Russische voetbalbond naar sporttribunaal CAS wegens schorsing
MOSKOU (ANP) - De Russische voetbalbond gaat in beroep bij sporttribunaal CAS tegen de uitsluiting van het WK voetbal 2022 en alle andere internationale competities. Wereldvoetbalbond FIFA en de Europese voetbalbond UEFA besloten daar eerder in de week toe naar aanleiding van de Russische inval in Oekraïne.
Rusland zou in maart uitkomen in de play-offs om een ticket voor het WK, dat later dit jaar in Qatar wordt gehouden. Spartak Moskou werd uit de Europa League gezet, terwijl de nationale vrouwenploeg niet kan deelnemen aan het EK, komende zomer in Engeland.
De Russische bond meldt dat het een zaak aanspant om toelating van de betrokken teams te eisen. De Russen willen op 24 maart tegen Polen aantreden, de eerste van twee duels waarin deelname aan het WK kan worden afgedwongen. Polen heeft al gezegd niet tegen de Russen te zullen voetballen, de FIFA volgde niet veel later met een schorsing.
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain staat op de drempel van het kampioenschap in de Ligue 1. De ploeg van trainer Luis Enrique won in de competitie met 1-0 van Stade Brest.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan heeft in de strijd om de vierde plaats in de Serie A een kostbare nederlaag geleden. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri verloor in eigen huis met 3-2 van Atalanta van Marten de Roon.
4 uur geledenBARCELONA (ANP) - FC Barcelona is met Frenkie de Jong voor de tweede keer op rij kampioen in La Liga geworden. De koploper in de Spaanse competitie van trainer Hansi Flick won El Clásico in eigen huis met 2-0 van Real Madrid, dat Barça in de resterende drie wedstrijden niet meer kan inhalen.
4 uur geledenPARMA (ANP) - AS Roma heeft door doelpunten in de extra tijd van Devyne Rensch en Donyell Malen met 3-2 gewonnen bij Parma. Roma blijft door de zege kans maken op kwalificatie voor de Champions League.
6 uur geledenBREDA (ANP) - Aanvoerder Boy Kemper van NAC Breda noemt de degradatie van de club een harde klap. "Je staat 2-0 voor en toch is het doek gevallen. Dat doet enorm veel pijn", zei hij bij ESPN. De wedstrijd werd in de 82e minuut bij een 2-0-voorsprong voor NAC stilgelegd, nadat voor de tweede keer vuurwerk op het veld was gegooid.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft in de Engelse titelrace een 1-0-overwinning geboekt bij West Ham United, dat in degradatieproblemen verkeert. De ploeg van trainer Mikel Arteta scoorde pas in de 83e minuut. Door de overwinning heeft de club uit Noord-Londen het kampioenschap nog altijd in eigen hand. Arsenal komt nog twee keer in actie en heeft 79 punten. Manchester City heeft met 74 punten nog drie wedstrijden te gaan.
7 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft met de overwinning op Heracles Almelo afstand genomen van FC Volendam in de onderste regionen van de Eredivisie. De ploeg van coach Anthony Correia won met 3-0 van de al gedegradeerde club uit Almelo door treffers van Guus Offerhaus, Tyrese Noslin en Jeff Hardeveld.
8 uur geleden