
Russische toezichthouder blokkeert Twitter niet
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische toezichthouder Roskomnadzor heeft besloten om Twitter niet te blokkeren in Rusland, nadat het sociale medium veel verboden content heeft verwijderd. Volgens Rusland deed Twitter te weinig om video's met kinderporno erin of berichten over drugsmisbruik te verwijderen.
Roskomnadzor had eerder besloten de snelheid van Twitter te vertragen totdat het bedrijf wilde meewerken aan het verwijderen van in Rusland verboden berichten. Twitter zou nu 91 procent van die berichten hebben verwijderd en dus wordt de snelheid weer verhoogd.
De toezichthouder waarschuwde Google en Facebook dat ook op de kanalen van die techbedrijven verboden berichten moeten worden verwijderd, anders worden ook YouTube en Facebook trager gemaakt.
Naar schatting 3 procent van de Russen gebruikt Twitter. Onder hen Kremlincriticus Aleksej Navalni en zijn bondgenoten.
Meer uit Buitenland
KANANASKIS (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag de bewoners van Teheran opgeroepen onmiddellijk te vertrekken. Ook herhaalde hij dat Iran een nucleaire deal met de Verenigde Staten had moeten sluiten.
2 uur geledenHAIFA (ANP) - Een Iraanse raketaanval zondag op een olieraffinaderij in de Israëlische stad Haifa heeft voor substantiële schade gezorgd. De raffinaderij en alle andere installaties zijn voorlopig buiten gebruik, meldt het bedrijf Bazan in een beursbericht.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu is niet geïnteresseerd in eventuele onderhandelingen met Iran. In een interview met het Amerikaanse ABC News verwijt Netanyahu Iran "te liegen, te bedriegen" en de Verenigde Staten te misleiden.
7 uur geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Vance Boelter, die ervan verdacht wordt twee Democratische politici en hun partners te hebben neergeschoten in hun woningen, bezocht ook nog de huizen van twee andere politici. Hij had "de intentie om hen te vermoorden", zei procureur Joe Thompson tijdens een persconferentie. Boelter was in het bezit van een lijst met daarop de namen van 45 functionarissen, maar een duidelijk motief ontbreekt nog.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR/DPA) - Het Duitse ministerie van Buitenlandse Zaken biedt Duitsers die Israël willen verlaten een vlucht aan vanaf de Jordaanse hoofdstad Amman. Die zal woensdag vertrekken, zegt een woordvoerder van het ministerie. Door het sluiten van het luchtruim boven Israël voor de burgerluchtvaart zijn directe vluchten van en naar dat land niet mogelijk.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft in Teheran de Iraanse staatsomroep IRIB aangevallen. Het bombardement was te horen en te zien tijdens een uitzending van de omroep. Een presentatrice bekritiseerde live in een studio Israël toen een enorme explosie was te horen, waarna ze uit beeld loopt en er rook en puin te zien is. Op beelden van andere staatsmedia is te zien dat het gebouw in brand staat en er veel rook vanaf komt.
9 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Nieuwe gesprekken tussen Rusland en de Verenigde Staten over het normaliseren van de ambassadewerkzaamheden zouden door de Amerikaanse delegatie zijn afgezegd. Dat heeft Moskou maandag gezegd, zonder daarbij een reden te noemen. De VS hebben nog niet op het bericht gereageerd.
10 uur geleden