Russische topfunctionaris naar Kabul voor overleg met Taliban
KABUL (ANP/AFP) - Een hoge Russische veiligheidsfunctionaris heeft een bezoek gebracht aan Afghaanse regeringsfunctionarissen in Kabul. De Afghaanse autoriteiten zeggen dat ze daarbij de toezegging kregen dat de Taliban van de Russische lijst met verboden organisaties worden gehaald.
Sergej Sjojgoe van de Russische veiligheidsraad ontmoette in de Afghaanse hoofdstad vicepremier Abdul Ghani Baradar. Diens kantoor deelde naderhand informatie over het gesprek en zei dat Rusland belangstelling heeft voor het uitbreiden van de samenwerking met Afghanistan.
Russische media berichten dat voormalig minister van Defensie Sjojgoe aanstuurde op een "constructieve" relatie met het Talibanregime in Afghanistan. Ze schreven niet of hij inderdaad heeft aangegeven dat de moslimfundamentalisten van de Russische zwarte lijst worden gehaald.
De Taliban grepen in 2021 de macht in Afghanistan. Het land belandde daarop internationaal in een isolement. De Russische ambassadeur in Afghanistan zei eerder dit jaar al dat de Taliban inmiddels bondgenoten zijn in de strijd tegen terrorisme.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten hebben na maandenlang onderhandelen een akkoord bereikt over het 21e sanctiepakket tegen Rusland, laat een hoge EU-diplomaat weten. Het gaat om een politiek akkoord; het formele schriftelijke akkoord wordt donderdagmiddag afgerond, aldus de diplomaat.
33 minuten geledenLONDEN (ANP) - De nieuwe Britse premier Andy Burnham gaat de belastingen voor pubs, clubs en muziekpodia in Engeland met 20 procent verlagen. Volgens de regering profiteren 32.000 zaken van die maatregel en zal het een doorsnee pub op jaarbasis een voordeel van 1100 pond opleveren (1288 euro).
37 minuten geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Bij Oekraïense aanvallen op Rusland zijn zeker drie doden en acht gewonden gevallen, melden de Russische autoriteiten. Volgens The Kyiv Independent heeft Oekraïne onder meer aanvallen uitgevoerd op het door Rusland geannexeerde schiereiland de Krim, olie-infrastructuur en een logistiek centrum van Wildberries, de grootste online marktplaats van Rusland.
42 minuten geledenMANILLA (ANP/RTR) - De Chinese kustwacht heeft een waterkanon gebruikt tegen een Filipijnse vissersboot op de Zuid-Chinese Zee, melden de Filipijnse autoriteiten. Het zou gaan om een vissersboot van de overheid.
1 uur geledenCARACAS (ANP) - Duizenden mensen wonen een maand na de dodelijke aardbevingen in Venezuela nog steeds in tijdelijke opvangcentra. Dat meldt de Norwegian Refugee Council (NRC). De hulporganisatie waarschuwt dat de financiële hulp aan het land ernstig tekortschiet.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en zijn Russische ambtgenoot Sergej Lavrov hebben elkaar donderdag gesproken in de marge van een bijeenkomst van ASEAN in de Filippijnen. Ze zouden er onder meer hebben gesproken over de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Een Amerikaanse tiener die een rechtszaak tegen Meta had aangespannen vanwege de gezondheidseffecten van sociale media op jongeren, heeft de zaak ingetrokken. De zaak had eind deze maand moeten aanvangen, maar is nu geschikt. De exacte voorwaarden van de schikking zijn geheim.
3 uur geleden