Russische regering bevestigt dat Assad in Moskou is
MOSKOU (ANP) - Een Russische onderminister heeft verklaard dat de gevluchte Syrische dictator Bashar al-Assad inmiddels in Moskou is. Het Kremlin wilde dat eerder nog niet bevestigen, Sergej Rjabkov heeft de Amerikaanse zender NBC News verteld dat Assad veilig is aangekomen nadat zijn regime afgelopen weekend omver werd geworpen.
"Hij is veilig", aldus Rjabkov. "En dat toont dat Rusland in staat is om desgevraagd te handelen in dit soort buitengewone omstandigheden." De onderminister van Buitenlandse Zaken wilde verder weinig kwijt over waar Assad zich precies bevindt en hoe hij naar Rusland kon komen.
Russische staatsmedia schreven zondag al dat Assad naar Rusland was gevlogen en dat hij asiel had aangevraagd.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Gouverneur Kathy Hochul van New York wil wetgeving aanscherpen na een vermeende groepsverkrachting op de universiteit Cornell. Een vrouw zou daar urenlang zijn misbruikt door een groep mannen terwijl ze zwaar onder invloed was.
4 minuten geledenPARIJS (ANP) - Op de vierde achtereenvolgende dag van ongeregeldheden rond middelbare scholen in heel Frankrijk telt het ministerie van Onderwijs 564 onderwijsinstellingen waar problemen zijn. Het land heeft naar schatting 10.700 middelbare scholen.
3 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR) - In de Democratische Republiek Congo zijn volgens overheidscijfers meer dan 4000 doden gevallen door het ebolavirus. Het aantal ebolabesmettingen staat op zo'n 8300. De ebola-uitbraak is de grootste en dodelijkste in de geschiedenis van het land.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP) - De Indiase piloot Smit Machchhar, die woensdag gewond raakte na een aanval van zijn copiloot op een flydubai-vlucht, heeft gezegd dat hij de passagiers wilde beschermen. Hij zei dit tijdens een videogesprek met de Indiase premier Narendra Modi.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea ontkent aantijgingen van Seoul dat het mijnen zou hebben gelegd in de zogenoemde gedemilitariseerde zone tussen de twee landen. Zuid-Korea beschuldigde zijn noorderbuur er in september van dat drie militairen daardoor ernstig gewond zijn geraakt. Ook dat ontkent het autoritaire regime.
6 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Israëls belangrijkste luchtvaartmaatschappij, El Al, heeft bekendgemaakt dat zij de repatriëringsvluchten voor Israëliërs uit Dubai vrijdag heeft geannuleerd. Deze vluchten waren gepland nadat luchtvaartmaatschappij flydubai vluchten naar Tel Aviv had opgeschort vanwege een mesaanval tijdens een vlucht op woensdag. Volgens Israël wilde de piloot die zijn copiloot aanviel het vliegtuig laten neerstorten.
8 uur geledenLYON (ANP) - De Franse regio Auvergne-Rhône-Alpes, waar onder meer Lyon onder valt, schat de schade als gevolg van de aanhoudende onderwijsprotesten op circa 25 tot 30 miljoen euro. Dat zeggen de lokale autoriteiten tegen BFMTV.
8 uur geleden