Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische tv-activiste riskeert tien dagen cel

Russische tv-activiste riskeert tien dagen cel

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische vrouw die maandag het hoofdjournaal van de Russische staatstelevisie verstoorde met een protest tegen de Russische invasie in Oekraïne, krijgt een boete van 30.000 roebel (bijna 260 euro), melden Russische media. Justitie had eerder gemeld dat ze tien dagen celstraf riskeerde.

Haar advocaat had rekening gehouden met een celstraf tot vijftien jaar op grond van de nieuwe wet die "valse informatie" over het Russische leger strafbaar stelt, maar ze komt op vrije voeten.

De vrouw, Marina Ovsjannikova, onderbrak een nieuwsuitzending van het Eerste Kanaal, de belangrijkste Russische staatszender, om de oorlog in Oekraïne aan de kaak te stellen. Ze werkte voor die zender en waarschuwde de kijkers de staatspropaganda niet te geloven. De actie kreeg internationaal veel aandacht.

Meer uit Buitenland

Poetin zegt dat Rusland een moeilijke tijd doormaakt

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft op een partijcongres van Verenigd Rusland gezegd dat het land een moeilijke tijd doormaakt. Maar die tijd heeft ons veel geleerd, aldus Poetin. De president voerde het woord terwijl er berichten zijn dat Rusland onder druk zou zijn gekomen door een groeiend aantal Oekraïense luchtaanvallen.

8 minuten geleden
Elf doden bij crash vliegtuigje bij Nancy

NANCY (ANP) - In een buitenwijk van Nancy in Frankrijk is kort na het opstijgen een vliegtuigje neergestort en daarbij zijn elf doden gevallen volgens de autoriteiten. Plaatselijke media meldden dat in het toestel een groep parachutespringers zat. Het gaat om vijf instructeurs, vijf leerlingen en de piloot.

39 minuten geleden
Araghchi: Iran blijft verantwoordelijk voor Straat van Hormuz

BAGHDAD (ANP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zei tijdens een bezoek aan Irak dat Iran verantwoordelijk blijft voor de Straat van Hormuz. Als onderdeel van een voorlopig akkoord met de Verenigde Staten moest die belangrijke zeestraat open, maar de afgelopen dagen werden opnieuw aanvallen op schepen gemeld.

2 uur geleden
Israël erkent volkerenmoord op Armeniërs in Ottomaanse Rijk

JERUZALEM (ANP/DPA) - De Israëlische regering heeft de volkerenmoord op de Armeense bevolkingsgroep tijdens de Eerste Wereldoorlog in het Ottomaanse Rijk officieel erkend. De erkenning was een initiatief van minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar.

2 uur geleden
Israël meldt doden bij gevechten in zuiden van Libanon

TEL AVIV (ANP) - Het Israëlische leger zegt eerder op de dag meerdere Hezbollah-strijders te hebben gedood in het zuiden van Libanon. Daarnaast zou een Israëlische militair zijn omgekomen bij gevechten met de gewapende Libanese groepering.

2 uur geleden
USAR NL heeft nog niemand kunnen redden in Venezuela

LA GUAIRA (ANP) - De Nederlandse USAR-teams hebben tijdens de eerste 24 uur van hun reddingsactie na de aardbevingen in Venezuela nog geen mensen uit ingestorte gebouwen kunnen halen. Wel is geprobeerd om iemand te redden, maar tijdens de poging bleek dat die actie niet zou slagen, vertelde een woordvoerder. "Hoe moeilijk dat ook is, er werd besloten door te gaan naar mensen die we mogelijk wel kunnen redden."

2 uur geleden
Jongen (11) onder puin vandaan gehaald in Venezuela

CARABALLEDA (ANP) - In Venezuela is opnieuw een kind levend onder het puin vandaan gehaald nadat het land woensdag werd getroffen door twee zware aardbevingen, meldt interim-president Delcy Rodriguez. Ze deelde beelden van de reddingsactie op sociale media.

6 uur geleden