Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische toerist vanaf maandag moeilijker Europa in

Russische toerist vanaf maandag moeilijker Europa in

BRUSSEL (ANP) - Russische toeristen komen vanaf maandag al veel moeilijker dan voorheen de Europese Unie binnen. De gunstige visaregels voor Russen verdwijnen met ingang van 12 september, hebben de EU-landen afgesproken.

Russen profiteerden vijftien jaar lang van een gunstige regeling. De EU wilde daar vanaf, omdat zij het onverteerbaar vindt dat Russen in Europa van het goede leven genieten terwijl de oorlog in Oekraïne voortduurt. Nu de EU de regeling opschort, wordt het aanvragen van een visum tijdrovender, bewerkelijker en met ongeveer 80 euro ruim twee keer zo duur.

In de praktijk wordt het waarschijnlijk nog veel moeilijker voor Russische plezierreizigers om nog aan zo'n kort durend toeristenvisum te geraken. De Europese Commissie raadt EU-landen aan de Russische toeristen achteraan te zetten in de vaak al lange wachtrij en aan scherpe controles te onderwerpen. Dissidenten, journalisten en andere Russen die voor de goede zaak reizen, zouden voorrang moeten krijgen.

Meer uit Buitenland

Media: overleg VS en Iran hervat in Genève

GENÈVE (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran hebben hun onderhandelingen hervat in Genève. Dat berichten Iraanse staatsmedia, die schrijven dat de twee partijen berichten uitwisselen via bemiddelaars uit Oman.

13 minuten geleden
Burgerrechtenactivist Jesse Jackson (84) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse burgerrechtenactivist Jesse Jackson is op 84-jarige leeftijd overleden, meldt zijn familie. Jackson was een predikant, maar vooral bekend om zijn strijd voor gelijke rechten voor zwarte Amerikanen. Hij probeerde in 1984 en 1988 president van de Verenigde Staten te worden. Volgens zijn naasten overleed hij vredig, "omgeven door zijn familie".

41 minuten geleden
VS-ambassadeur dinsdag op Belgisch ministerie om uitleg kritiek

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur Bill White moet dinsdag om 14.00 uur op het ministerie van Buitenlandse Zaken uitleg geven over zijn uithaal naar België. Het gaat om een bericht van White op X, waarin hij maandag schreef dat België antisemitisme veel beter moet aanpakken. Dat heeft in de Belgische regering tot zeer verontwaardigde reacties geleid.

43 minuten geleden
Oekraïne meldt grote aanval voor hervatting diplomatiek overleg

KYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne meldt dat Rusland in aanloop naar hervatting van het diplomatieke overleg over de oorlog weer een grote aanval heeft uitgevoerd. Daarbij zouden tientallen raketten en honderden drones zijn afgevuurd. Minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha reageerde verontwaardigd en verweet Rusland op X het vredesproces niet serieus te nemen.

2 uur geleden
Frankrijk gaat regels voor afschieten van wolven versoepelen

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse regering heeft aangekondigd de regels voor het afschieten van wolven te versoepelen. Nu mogen boeren wolven alleen afschieten als die vee in beschermde omheiningen aanvallen, maar na een beleidswijziging mag dat ook buiten die omheiningen.

12 uur geleden
Macron aangekomen in India, straaljagerdeal op tafel

MUMBAI (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron is aangekomen in India voor een driedaags bezoek. De landen hopen een deal te sluiten over de aankoop door India van een honderdtal Dassault Rafale-gevechtsvliegtuigen.

15 uur geleden
Amerikaanse acteur Robert Duvall (95) overleden

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur Robert Duvall is op 95-jarige leeftijd overleden. Dat meldt entertainmentwebsite TMZ, dat verwijst naar een verklaring van zijn vrouw Luciana op Facebook. Duvall speelde rollen in films als The Godfather, Apocalypse Now en To Kill a Mockingbird.

16 uur geleden