Russische toerist vanaf maandag moeilijker Europa in
BRUSSEL (ANP) - Russische toeristen komen vanaf maandag al veel moeilijker dan voorheen de Europese Unie binnen. De gunstige visaregels voor Russen verdwijnen met ingang van 12 september, hebben de EU-landen afgesproken.
Russen profiteerden vijftien jaar lang van een gunstige regeling. De EU wilde daar vanaf, omdat zij het onverteerbaar vindt dat Russen in Europa van het goede leven genieten terwijl de oorlog in Oekraïne voortduurt. Nu de EU de regeling opschort, wordt het aanvragen van een visum tijdrovender, bewerkelijker en met ongeveer 80 euro ruim twee keer zo duur.
In de praktijk wordt het waarschijnlijk nog veel moeilijker voor Russische plezierreizigers om nog aan zo'n kort durend toeristenvisum te geraken. De Europese Commissie raadt EU-landen aan de Russische toeristen achteraan te zetten in de vaak al lange wachtrij en aan scherpe controles te onderwerpen. Dissidenten, journalisten en andere Russen die voor de goede zaak reizen, zouden voorrang moeten krijgen.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP) - Turkije wil helpen bij het terugbrengen van de opgelopen spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Buitenlandminister Hakan Fidan zal de hulp vrijdag aanbieden tijdens een ontmoeting met zijn Iraanse ambtgenoot Abbas Araghchi, aldus een bron binnen zijn ministerie.
18 minuten geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De Deense buitenlandminister Lars Løkke Rasmussen zegt dat hij "vandaag iets optimistischer is dan een week geleden", na een nieuw overleg met de Verenigde Staten en Groenland over Groenland. De drie partijen kwamen woensdag bijeen om te praten over een deal over het strategisch gelegen eiland.
57 minuten geledenNORDHORN/OSNABRÜCK (ANP) - Gladde wegen en sneeuw hebben in het westen van Duitsland als voorzorgsmaatregel geleid tot sluiting van openbare scholen. Plaatselijke media melden dat dit onder meer is gebeurd in het Emsland en het graafschap Bentheim. Het gaat daarbij om het grensgebied met de Nederlandse provincies Groningen, Drenthe en Overijssel. Ook de streek rond Osnabrück worstelt met de winterse weersomstandigheden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas kan zich niet voorstellen dat EU-landen een apart Europees leger oprichten. "Als we parallelle structuren creëren, zal dat het beeld alleen maar vertroebelen", zei ze bij aankomst in Brussel voor een vergadering met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-ministers van Buitenlandse Zaken besluiten donderdag over meer sancties tegen Iran. EU-buitenlandchef Kaja Kallas verwacht ook dat de ministers het eens zullen worden over het plaatsen van de Iraanse Revolutionaire Garde op de terrorismelijst.
2 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - Frankrijk blijft nucleair materiaal uit Rusland importeren, ondanks de oorlog die Moskou tegen Oekraïne voert. Dat stelt de Franse tak van milieuorganisatie Greenpeace in een verklaring. Daarmee zouden de Fransen "de Russische economie en indirect ook de oorlogsmachine" voeden.
4 uur geledenBEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
5 uur geleden