
Russische vlag geschilderd op sokkel standbeeld Kleine Zeemeermin
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Onbekenden hebben een Russische vlag geschilderd op de sokkel van het standbeeld van de Kleine Zeemeermin in Kopenhagen. Het wereldberoemde kunstwerk is volgens de lokale politie het doelwit geworden van vandalisme.
Wie achter de actie zit, is niet duidelijk. Ook het motief is niet bekend. De sokkel, een grote steen, werd in maart vorig jaar ook al beklad. Op de steen stond toen dat Z gelijkstaat aan het hakenkruis. Die letter wordt als symbool gebruikt door voorstanders van de Russische inval in Oekraïne. Denemarken is tegen de oorlog en behoort tot de groep westerse landen die het Oekraïense leger zullen voorzien van Leopard-tanks.
De Kleine Zeemeermin stelt het hoofdpersonage voor uit het gelijknamige sprookje van de Deense schrijver en dichter Hans Christian Andersen. Het standbeeld uit 1913 is vaker met opzet beklad, soms met activistische leuzen. De Kleine Zeemeermin verloor ook twee keer haar hoofd en één keer een arm.
Meer uit Buitenland
LISSABON (ANP) - Het dodental van het ongeluk met de kabeltram in Lissabon is gestegen naar zeventien. Twee gewonden zijn in de nacht van woensdag op donderdag overleden in het ziekenhuis, meldt de burgerbescherming volgens nieuwssite Journal de Notícias. Er zijn 21 gewonden, afkomstig uit zeker tien landen. Vooralsnog zijn geen Nederlandse slachtoffers bekend.
48 minuten geledenLISSABON (ANP) - Het tramongeluk in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft aan een Duitse man het leven gekost, meldt de Portugese nieuwssite Observador. Andere Portugese media meldden al dat zijn zoontje van 3 lichte verwondingen opliep. De moeder raakte volgens Expresso ernstig gewond en is geopereerd. Langzaam wordt meer duidelijk over de slachtoffers.
2 uur geledenLISSABON (ANP) - Bij het tramongeval in de Portugese hoofdstad zijn 23 mensen gewond geraakt, van wie vijf ernstig. Onder hen is ook een driejarig kind, melden Portugese media op gezag van de politie. Volgens de autoriteiten is dit de definitieve balans van het aantal gewonden na de ontsporing, waarbij zeker vijftien doden vielen.
4 uur geledenAUSTIN (ANP) - Het parlement van Texas heeft een wet aangenomen die burgers toestaat artsen, distributeurs en farmaceuten aan te klagen die abortuspillen voorschrijven of naar de staat sturen, melden Amerikaanse media. Succesvolle aanklagers krijgen minimaal 100.000 dollar (ruim 85.000 euro) schadevergoeding.
5 uur geledenLISSABON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental van de ontspoorde kabeltram in Lissabon is opgelopen tot vijftien, melden de hulpdiensten. Er zijn zo'n achttien gewonden. Volgens CNN Portugal zijn vijf van hen er ernstig aan toe. De regering heeft voor donderdag een dag van nationale rouw afgekondigd.
13 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - In de Portugese hoofdstad Lissabon is een iconische kabeltram ontspoord. Daarbij zijn volgens CNN Portugal zeker drie doden gevallen en twintig mensen gewond geraakt.
14 uur geledenPARIJS (ANP) - De Europese leiders die donderdag met elkaar gaan praten over veiligheidsgaranties voor Oekraïne zullen na afloop van dat gesprek bellen met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het kantoor van de Franse president Emmanuel Macron. De leden van de zogeheten coalitie van bereidwillige landen komen in Parijs samen om onder anderen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky te overleggen.
15 uur geleden