Russische schermers mijden wereldbeker in Polen vanwege extra eis
MOSKOU (ANP) - De Russische schermers mogen weer meedoen aan internationale evenementen, maar toch mijden ze later deze maand de wereldbeker in Polen. De Poolse bond heeft namelijk als voorwaarde gesteld dat de schermers uit Rusland en Belarus schriftelijk verklaren dat ze de oorlog in Oekraïne niet steunen. De Russische bond weigert daaraan mee te werken.
"Of onze schermers meedoen in Polen? Natuurlijk niet, dit is onacceptabel", zei bondsvoorzitter Ilgar Mammadov tegen het Russische persbureau RIA Novosti. "Onder zulke provocatieve voorwaarden kunnen wij niet meedoen aan dit evenement. De Poolse federatie is blijkbaar vergeten dat het een sportbond is en geen politieke partij."
De internationale schermbond FIE besloot vorige maand om Russen en Belarussen onder neutrale vlag weer toe te laten tot internationale evenementen. Dat kwam de FEI op heel wat kritiek te staan. Een groep van zo'n driehonderd schermers, onder meer uit Nederland, riep het Internationaal Olympisch Comité (IOC) vorige week per brief op om Rusland en Belarus te blijven weren. Het IOC gaf daar geen gehoor aan en kwam juist met de oproep aan de internationale sportbonden om Russen en Belarussen weer toe te laten, zij het wel onder enkele voorwaarden. Zo mogen ze alleen onder neutrale vlag meedoen. Atleten die de oorlog in Oekraïne openlijk steunen, zijn niet welkom.
De Poolse bond kwam met een aanvullende voorwaarde voor de World Cup in Poznan, die ook dient als kwalificatiemoment voor de Spelen van Parijs 2024. Aan die voorwaarde - schriftelijk verklaren de oorlog niet te steunen - willen de Russische schermers niet voldoen.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
6 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
6 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
21 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
21 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
23 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden