Russische schaatsers van start op tweede dag EK afstanden
HEERENVEEN (ANP) - Meerdere Russische schaatsers gaan op de tweede dag van de EK afstanden in Heerenveen van start. De Russen waren afwezig in Thialf op de eerste dag van de EK afstanden. Vanwege een aantal coronagevallen zat de ploeg uit Rusland al een paar dagen in quarantaine in een hotel in Sneek.
De nationale schaatsbond maakte dinsdag bekend dat bij aankomst in Nederland een deel van de ploeg positief had getest op het coronavirus. De hele equipe ging daarop in quarantaine. De Russen lieten zaterdag weten dat het team na negatieve testen is toegelaten om deel te nemen op de tweede dag van de EK.
Angelika Golikova en Daria Katsjanova gaan later op zaterdag van start op de 500 meter. Olga Fatkoelina, de titelverdedigster op de 500 meter, ontbreekt. Op de teamsprint is titelverdediger Rusland ook niet aanwezig. Topsprinters Pavel Koelizjnikov, Roeslan Moerasjov en Artem Arefyev waren uit voorzorg niet naar de EK afgereisd, om geen risico's te nemen met het oog op de Olympische Spelen in Beijing.
Roeslan Zacharov en Alexander Roemjantsev starten op de 5000 meter. Anastasia Grigorjeva en Evgeniia Lalenkova en Elizaveta Goloebeva rijden de 1500 meter.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
17 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
18 uur geleden