Russische tycoons ruim 7,5 miljard rijker na opening beurs Moskou
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Russische miljardairs is dankzij de heropening van de aandelenbeurs omgerekend zo'n 7,5 miljard euro rijker geworden. Bij dat gezelschap zit ook een zakenman uit de kringen rond de Russische president Vladimir Poetin die op sanctielijsten van westerse mogendheden staat.
De Russische centrale bank stond donderdag na een wekenlange opschorting weer handel toe op de Moskouse beurs, zij het met hevige beperkingen. Daarop steeg de hoofdindex, die op een gegeven moment zelfs op 12 procent winst stond. Daarbij moet aangetekend worden dat de handel in aandelen van slechts 33 bedrijven was toegestaan.
Tien Russen die in de lijst staan van de rijkste 500 personen ter wereld van persbureau Bloomberg, hebben aandelen in die bedrijven. Zij streken daardoor een fikse papieren winst op, die bij nikkelmagnaat Vladimir Potanin, olietycoon Leonid Michelson en Poetin-vertrouweling Gennadi Timtsjenko op ongeveer 1 miljard euro uitkwam.
Sanctielijsten
Tegen die laatste zakenman, die schatrijk werd met het handelsbedrijf in grondstoffen Gunvor, zijn door de Europese Unie, het Verenigd Koninkrijk en de Verenigde Staten sancties ingesteld om zijn vermogen te raken. Potanin en Michelson staan vooralsnog niet op sanctielijsten.
Na de Russische inval in Oekraïne werden bedrijven op de Russische beurs fors minder waard. Op de eerste dag van de oorlog, 24 februari, daalde de MOEX-index al 33 procent. Vlak voordat de aandelenhandel in Moskou werd stilgezet, zagen de 23 Russische miljardairs uit het rijkenlijstje van Bloomberg in totaal bijna 53 miljard euro van hun vermogen op de beurs verdampen.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Elektronicaketen Coolblue wil nog dit jaar beginnen met de verkoop van fietshelmen. "We zijn hard aan het nadenken om dit jaar met fietshelmen te starten. We hebben gesprekken met vrijwel elke fietshelmfabrikant, dus het zou zomaar eens heel snel kunnen gaan", zegt topman Pieter Zwart van Coolblue in een interview met het ANP.
17 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - In de tweede helft van vorig jaar zijn ruim 241.000 nieuwe hypotheken afgesloten, 14 procent meer dan een jaar eerder. Het was ook bijna net zo hoog als in de recordperiode van de tweede helft van 2020 tot en met het eerste halfjaar van 2022, meldt het Kadaster.
18 minuten geledenAPELDOORN (ANP) - In de tweede helft van vorig jaar zijn ruim 241.000 nieuwe hypotheken afgesloten, 14 procent meer dan een jaar eerder. Het was ook bijna net zo hoog als in de recordperiode van de tweede helft van 2020 tot en met het eerste halfjaar van 2022, meldt het Kadaster.
18 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Coolblue heeft vorig jaar opnieuw een recordomzet geboekt dankzij de versnellende groei in Duitsland en het openen van zes nieuwe winkels in Nederland, België en Duitsland. Dit jaar wil de elektronicaketen vooral in Duitsland verder groeien en in de drie landen tien nieuwe winkels openen, waarvan zeker zes in Nederland.
18 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Om mensen die een woning zoeken te ondersteunen, zouden de voordelen voor woningbezitters afgebouwd moeten worden, staat in een rapport van het Centraal Planbureau (CPB). Dit is volgens de overheidsinstantie effectiever dan het extra subsidiëren van woningzoekenden.
6 uur geledenCHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - De verkopen van McDonald's in de Verenigde Staten zijn in het vorige kwartaal het hardst gegroeid in meer dan twee jaar. De resultaten suggereren dat de inspanningen van de fastfoodketen om weer te worden gezien als betaalbare eetgelegenheid werken.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag iets lager gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid. Daaruit kwam naar voren dat de werkgelegenheid in de Verenigde Staten in januari met 130.000 banen groeide. Dit is de sterkste groei in meer dan een jaar en veel meer dan economen in doorsnee hadden verwacht.
7 uur geleden