Russische toerist vanaf maandag moeilijker Europa in
BRUSSEL (ANP) - Russische toeristen komen vanaf maandag al veel moeilijker dan voorheen de Europese Unie binnen. De gunstige visaregels voor Russen verdwijnen met ingang van 12 september, hebben de EU-landen afgesproken.
Russen profiteerden vijftien jaar lang van een gunstige regeling. De EU wilde daar vanaf, omdat zij het onverteerbaar vindt dat Russen in Europa van het goede leven genieten terwijl de oorlog in Oekraïne voortduurt. Nu de EU de regeling opschort, wordt het aanvragen van een visum tijdrovender, bewerkelijker en met ongeveer 80 euro ruim twee keer zo duur.
In de praktijk wordt het waarschijnlijk nog veel moeilijker voor Russische plezierreizigers om nog aan zo'n kort durend toeristenvisum te geraken. De Europese Commissie raadt EU-landen aan de Russische toeristen achteraan te zetten in de vaak al lange wachtrij en aan scherpe controles te onderwerpen. Dissidenten, journalisten en andere Russen die voor de goede zaak reizen, zouden voorrang moeten krijgen.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
2 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
3 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet een gezamenlijke EU-lening als enige alternatief voor een reparatielening aan Oekraïne op basis van de bevroren Russische tegoeden. Dat staat in een concreet voorstel voor het financieren van Oekraïne in 2026 en 2027.
5 uur geledenGENÈVE (ANP) - Volker Türk, de mensenrechtenchef van de Verenigde Naties, zegt dat de onderdrukking in Oeganda toeneemt in aanloop naar de verkiezingen van volgende maand. Nederland sloot in september een overeenkomst met dat Afrikaanse land over het opzetten van een opvangcentrum voor migranten die door Nederland worden uitgezet.
5 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Duitsland heeft woensdag de eerste delen in gebruik genomen van een raketafweersysteem van Israëlische makelij. Het Arrow 3-schild beschermt ook Israël, eerder dit jaar bijvoorbeeld nog tegen Iraanse raketten.
5 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP/RTR) - Het dodental blijft oplopen na het noodweer in delen van Zuid- en Zuidoost-Azië. Er zijn sinds eind vorige maand meer dan 1500 doden gevallen en het dodental loopt waarschijnlijk nog op.
7 uur geleden