Russische tennisser Roeblev pakt titel in Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De Rus Andrej Roeblev heeft het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam gewonnen. De als vierde geplaatste Roeblev, de nummer 8 van de wereld, was in de finale in twee sets te sterk voor de Hongaarse qualifier Marton Fucsovics: 7-6 (4) 6-4.
Roeblev benutte na een uur en 50 minuten zijn tweede wedstrijdpunt; na een sterke service sloeg hij een winnende forehand in de open hoek.
De finale kende slechts één servicebreak; Roeblev kwam in de tweede set met 2-0 voor en gaf die voorsprong niet meer uit handen. In de eerste set draaide het na de nodige spannende servicegames uit op een tiebreak, waarin de agressief spelende Roeblev zijn beste tennis speelde.
Sterk
"Maandagochtend speelde je al een dubbelwedstrijd en je speelde zo sterk. Toen dacht ik: Roeblev gaat het toernooi makkelijk winnen", zei toernooidirecteur Richard Krajicek na afloop van de finale met een knipoog.
Roeblev, die de hele week slechts één set verloor, is de eerste Russische winnaar sinds Michail Joezjny in 2007. Hij is de opvolger van de Fransman Gaël Monfils, die de afgelopen twee edities wist te winnen. Monfils was er dit jaar niet bij. Ook Rafael Nadal, die als eerste geplaatst zou zijn, meldde zich kort voor de start af. Daniil Medvedev, die na de afmelding van Nadal de topfavoriet was, verloor al in de eerste ronde.
De 23-jarige Roeblev is al twintig duels op een rij ongeslagen op ATP 500-niveau. Vorig jaar won hij in dezelfde categorie als het toernooi van Rotterdam al in Hamburg, Sint-Petersburg en Wenen.
Achtste ATP-titel
Voor Roeblev is het zijn achtste ATP-titel. Fucsovics, de mondiale nummer 59, blijft op één eindzege staan. Roeblev verdiende 89.265 euro met zijn titel. Vorig jaar was de cheque nog 406.840 euro, maar door het coronavirus werd het prijzengeld flink teruggeschroefd.
Het toernooi van Rotterdam werd van februari verplaatst naar maart. Het evenement werd gespeeld zonder publiek en het centercourt werd omgebouwd tot een grote televisiestudio om de kijkers thuis zoveel mogelijk kijkplezier te kunnen bieden.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder bereidt zich in bed voor op de finale van het kogelstoten. "Als ik nu ga liggen, slaap ik", zei de wereldkampioene na de kwalificaties bij de EK in Birmingham.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken heeft een nieuwe 'signature', zoals de atlete het zelf noemt, op de EK atletiek in Birmingham. Met een plaktattoo heeft ze haar wangen versierd met goudkleurige sterretjes. Ze toonde ze met een lach na de kwalificaties van het kogelstoten, waarin ze zich met de vijfde plaats (18,65 meter) plaatste voor de finale.
2 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Tony van Diepen heeft zich kort voor de start afgemeld voor de 800 meter op de EK atletiek in Birmingham. De Nederlands kampioen heeft achillespeesklachten, laat de atletiekbond weten.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft maandag in de heats van de 100 meter vrije slag op de EK in Parijs een kampioenschapsrecord gezwommen. Met 52,62 seconden was de Nederlandse wereldrecordhoudster ruim sneller dan haar landgenote Milou van Wijk, die de tweede tijd zwom: 53,00. De Russin Daria Klepikova zette de derde tijd van 53,66 neer.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jessica Schilder kan rustig toewerken naar de finale van het kogelstoten op de EK atletiek in Birmingham. De 27-jarige wereldkampioene kwam maandagochtend in de kwalificaties al in haar eerste poging over de vereiste afstand van 18,20 meter om zich voor de finale op maandagavond te plaatsen. Ze haalde een afstand van 19,00 meter.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser won in 2018 onverwacht brons op de 60 meter horden bij de WK indooratletiek in Birmingham toen zij een aanstormend talent was. De 31-jarige Noord-Hollandse atlete is acht jaar later een gevestigde naam in de wereldtop op de 100 meter horden. Een medaille op een groot toernooi in de buitenlucht ontbreekt echter nog altijd.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Mocht turnster Sanne Wevers (34) zich deze week bij de EK in Zagreb plaatsen voor de balkfinale, dan wacht haar op een bijzondere datum een strijd om de medailles. De eindstrijd op haar favoriete toestel vindt namelijk plaats op 15 augustus, de datum waarop Wevers tien jaar geleden olympisch goud greep in Rio de Janeiro.
8 uur geleden