Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische voetbalclubs vechten schorsing aan bij sporttribunaal

Russische voetbalclubs vechten schorsing aan bij sporttribunaal

MOSKOU (ANP) - Vier Russische voetbalclubs hebben bij het internationaal sporttribunaal CAS beroep aangetekend tegen hun uitsluiting van Europees voetbal voor het seizoen 2022-2023. Het gaat om FC Zenit, Dinamo Moskou, FC Sotsji en CSKA Moskou, de huidige nummers 1 tot en met 4 van de Russische competitie.

De Europese voetbalbond UEFA besloot begin dit jaar na de Russische militaire inval in Oekraïne om Sint-Petersburg te schrappen als speelstad van de finale van de Champions League. Russische teams werden ook uit de Europese competities gezet. Zo mag Rusland komende zomer niet meedoen aan het EK voor vrouwen in Engeland.

Begin deze maand bepaalde de UEFA dat Russische clubs ook komend seizoen niet mogen meedoen aan de Europese toernooien. Zenit verzekerde zich onlangs van de landstitel en zou normaal gesproken rechtstreeks in de lucratieve Champions League terechtkomen. De club uit Sint-Petersburg hoopt dat via het CAS alsnog voor elkaar te krijgen. Dinamo Moskou, FC Sotsji en CSKA Moskou, die ook afstevenen op de posities die recht zouden geven op Europees voetbal, tekenen ook beroep aan. Ze roepen het CAS op de zaak snel in behandeling te nemen.

De Russische voetbalbond stapte in maart al naar het CAS om de algehele schorsing door de UEFA en de mondiale bond FIFA aan te vechten, maar het sporttribunaal wees dat af.

Meer uit Voetbal

Arteta ziet na zege op Villa dat koploper Arsenal op goede weg is

LONDEN (ANP/AFP) - Trainer Mikel Arteta ziet dat koploper Arsenal op de goede weg is voor een eerste kampioenschap in 22 jaar. "2025 was op persoonlijk en professioneel vlak geweldig. In 2026 weten we wat we willen. We zullen er elke dag keihard voor moeten werken, maar ik denk dat we op de goede weg zijn", zei de Spaanse coach na de 4-1-zege op nummer 3 Aston Villa.

56 minuten geleden
Koploper Arsenal wint topper tegen Aston Villa ruim: 4-1

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de topper in de Premier League tegen Aston Villa met ruime cijfers gewonnen. De koploper uit Londen versloeg de nummer 3 met 4-1. Daarmee kwam een einde aan een lange zegereeks van Aston Villa, dat de laatste elf officiële duels won en daarmee het clubrecord van 1914 evenaarde.

10 uur geleden
Kluivert scoort en speelt gelijk met Bournemouth bij Chelsea

LONDEN (ANP) - Justin Kluivert heeft in de Engelse voetbalcompetitie met Bournemouth een punt gepakt bij Chelsea. Het duel in Londen eindigde in 2-2.

11 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië bereikt achtste finales Afrika Cup

RABAT (ANP/RTR) - De voetballers van Tunesië hebben op de Afrika Cup de achtste finales bereikt. Het elftal van trainer Sami Trabelsi speelde in Rabat de laatste groepswedstrijd met 1-1 gelijk tegen Tanzania.

13 uur geleden
Espanyol verbiedt bij derby shirts van FC Barcelona in stadion

BARCELONA (ANP/RTR) - Espanyol verbiedt supporters van FC Barcelona zaterdag in het stadion het shirt van hun club te dragen. Dat is een van de maatregelen die de Spaanse club neemt om de derby tussen de twee clubs rustig te laten verlopen.

13 uur geleden
PSV-spits Boadu na knieoperatie zes tot acht weken aan de kant

EINDHOVEN (ANP) - PSV-spits Myron Boadu heeft zich dinsdag laten opereren aan zijn kniegewricht. De 24-jarige aanvaller moet zes tot acht weken revalideren, meldt de Eindhovense club.

16 uur geleden
FIFA overweegt aanpassing buitenspelregel

DUBAI (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA overweegt een aanpassing van de buitenspelregel. "Misschien moet de speler in de toekomst volledig voorbij de verdediger zijn om buitenspel te staan", zei FIFA-voorzitter Gianni Infantino tijdens de World Sports Summit in Dubai. In dat geval zou het geen buitenspel meer zijn als een been of arm van de aanvaller voor de laatste verdediger uitsteekt.

17 uur geleden