Russische regering bevestigt dat Assad in Moskou is
MOSKOU (ANP) - Een Russische onderminister heeft verklaard dat de gevluchte Syrische dictator Bashar al-Assad inmiddels in Moskou is. Het Kremlin wilde dat eerder nog niet bevestigen, Sergej Rjabkov heeft de Amerikaanse zender NBC News verteld dat Assad veilig is aangekomen nadat zijn regime afgelopen weekend omver werd geworpen.
"Hij is veilig", aldus Rjabkov. "En dat toont dat Rusland in staat is om desgevraagd te handelen in dit soort buitengewone omstandigheden." De onderminister van Buitenlandse Zaken wilde verder weinig kwijt over waar Assad zich precies bevindt en hoe hij naar Rusland kon komen.
Russische staatsmedia schreven zondag al dat Assad naar Rusland was gevlogen en dat hij asiel had aangevraagd.
Meer uit Buitenland
BORDEAUX (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron verwacht dat de komende weken "zwaar" zullen zijn voor de inwoners van het zuidwestelijke departement Gironde. Macron bracht maandag een bezoek aan het gebied dat is getroffen door grote natuurbranden.
18 minuten geledenWENEN (ANP/DPA/RTR) - De Oostenrijkse regering heeft bekendgemaakt de dienstplicht met drie maanden te willen verlengen naar negen maanden. Het plan is om de wijziging na de jaarwisseling in te laten gaan, maar de drie coalitiepartijen moeten eerst op zoek naar steun in het parlement.
24 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er momenteel gesprekken lopen tussen vertegenwoordigers van de Verenigde Staten en Iran. Die gesprekken zouden goed verlopen.
26 minuten geledenPARIJS (ANP) - In Frankrijk zijn sinds 6 juli 162 mensen opgepakt op verdenking van opzettelijke brandstichting. Dat heeft de Franse premier Sébastien Lecornu maandag bekendgemaakt op X.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Andy Burnham is van plan om snel naar Oekraïne af te reizen. Dat vertelde hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky tijdens diens bezoek aan het Verenigd Koninkrijk.
1 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - De politie-inzet bij een Pride-bijeenkomst zaterdag in Hamburg wordt flink opgeschaald naar aanleiding van de aanslag in Berlijn, zegt een politiewoordvoerder. Om hoeveel agenten het gaat, is niet bekend. De organisatie verwacht volgens de politie dat zo'n 250.000 mensen naar de demonstratie komen.
3 uur geledenCLACTON (ANP) - Een referendum over de vraag of Pluto een planeet is, de bouw van minstens één betaalbaar huis en gaten in de weg vullen met het partijprogramma van de Labourpartij. Die punten staan in het maandag gepubliceerde verkiezingsprogramma van Count Binface, een komiek die de bekende politicus Nigel Farage uitdaagt bij tussentijdse verkiezingen. Ook wordt spottend verwezen naar zijn rivaal.
5 uur geleden