Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische tegenhanger van Google onderhandelt met schuldeisers

Russische tegenhanger van Google onderhandelt met schuldeisers

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Russische technologiebedrijf Yandex heeft adviseurs in de arm genomen om onderhandelingen te begeleiden met schuldeisers. De onderneming, die ook wel bekend staat als het Russische antwoord op Google, vreest financiële problemen doordat de handel in zijn aandelen in New York is opgeschort.

Advieskantoor Alvarez & Marsal laat via een woordvoerder weten Yandex te helpen bij onderhandelingen met een groep obligatiehouders. Volgens ingewijden zou Yandex ook een advocatenkantoor hebben ingeschakeld voor de gesprekken.

Yandex waarschuwde kort na de Russische inval in Oekraïne dat het mogelijk zijn financiële verplichtingen niet kan nakomen. De beurzen in New York hebben de handel in aandelen van veel Russische bedrijven stilgelegd, waaronder die van Yandex. Dat geeft een groep obligatiehouders het recht om het volledige uitgeleende bedrag in één keer op te eisen. Het gaat om bijna 1,3 miljard dollar aan obligaties die kunnen worden omgezet in aandelen. Als Yandex het bedrag daadwerkelijk zou moeten overmaken levert dat betalingsproblemen op.

Yandex, dat een notering heeft aan de New York Stock Exchange, is naar eigen zeggen zelf geen doelwit van westerse sancties. Het bedrijf staat bekend om zijn zoekmachine. Daarnaast biedt het bedrijf internetdiensten aan voor online winkelen of het streamen van muziek.

Meer uit Financieel

Ebusco voert gesprekken over verkoop belang in busactiviteiten

DEURNE (ANP) - De elektrische-bussenbouwer Ebusco voert gesprekken met partijen die interesse hebben in het kopen van een meerderheidsbelang in de busactiviteiten. Het noodlijdende bedrijf meldt dit bij de presentatie van de jaarresultaten.

1 uur geleden
Spotify komt met verificatie voor echte artiesten vanwege AI

STOCKHOLM (ANP/AFP) - Spotify heeft donderdag een nieuw verificatiesysteem aangekondigd om gebruikers van de muziekstreamingdienst te helpen echte artiesten te onderscheiden van muziek die is gegenereerd door kunstmatige intelligentie. Het groene vinkje, dat aangeeft dat een artiest is geverifieerd door Spotify, komt in een tijd van groeiende bezorgdheid in de muziekindustrie over door AI-gegenereerde nummers die streamingdiensten overspoelen.

1 uur geleden
Energiebedrijven bezorgd over ACM-plan tarief stroomproducenten

DEN HAAG (ANP) - Energiebedrijven zijn "ernstig bezorgd" over plannen van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) voor een zogenoemd invoedingstarief voor grote elektriciteitsproducenten. Daarmee moeten bijvoorbeeld zonneparken, windparken en elektriciteitscentrales meebetalen aan de kosten voor het uitbreiden van het volle stroomnet.

2 uur geleden
Europese Commissie wil meer ruimte voor grote fusies in EU

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil meer ruimte geven aan grote fusies binnen de Europese Unie. Dat staat in een herziene richtlijn voor fusies die de Europese Commissie donderdag naar buiten brengt.

4 uur geleden
Binnenlandse patentaanvragen stijgen voor het eerst in vier jaar

DEN HAAG (ANP) - Het aantal patentaanvragen in Nederland is vorig jaar toegenomen. Volgens Octrooicentrum Nederland is de hoeveelheid Nederlandse verzoeken voor het eerst vier jaar gestegen, terwijl buitenlandse aanvragen terugliepen.

4 uur geleden
AEX sluit fors hoger na reeks kwartaalcijfers en rentebesluit ECB

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag flink hoger geëindigd. Beleggers hadden aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op het Damrak en het besluit van de Europese Centrale Bank (ECB) om de rente in de eurozone onveranderd te laten. De olieprijzen daalden, nadat ze de afgelopen dagen waren opgelopen naar het hoogste niveau in vier jaar door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten.

4 uur geleden
Economie VS ondanks Iranoorlog harder gegroeid

WASHINGTON (ANP) - De economie van de Verenigde Staten heeft in het eerste kwartaal nog weinig te lijden gehad onder de oorlog in Iran. Het bruto binnenlands product (bbp) steeg harder dan in de laatste drie maanden van 2025, meldt het Bureau of Economic Analysis op basis van een eerste raming. Nu veel bedrijven geld steken in de ontwikkeling of inzet van kunstmatige intelligentie, stijgen de investeringen hard.

4 uur geleden