Russische tennisser Medvedev lost Nadal af als mondiale nummer 2
LONDEN (ANP) - Daniil Medvedev is achter Novak Djokovic de nieuwe nummer 2 van de wereldranglijst. De 25-jarige Rus lost Rafael Nadal af. Zestien jaar geleden was Lleyton Hewitt de laatste speler van buiten de Big Four - oftewel Novak Djokovic, Nadal, Roger Federer en Andy Murray - die de tweede plaats innam op de wereldranglijst.
Medvedev had vorige week maandag al de tweede plek kunnen innemen op de wereldranglijst, maar hij werd op het ABN AMRO World Tennis Tournament in Rotterdam in de openingsronde uitgeschakeld. Hij had het tot de finale moeten schoppen in Ahoy. Zondag pakte Medvedev de titel op het indoortoernooi van Marseille.
Botic van de Zandschulp is op plek 149 de beste Nederlander. Tallon Griekspoor staat vijf plekken lager. Robin Haase steeg negen plaatsen en staat nu 184e.
Bij de vrouwen steeg Garbiñe Muguruza, winnares van het toernooi van Dubai, drie plekken. Ze staat nu dertiende. Kiki Bertens staat twee plaatsen hoger en Ashleigh Barty blijft lijstaanvoerster.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
10 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
11 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
11 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
13 uur geleden