Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische troepen aan stadsrand Lisitsjansk tot staan gebracht

Russische troepen aan stadsrand Lisitsjansk tot staan gebracht

LISITSJANSK (ANP/DPA) - In het oosten van Oekraïne zijn Russische troepen tot stilstand gebracht aan de stadsrand van Lisitsjansk, meldt het Oekraïense leger. Volgens de generale staf in Kiev zijn daarbij flinke verliezen toegebracht aan het Russische leger, dat nu reserves naar het front zou moeten sturen. De Russen proberen de stad, die volgens de gouverneur van Loehansk nu geheel binnen het bereik van Russisch vuur ligt, te omsingelen.

Eerder op de donderdag werd bekend dat een groep Oekraïense strijders was omsingeld in de plaatsen Solote en Hirske, ten zuiden van Lisitsjansk. Later erkende het Oekraïense leger dat Russische troepen delen van Hirske hebben veroverd. Rondom Hirske wordt nog wel hevig gevochten, zeiden door Rusland gesteunde separatistische troepen.

Lisitsjansk is de laatste grote stad in de regio Loehansk die nog volledig onder Oekraïense controle staat. Aan de andere kant van de rivier Severski Donets ligt de stad Severodonetsk, die al grotendeels is veroverd door Rusland. Honderden burgers zitten er vast in een chemische fabriek.

Aan het zuidelijke front hebben Russische troepen brandstoftanks en ander militair materieel van het Oekraïense leger in de buurt van Mykolajiv bestookt met "zeer nauwkeurige wapens", meldt het Russische ministerie van Defensie. Mykolajiv, een rivierhaven en centrum voor scheepsbouw vlakbij de Zwarte Zee, is een horde die de Russische troepen moeten nemen om door te drukken naar de westelijker gelegen havenstad Odessa.

Meer uit Buitenland

NAVO neemt ideeën VS over Europesere NAVO over, verwacht Rutte

BOEKAREST (ANP) - De NAVO zal de Amerikaanse ideeën over een groter Europees en een kleiner Amerikaans aandeel in het bondgenootschap overnemen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. 'NAVO 3.0', zoals de VS het noemen, is "de logische volgende stap", meent Rutte. Hij verwacht dat de 32 landen dat op de komende NAVO-top zullen vastleggen.

1 uur geleden
Oekraïne en Litouwen sluiten dronedeal

BOEKAREST (ANP/RTR) - Oekraïne en Litouwen hebben een dronedeal gesloten, meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky na een ontmoeting met de Litouwse president Gitanas Nauseda in Boekarest. Oekraïne stuurt een militair expertteam om in Litouwen te werken aan "de ontwikkeling van de noodzakelijke veiligheidscapaciteiten".

1 uur geleden
Iran laat bekende mensenrechtenadvocaat vrij

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.

4 uur geleden
Brussel gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.

4 uur geleden
Onderzoek naar Farage voor niet aangeven miljoenendonatie

LONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.

4 uur geleden
Trump voor staatsbezoek aangekomen in China

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.

5 uur geleden
Schoten gehoord bij senaat in de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.

5 uur geleden