Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische voertuigen komen Baltische staten niet meer in

Russische voertuigen komen Baltische staten niet meer in

TALLINN/RIGA/VILNIUS (ANP/DPA) - Voertuigen met een Russisch kenteken komen Estland, Letland en Litouwen niet meer in. De maatregel is onderdeel van Europese sancties tegen Rusland, en volgt op een richtlijn van de Europese Commissie. De regels gelden ook voor voertuigen uit Belarus. Letland en Litouwen namen de maatregel als eerste, Estland volgde later pas.

Voertuigen die zich aan de grenzen van een van de drie landen melden, moeten rechtsomkeert maken. Als ze dat niet doen, kan het voertuig in beslag genomen worden. Er is wel een aantal uitzonderingen. Zo mogen Russische voertuigen wel nog naar Kaliningrad rijden. Dat is een Russische exclave aan de Baltische zee, ingeklemd tussen Polen en Litouwen.

Eind vorige week kwam de Europese Commissie met richtlijnen voor de lidstaten die moeten tegengaan dat Russen de Europese sancties kunnen omzeilen. Daaruit volgt dat Russische voertuigen de EU niet meer in mogen, of het nu gaat om zakelijke ritten of toeristen. Een woordvoerder van de Europese Commissie stelde dat de regels al langer gelden, maar dat er verduidelijking gewenst was. Russen mogen geen voertuigen uitvoeren naar Europa en door alle voertuigen tegen te houden, moet voorkomen worden dat dat via een omweg alsnog gebeurt. Eigenlijk geldt dit soort regels ook voor bijvoorbeeld de export van kleding of toiletartikelen, maar de commissie noemde het gezien de geringe waarde daarvan niet nodig om daarop te handhaven.

"We kunnen niet toelaten dat burgers uit een agressorstaat de voordelen en vrijheden van de democratie genieten, terwijl Rusland zijn volkerenmoord in Oekraïne voortzet", stelt de Estse minister van Buitenlandse Zaken.

Meer uit Buitenland

Rusland veroordeelt 'onaanvaardbare aanval' bij kerncentrale Iran

MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft boos gereageerd op een incident bij de kerncentrale in het Iraanse Bushehr. Een woordvoerder van het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken sprak van een "onverantwoordelijke en volstrekt onaanvaardbare raketaanval" vlak bij een werkende reactor. Ze riep Israël en de Verenigde Staten op levens van Russen die in de centrale werken niet in gevaar te brengen.

3 minuten geleden
Skigondel in Zwitsers skigebied losgeraakt, rolt van berg

ENGELBERG (ANP) - In het Zwitserse skigebied Engelberg is een gondel losgeraakt van een skilift. Op beelden bij Zwitserse media is te zien hoe de gondel van een berg rolt. Onduidelijk is op dit moment of er mensen in de gondel zaten, of dat er gewonden zijn. Volgens nieuwssite 20 minuten is er sprake van minstens één gewonde. Ook schrijft dat medium dat een reddingshelikopter is ingezet.

38 minuten geleden
Media: enorm gasveld in Iran aangevallen

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van een aanval op doelen bij een enorm gasveld in de Golfregio, in het zuiden van Iran. Staatsmedia melden dat brandweerteams worden gestuurd om het vuur te blussen.

43 minuten geleden
Zweden meldt terechtstelling Zweed in Iran

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Een in Iran ter dood veroordeelde Zweed is volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van Zweden woensdag geëxecuteerd. Minister Maria Malmer Stenergard heeft geschokt gereageerd.

58 minuten geleden
Israël claimt weer Iraanse bewindsman te hebben gedood

JERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.

3 uur geleden
OM eist zeven jaar en zeven maanden cel tegen Marius Borg Høiby

OSLO (ANP) - Het Noorse Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Oslo een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist tegen Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Dat melden Noorse media woensdagochtend. Høiby wordt verdacht van onder meer verkrachtingen en mishandeling.

3 uur geleden
Kremlin ontkent bericht dat het Iran technisch helpt

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.

3 uur geleden