatisten die pro-Armenië zijn. De banden tussen Armenië en Rusland zijn inmiddels bekoeld. De regering in Jerevan vindt dat Rusland niet genoeg heeft gedaan tegen "Azerbeidzjaanse agressie".

Meer uit Buitenland

Stembureaus dicht na lokale verkiezingen in Palestijnse gebieden

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.

3 uur geleden
Netanyahu beveelt zware aanvallen op Hezbollah

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft opdracht gegeven tot "krachtige aanvallen op doelen van Hezbollah in Libanon". Dat staat in een korte officiële verklaring. Er geldt sinds midden april een bestand tussen Libanon en Israël, maar daarmee kwam geen einde aan de strijd tussen Israël en de pro-Iraanse Hezbollahbeweging.

3 uur geleden
Trump: onderhandelaars Witkoff en Kushner gaan niet naar Pakistan

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij de reis van de onderhandelaars Steve Witkoff en Jared Kushner naar Pakistan heeft geannuleerd. Dat heeft hij aan de Witte Huis-correspondent van Fox News gemeld. Volgens Trump heeft de achttien uur durende reis geen zin om te praten over Iran "nu de VS alle kaarten in handen hebben" in de Amerikaans-Iraanse oorlog.

6 uur geleden
Roemenië protesteert bij Rusland na incident met drones

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Roemenië heeft boos gereageerd op een schending van het luchtruim door drones tijdens Russische aanvallen op Oekraïne. De autoriteiten in het EU-land zeggen dat een toestel met mogelijk explosieve lading is neergekomen in bewoond gebied. Ze hebben de Russische ambassadeur ontboden om te protesteren.

7 uur geleden
Aanvallen in Mali, leger zegt controle te hebben

BAMAKO (ANP/AFP/RTR/DPA) - Strijders hebben in Mali op verschillende plekken aanvallen uitgevoerd. Volgens het leger hebben "terroristische groeperingen" onder meer militaire barakken aangevallen. Er zijn schoten gemeld in de hoofdstad Bamako, maar ook in onder meer de steden Gao en Kidal. Aan het begin van de middag zei het leger de situatie onder controle te hebben, al gingen de gevechten door.

9 uur geleden
Oekraïne wil in Azerbeidzjan met Rusland praten over vrede

BAKOE (ANP/RTR) - Oekraïne is klaar voor vredesbesprekingen met Rusland in Azerbeidzjan "als Moskou er ook klaar voor is". Dat heeft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky gezegd in Azerbeidzjan, waar hij op bezoek is en onder meer een ontmoeting heeft met de president daar, Ilham Aliyev.

11 uur geleden
Iraans ministerie: VS willen zonder gezichtsverlies uit de oorlog

TEHERAN (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering is op zoek naar een manier om zich uit de oorlog te redden, zegt het ministerie van Defensie van Iran. Op dit moment is een Iraanse minister in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad voor gesprekken. Deze zaterdag worden daar ook gezanten van de VS verwacht, al is nog onduidelijk of die met Iran zullen spreken.

12 uur geleden