Russische vlag geschilderd op sokkel standbeeld Kleine Zeemeermin
KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Onbekenden hebben een Russische vlag geschilderd op de sokkel van het standbeeld van de Kleine Zeemeermin in Kopenhagen. Het wereldberoemde kunstwerk is volgens de lokale politie het doelwit geworden van vandalisme.
Wie achter de actie zit, is niet duidelijk. Ook het motief is niet bekend. De sokkel, een grote steen, werd in maart vorig jaar ook al beklad. Op de steen stond toen dat Z gelijkstaat aan het hakenkruis. Die letter wordt als symbool gebruikt door voorstanders van de Russische inval in Oekraïne. Denemarken is tegen de oorlog en behoort tot de groep westerse landen die het Oekraïense leger zullen voorzien van Leopard-tanks.
De Kleine Zeemeermin stelt het hoofdpersonage voor uit het gelijknamige sprookje van de Deense schrijver en dichter Hans Christian Andersen. Het standbeeld uit 1913 is vaker met opzet beklad, soms met activistische leuzen. De Kleine Zeemeermin verloor ook twee keer haar hoofd en één keer een arm.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump ontkent dat er onenigheid bestaat tussen hem en zijn generaal Daniel Caine over aanvallen op Iran. Amerikaanse media schreven dat Caine had gewaarschuwd dat zo'n aanval risico's met zich meebrengt.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Een groot aantal landen heeft zich uitgesproken tegen recente stappen van Israël om de controle over de Westelijke Jordaanoever te vergroten. In een gezamenlijke verklaring bestempelden de buitenlandministers van bijna twintig landen, waaronder een groot aantal Europese landen, deze stappen als "pogingen om het gebied te annexeren en de Palestijnse staat te ondermijnen".
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Door een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot in de Caribische Zee zijn opnieuw drie doden gevallen. Dat meldt het Amerikaanse leger.
5 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Amerikaanse functionarissen voeren in Genève gesprekken met Russische en Chinese delegaties over kernwapens. Maandag spraken ze al met de Russen, dinsdag volgen de Chinezen, meldt een hooggeplaatst figuur van het Amerikaanse buitenlandministerie.
5 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur Charles Kushner is niet komen opdagen bij het Franse ministerie van Buitenlandse Zaken, dat hem zondag had ontboden. Het ministerie legt Kushner daarom beperkingen op voor het contact dat hij kan hebben met de Franse regering.
5 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Nick Reiner zegt dat hij de moord op zijn vader en moeder, regisseur Rob Reiner en Michele Singer, niet heeft gepleegd. Tijdens een hoorzitting in Los Angeles pleitte hij onschuldig, melden Amerikaanse media.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Een Amerikaanse rechter heeft de voormalige speciaal aanklager Jack Smith verboden om zijn rapport over president Donald Trumps achterhouden van geheime documenten te publiceren. Justitie liet die zaak vallen na de verkiezingsoverwinning van Trump in november 2024 en volgens rechter Aileen Cannon, die door Trump is aangesteld, is het niet eerlijk om informatie openbaar te maken uit een zaak die niet is afgerond.
8 uur geleden