Russische strategiewijziging maakt olie en graan goedkoper
ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De aankondiging van Rusland dat het de aanval op de Oekraïense hoofdstad Kiev zal afschalen, zorgde dinsdag voor goedkopere olie. Ook graan en mais werden aanzienlijk goedkoper. Handelaren zien de stap, die volgens de Russische viceminister van Defensie Aleksandr Fomin bedoeld is om vertrouwen te kweken in de vredesonderhandelingen met Oekraïne, als een opmaat naar mogelijke vrede.
Daardoor zouden de risico's voor tekorten aan olie, maar ook andere producten flink afnemen. De prijs van een vat Amerikaanse olie ging ruim 6 procent omlaag tot net onder de 100 dollar. Brentolie, de standaard voor olie uit Europa, Afrika en het Midden-Oosten, daalde ook meer dan 6 procent en kost nu net iets meer dan 105 dollar.
De prijs van Europees gas ging ook omlaag vanaf het moment van de uitspraken van Fomin. Met 106 euro per megawattuur ligt die nog wel iets hoger dan maandag, maar eerder op de dag schommelde de gasprijs rond de 112 euro.
De prijs voor mais ging op de beurs in Chicago tot 2,5 procent omlaag, naar de laagste prijs in bijna twee weken. Tarwe daalde haast 7 procent in prijs. Zowel Rusland als Oekraïne is een grote producent van tarwe.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Hackersgroep ShinyHunters heeft voor de vierde dag op rij gestolen klantgegevens van Odido op internet geplaatst. Dit keer lijkt het te gaan om een veel grotere hoeveelheid data, mogelijk zelfs alle nog niet eerder vrijgegeven data. De omvang van het bestand met de naam 'full_odido_shinyhunters' is meer dan 25 keer zo groot als het zaterdag naar buiten gebrachte bestand.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim 9,6 miljoen mensen hebben de afgelopen weken van de Belastingdienst een blauwe envelop ontvangen met de oproep aangifte inkomstenbelasting over 2025 te doen. Vanaf 1 maart moeten 7,1 miljoen particulieren en 2,5 miljoen ondernemers belastingaangifte doen. Dat kan tot 1 mei.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Verzekeraars hebben scheepseigenaren zaterdag laten weten dat ze polissen zullen annuleren en de premies fors zullen optrekken voor schepen die door de Golf van Oman en de Straat van Hormuz varen, nadat de VS en Israël Iran aanvielen. Dat meldt de Financial Times.
13 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Reisconcern TUI heeft bijna driehonderd reizigers vastzitten in het Midden-Oosten, waar het nu erg onrustig is door de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op Iran. De organisatie is bezig om te kijken hoe het deze reizigers zo snel mogelijk terug naar Nederland kan krijgen, laat het bedrijf zaterdagavond weten.
13 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - De Straat van Hormuz, de ingang van de olierijke Perzische Golf, is zaterdag zo goed als leeggeraakt na oproepen van Iraanse autoriteiten aan schepen om niet meer door de zeestraat te varen. Dat blijkt uit gegevens van de site MarineTraffic, waar de locatie van schepen wereldwijd te volgen is. Aan weerszijden van de belangrijke vaarroute hopen de wachtende schepen zich op.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Schepen mogen van Iran de belangrijke waterweg Straat van Hormuz niet gebruiken. Dat zegt een bron binnen de EU-marinemissie Aspides tegen persbureau Reuters.
16 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering van president Donald Trump kampt met meer dan 2000 rechtszaken van bedrijven die door hen betaalde invoerheffingen terugbetaald willen krijgen. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd. De rechtszaken hangen samen met de recente uitspraak van het Hooggerechtshof, waarbij een groot deel van Trumps tarieven onwettig verklaard werd. De regering probeert de rechtszaken voorlopig op de lange baan te schuiven.
16 uur geleden