Russische strategiewijziging maakt olie en graan goedkoper
ISTANBUL (ANP/BLOOMBERG) - De aankondiging van Rusland dat het de aanval op de Oekraïense hoofdstad Kiev zal afschalen, zorgde dinsdag voor goedkopere olie. Ook graan en mais werden aanzienlijk goedkoper. Handelaren zien de stap, die volgens de Russische viceminister van Defensie Aleksandr Fomin bedoeld is om vertrouwen te kweken in de vredesonderhandelingen met Oekraïne, als een opmaat naar mogelijke vrede.
Daardoor zouden de risico's voor tekorten aan olie, maar ook andere producten flink afnemen. De prijs van een vat Amerikaanse olie ging ruim 6 procent omlaag tot net onder de 100 dollar. Brentolie, de standaard voor olie uit Europa, Afrika en het Midden-Oosten, daalde ook meer dan 6 procent en kost nu net iets meer dan 105 dollar.
De prijs van Europees gas ging ook omlaag vanaf het moment van de uitspraken van Fomin. Met 106 euro per megawattuur ligt die nog wel iets hoger dan maandag, maar eerder op de dag schommelde de gasprijs rond de 112 euro.
De prijs voor mais ging op de beurs in Chicago tot 2,5 procent omlaag, naar de laagste prijs in bijna twee weken. Tarwe daalde haast 7 procent in prijs. Zowel Rusland als Oekraïne is een grote producent van tarwe.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil wil meer internationale samenwerking op het gebied van zeldzame grondstoffen. Hiervoor pleitte hij in aanloop naar het overleg over dit onderwerp maandag met de ministers van Financiën van de G7-landen in Washington.
23 minuten geledenCAIRO (ANP/RTR) - Egypte heeft deals voor duurzame energie ondertekend ter waarde van 1,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 1,5 miljard euro. Dit meldt de staatstelevisie.
35 minuten geledenNAMEN (ANP/BELGA) - Boeren blokkeren ook zondag snelwegen in België uit protest tegen de handelsdeal van de EU met Zuid-Amerikaanse landen. De federale politie meldt dat dit op snelwegen in de provincies Henegouwen en Namen gebeurt.
1 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China wil zich op het gebied van handel dit jaar onder meer richten op het verbeteren van exportcontroles. Dit meldt het Chinese ministerie van Handel zondag in een verklaring over de belangrijkste prioriteiten voor 2026. Het ministerie wil daarnaast de risicopreventie vergroten om de veerkracht van de toeleveringsketen en de nationale veiligheid te garanderen.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Alle geplande vluchten op Schiphol gaan ook zondag door, meldt een woordvoerder. Deze week werden honderden vluchten op Schiphol geannuleerd vanwege het winterse weer en het ijsvrij maken van de vliegtuigen, waardoor gestrande reizigers op de luchthaven moesten overnachten. Afgelopen nacht is dit niet gebeurd, stelt hij. "De veldbedden zijn niet gebruikt en er zijn ook geen ontbijtjes uitgedeeld. Er is een gewoon beeld op de luchthaven."
4 uur geledenBASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
1 dag geleden