Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische vredesmacht trekt zich terug uit Nagorno-Karabach

Russische vredesmacht trekt zich terug uit Nagorno-Karabach

KREMLIN (ANP/AFP) - De Russische vredesmacht is zich aan het terugtrekken uit Nagorno-Karabach, bevestigt het Kremlin. De militairen zijn daar sinds 2020 gestationeerd als onderdeel van een vredesakkoord tussen Azerbeidzjan en Armenië.

"Ja, dat is waar", zei een woordvoerder van het Kremlin. Hij deelde geen verdere details over de terugtrekking, waar Azerbeidzjaanse staatsmedia eerder deze week over hadden bericht. Rusland heeft 2000 militairen in de betwiste regio.

Azerbeidzjan en Armenië voerden in de jaren negentig en in 2020 bloedige oorlogen om Nagorno-Karabach. De strijd in 2020 eindigde na zes weken met een bestand dat tot stand kwam dankzij Rusland. Er werd onder meer afgesproken dat Russische militairen in de regio toezicht zouden houden. Azerbeidzjan had in 2020 delen van Nagorno-Karabach ingenomen en de rest tijdens een bliksemoperatie in september vorig jaar.

Nagorno-Karabach wordt internationaal beschouwd als grondgebied van Azerbeidzjan. De regio werd tot september bewoond door vooral etnische Armenen en bestuurd door separatisten die pro-Armenië zijn. De banden tussen Armenië en Rusland zijn inmiddels bekoeld. De regering in Jerevan vindt dat Rusland niet genoeg heeft gedaan tegen "Azerbeidzjaanse agressie".

Meer uit Buitenland

VS leggen sancties op aan Iraanse autoriteit Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian ⁠Gulf ‌Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.

17 minuten geleden
CNN: VS starten onderzoek naar Trump-aanklager E. Jean Carroll

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.

2 uur geleden
Jill Biden: ik dacht dat Joe beroerte kreeg in debat met Trump

WASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.

2 uur geleden
Verenigde Staten voeren nieuwe aanvallen uit op Iran

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.

2 uur geleden
Iraanse media melden explosies nabij havenstad Bandar Abbas

TEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.

2 uur geleden
Trump: geen zorgen om politieke gevolgen van oorlog met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag gezegd dat hij zich geen zorgen maakt over de politieke gevolgen van een langdurig conflict met Iran. Hij deed die uitspraak tijdens een kabinetsvergadering in het Witte Huis.

2 uur geleden
VN-rapporteur Palestijnse gebieden opnieuw op sanctielijst VS

WASHINGTON (ANP) - De VS hebben de VN-rapporteur voor de mensenrechten in de bezette Palestijnse gebieden, Francesca Albanese, opnieuw op een sanctielijst van individuen gezet. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Financiën.

4 uur geleden