Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische tennisser Roeblev pakt titel in Rotterdam

Russische tennisser Roeblev pakt titel in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De Rus Andrej Roeblev heeft het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam gewonnen. De als vierde geplaatste Roeblev, de nummer 8 van de wereld, was in de finale in twee sets te sterk voor de Hongaarse qualifier Marton Fucsovics: 7-6 (4) 6-4.

Roeblev benutte na een uur en 50 minuten zijn tweede wedstrijdpunt; na een sterke service sloeg hij een winnende forehand in de open hoek.

De finale kende slechts één servicebreak; Roeblev kwam in de tweede set met 2-0 voor en gaf die voorsprong niet meer uit handen. In de eerste set draaide het na de nodige spannende servicegames uit op een tiebreak, waarin de agressief spelende Roeblev zijn beste tennis speelde.

Sterk

"Maandagochtend speelde je al een dubbelwedstrijd en je speelde zo sterk. Toen dacht ik: Roeblev gaat het toernooi makkelijk winnen", zei toernooidirecteur Richard Krajicek na afloop van de finale met een knipoog.

Roeblev, die de hele week slechts één set verloor, is de eerste Russische winnaar sinds Michail Joezjny in 2007. Hij is de opvolger van de Fransman Gaël Monfils, die de afgelopen twee edities wist te winnen. Monfils was er dit jaar niet bij. Ook Rafael Nadal, die als eerste geplaatst zou zijn, meldde zich kort voor de start af. Daniil Medvedev, die na de afmelding van Nadal de topfavoriet was, verloor al in de eerste ronde.

De 23-jarige Roeblev is al twintig duels op een rij ongeslagen op ATP 500-niveau. Vorig jaar won hij in dezelfde categorie als het toernooi van Rotterdam al in Hamburg, Sint-Petersburg en Wenen.

Achtste ATP-titel

Voor Roeblev is het zijn achtste ATP-titel. Fucsovics, de mondiale nummer 59, blijft op één eindzege staan. Roeblev verdiende 89.265 euro met zijn titel. Vorig jaar was de cheque nog 406.840 euro, maar door het coronavirus werd het prijzengeld flink teruggeschroefd.

Het toernooi van Rotterdam werd van februari verplaatst naar maart. Het evenement werd gespeeld zonder publiek en het centercourt werd omgebouwd tot een grote televisiestudio om de kijkers thuis zoveel mogelijk kijkplezier te kunnen bieden.

Meer uit Sport

Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

7 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

8 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

11 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

12 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

13 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

14 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

1 dag geleden