Russische tennisser Roeblev pleit voor vrede
DUBAI (ANP) - De Russische tennisser Andrej Roeblev heeft een oproep gedaan tot vrede tussen zijn vaderland en Oekraïne. Dat deed hij donderdag nadat hij zich had geplaatst voor de halve finales van het toernooi van Dubai. Op diezelfde dag was Rusland begonnen aan een invasie in het buurland.
"Je beseft nu hoe belangrijk het is om vrede in de wereld te hebben, om elkaar te respecteren wat er ook gebeurt, en om verenigd te zijn", sprak Roeblev na zijn zege in drie sets op de Amerikaan Mackenzie McDonald. "Het gaat over zorg dragen voor onze aarde en voor elkaar. Dat is het belangrijkste", zei de nummer 7 van de wereld.
Roeblev plaatste op zijn Instagram-account ook een tekening van twee figuren, in de kleuren van de vlaggen van Oekraïne en Rusland, die elkaar omhelzen.
De 24-jarige Rus, die zondag in Marseille zijn negende toernooizege boekte, vertelde in Dubai ook hoe moeilijk het is om in de huidige omstandigheden te tennissen. "Op dit soort momenten realiseer je je dat je wedstrijd niet belangrijk is. Wat er nu gebeurt in de wereld is veel verschrikkelijker", zei hij.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De olympische sporters Kimberley Bos (skeleton) en Jens van 't Wout (shorttrack) zijn aangewezen als de Nederlandse vlaggendragers bij de Winterspelen. Dat heeft chef de mission Carl Verheijen van TeamNL zondag bekendgemaakt. De openingsceremonie van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo vindt vrijdag 6 februari plaats.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse springruiters zijn er niet in geslaagd de Grote Prijs van Jumping Amsterdam te winnen. Kim Emmen eindigde in de barrage van de wereldbekerwedstrijd in de Amsterdamse RAI als beste Nederlandse ruiter als zevende. De zege ging naar de Fransman Julien Épaillard, die met een tijd van 39,87 seconden sneller was dan de Zwitser Alain Jufer en de Belg Niels Bruynseels.
8 uur geledenINZELL (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben de laatste wereldbeker van het seizoen afgesloten met een overwinning op de teamsprint. Marrit Fledderus, Naomi Verkerk en Isabel Grevelt waren in Inzell met 1.25,52 sneller dan de teams van Canada en Duitsland.
9 uur geledenHOOGERHEIDE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft voor eigen publiek in het Brabantse Hoogerheide ook de laatste wereldbekerwedstrijd van het veldritseizoen gewonnen. In zijn thuisrace zette de zevenvoudig wereldkampioen al in de derde ronde aan, waarna zijn concurrentie wederom het nakijken had. Van der Poel verzekerde zich zo van zijn tweede eindzege in de wereldbeker.
10 uur geledenINZELL (ANP) - Jorrit Bergsma heeft het eindklassement van de wereldbeker op de massastart dit seizoen gewonnen. De zege in de laatste wedstrijd in het Duitse Inzell ging naar Metodej Jilek uit Tsjechië. Die voltooide een lange solo en bleef het peloton voor. Mathieu Belloir uit Frankrijk werd tweede en Andrea Giovannini uit Italië derde.
10 uur geledenINZELL (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Inzell de laatste massastart voor de Olympische Spelen gewonnen. De regerend wereldkampioene was na zestien ronden oppermachtig in de sprint. Valérie Maltais uit Canada werd tweede en de Amerikaanse Mia Manganello werd derde.
10 uur geledenINZELL (ANP) - Jenning de Boo is bij de laatste test voor de Olympische Spelen als vierde geëindigd op de 500 meter bij de laatste wereldbeker in Inzell. De regerend wereldkampioen kwam tot 34,37 en moest daarmee Jordan Stolz en de Polen Damian Zurek en Marek Kania voor zich dulden. Zurek klopte Stolz in een baanrecord van 34,06 tegen 34,10 voor Stolz.
11 uur geleden