Russische troepen trekken Charkov binnen, gevechten op straat
CHARKOV (ANP/AFP) - Russische troepen zijn de Oekraïense stad Charkov binnengetrokken, waarna gevechten op straat zijn ontstaan. De lokale autoriteiten zeggen dat het Oekraïense leger "de vijand elimineert".
Er wordt op meerdere plekken in Charkov gevochten. Daarbij worden machinegeweren gebruikt en er hebben ook explosies plaatsgevonden, meldt een journalist van persbureau AFP. De bevolking is door de autoriteiten opgeroepen binnen te blijven.
De autoriteiten meldden eerder in de ochtend dat het Russische leger met "lichte voertuigen" de noordoostelijke stad was binnengetrokken. Op video's zijn Russische militaire voertuigen te zien die door de straten rijden. Andere beelden tonen een brandende tank.
Charkov is met 1,4 miljoen inwoners de tweede grootste stad van Oekraïne en ligt op ongeveer 400 kilometer ten oosten van hoofdstad Kiev.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben na maandenlang onderhandelen een akkoord bereikt over het 21e sanctiepakket tegen Rusland, laat een hoge EU-diplomaat weten. Het gaat om een politiek akkoord; het formele schriftelijke akkoord wordt donderdagmiddag afgerond, aldus de diplomaat.
34 minuten geledenLONDEN (ANP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham gaat de belastingen voor pubs, clubs en muziekpodia in Engeland met 20 procent verlagen. Volgens de regering profiteren 32.000 zaken van die maatregel en zal het een doorsnee pub op jaarbasis een voordeel van 1100 pond opleveren (1288 euro).
38 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Oekraïense aanvallen op Rusland zijn zeker drie doden en acht gewonden gevallen, melden de Russische autoriteiten. Volgens The Kyiv Independent heeft Oekraïne onder meer aanvallen uitgevoerd op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim, olie-infrastructuur en een logistiek centrum van Wildberries, de grootste online marktplaats van Rusland.
42 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Chinese kustwacht heeft een waterkanon gebruikt tegen een Filipijnse vissersboot op de Zuid-Chinese Zee, melden de Filipijnse autoriteiten. Het zou gaan om een vissersboot van de overheid.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Duizenden mensen wonen een maand na de dodelijke aardbevingen in Venezuela nog steeds in tijdelijke opvangcentra. Dat meldt de Norwegian Refugee Council (NRC). De hulporganisatie waarschuwt dat de financiële hulp aan het land ernstig tekortschiet.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov hebben elkaar donderdag gesproken in de marge van een bijeenkomst van ASEAN in de Filippijnen. Ze zouden er onder meer hebben gesproken over de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Een Amerikaanse tiener die een rechtszaak tegen Meta had aangespannen vanwege de gezondheidseffecten van sociale media op jongeren, heeft de zaak ingetrokken. De zaak had eind deze maand moeten aanvangen, maar is nu geschikt. De exacte voorwaarden van de schikking zijn geheim.
3 uur geleden