Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische voetbalcompetitie op 21 juni hervat

Russische voetbalcompetitie op 21 juni hervat

MOSKOU (ANP) - De Russische voetbalclubs hebben nu ook een datum waar ze naartoe kunnen werken. De nationale bond maakte bekend dat het seizoen op 21 juni wordt hervat. De Russische competitie werd half maart stilgelegd vanwege de coronacrisis. Steeds meer Europese landen hebben een datum gepland waarop ze met hun voetbalcompetitie verder willen gaan, met Duitsland zaterdag als eerste.

De trainers van de zestien clubs uit de hoogste afdeling in Rusland mogen in het restant van het seizoen per wedstrijd vijf wissels toepassen. De Russische bond maakt gebruik van de tijdelijke reglementswijziging die de internationale spelregelcommissie IFAB op verzoek van de FIFA heeft doorgevoerd.

FC Zenit koerst af op de landstitel. De regerend kampioen uit Sint-Petersburg heeft na 22 van de 30 speelrondes negen punten voorsprong op Lokomotiv Moskou en Krasnodar, de club van Oranje-international Tonny Vilhena. Het is nog niet duidelijk of er publiek bij de wedstrijden mag zijn.

In Rusland zijn ruim 260.000 mensen besmet met het coronavirus. Volgens de officiële cijfers zijn bijna 2500 mensen gestorven aan het longvirus.

Meer uit Voetbal

Oranjevrouwen dankzij vier treffers Miedema ruim langs Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in hun laatste wedstrijd van het jaar met ruime cijfers gewonnen van een zwak Zuid-Korea. Het oefenduel in Waalwijk eindigde in 5-0. Oranjes topscorer aller tijden Vivianne Miedema blonk uit met vier treffers voor rust.

2 uur geleden
Manchester City nadert Arsenal door zwaarbevochten zege op Fulham

LONDEN (ANP) - Manchester City is koploper Arsenal in de Premier League genaderd tot op 2 punten. De ploeg van trainer Pep Guardiola versloeg Fulham in Londen in een spectaculaire wedstrijd met 5-4 mede door een treffer van Tijjani Reijnders.

2 uur geleden
Voetbalsters Spanje winnen opnieuw Nations League

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.

4 uur geleden
Voetbalster Groenen mist duel Oranje met Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.

7 uur geleden
Ajax wint gestaakt duel met FC Groningen in lege ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.

8 uur geleden
Scheidsrechter Kamphuis stopt na bijna 22 jaar

ZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.

9 uur geleden
Ajax heeft eerste fans van vuurwerkactie geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.

9 uur geleden