Russische schaatsbond weerspreekt schorsing kunstrijdster Valieva
BEIJING (ANP) - De Russische schaatsbond heeft geruchten dat kunstrijdster Kamila Valieva volgende week niet mag uitkomen in de individuele competitie op de Olympische Spelen van Beijing weersproken. "Kamila is niet uitgesloten van deelname aan de Spelen", meldde woordvoerster Olga Jermolina tegenover persbureau TASS. De ontkenning volgt op het bericht in de Russische krant Sport Express dat de 15-jarige kunstrijdster volgende week niet mag meedoen.
De ophef ontstond toen de huldiging van de Russische ploeg, die maandag goud had veroverd in de landenwedstrijd, niet doorging vanwege een "juridische kwestie". Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) weigert tot dusverre verdere uitleg. Volgens Russische en Amerikaanse media heeft Europees kampioene Valieva, bijgenaamd Miss Perfect, positief getest op Trimetazidine, een prestatiebevorderend middel dat op de verboden lijst staat.
Jermolina zei nu een officiële mededeling van het IOC af te wachten. Dat zei ook Kremlin-woordvoerder Dmitri Peskov. "We volgen de aanwijzingen van het IOC en hopen dat onze atleten, onder wie Valieva, niets dan goud winnen," aldus Peskov.
Valieva liet zich donderdag weer op het ijs zien in Beijing. Woensdag ontbrak ze nog op de training.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse deelnemers aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo hebben vrijdag een record geëvenaard. De Nederlandse shorttrackmannen zorgden met hun zege op de aflossing voor de achtste gouden medaille.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan meer medailles behaald dan tijdens de vorige Winterspelen in Beijing. De shorttrackmannen wonnen de aflossing en zorgden daarmee voor de achttiende plak voor TeamNL. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won eerder op vrijdag verrassend de 1500 meter.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben het olympische toernooi in Milaan afgesloten met een recordaantal van zeven medailles, waarvan vijf gouden.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackmannen hebben Nederland op de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo de achtste gouden medaille bezorgd. Kopman Jens van 't Wout, Melle van 't Wout, Teun Boer en Friso Emons eindigden in de finale van de aflossing als eerste.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer gaat in Milaan geen derde olympische titel winnen. De 24-jarige Nederlandse ging in de halve finale onderuit, net als haar landgenote Suzanne Schulting.
2 uur geleden