Russische rechtbank verwerpt hoger beroep Kremlincriticus Navalni
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische oppositieleider Aleksej Navalni heeft zijn hoger beroep verloren tegen een veroordeling voor extremisme. Hij kreeg daar eerder negentien jaar cel voor opgelegd. Journalisten waren ondanks protesten van Navalni en zijn advocaten niet welkom tijdens het grootste deel van de beroepszaak. Ze mochten alleen de uitspraak bijwonen.
De 47-jarige Navalni zit al vast sinds 2021. Hij belandde in de cel toen hij terugkeerde uit Duitsland. Daar had hij een medische behandeling ondergaan nadat hij in eigen land was vergiftigd. Hij wordt vastgehouden in een zwaarbeveiligde strafkolonie op zo'n 250 kilometer ten oosten van Moskou. Navalni woonde zijn beroepszaak in de hoofdstad bij via een videoverbinding.
De bekende Kremlincriticus is herhaaldelijk veroordeeld in zaken die hij politiek gemotiveerd noemt. De veroordeling tot negentien jaar cel kwam bovenop een eerdere veroordeling tot een gevangenisstraf van meer dan elf jaar. De autoriteiten hebben zijn politieke beweging ondertussen verboden. Bekende medestanders van Navalni zijn opgepakt of naar het buitenland gevlucht.
Navalni voerde jarenlang politieke strijd tegen de Russische machthebbers. Hij organiseerde de inspanningen van de oppositie om de macht van het Kremlin te breken. Ook richtte hij een anticorruptiestichting op. Die deed onderzoek naar vermeende zelfverrijking binnen de politieke elite. Tijdens zijn gevangenschap zou de gezondheid van Navalni steeds verder zijn verslechterd.
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD/BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Door Israëlische aanvallen zijn zondag in de Gazastrook ten minste acht Palestijnen gedood, aldus gezondheidsfunctionarissen. Dat aantal is inclusief de vier doden die Palestijnse autoriteiten eerder op zondag al meldden.
7 uur geledenSEVILLA (ANP/AFP) - De socialisten van de Spaanse premier Pedro Sánchez lijken af te stevenen op een nederlaag bij de regionale verkiezingen in Andalusië, zo voorspelt een exitpoll. De stemming wordt gezien als een graadmeter voor de landelijke verkiezingen van volgend jaar.
8 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/RTR) - Door een gewapende aanval in de Mexicaanse deelstaat Puebla zijn tien mensen om het leven gekomen. Dat heeft het ministerie van Openbare Veiligheid van de deelstaat bekendgemaakt. Onder de slachtoffers waren zes mannen, drie vrouwen en een kind. Zij werden in de gemeente Tehuitzingo onder vuur genomen.
9 uur geledenLIENZ (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een wandelaarster om het leven gekomen door een dodelijke aanval van koeien. De 67-jarige vrouw werd door een kudde koeien aangevallen in een weiland en raakte daarbij dodelijk gewond, aldus de politie.
9 uur geledenSOFIA (ANP/AFP) - Een beer heeft een man gedood in Vitosha, een bergachtig gebied net buiten de Bulgaarse hoofdstad Sofia. "De bevindingen van de forensisch patholoog en een expert op het gebied van wilde dieren tonen aan dat de sporen op het lichaam afkomstig zijn van een vrouwtjesbeer en haar jong," aldus een politiewoordvoerder.
10 uur geledenMODENA (ANP) - De man die zaterdag meerdere mensen verwondde door met hoge snelheid in het stadscentrum van de Italiaanse stad Modena op voetgangers in te rijden, is aangeklaagd voor doodslag en zware mishandeling, maar niet voor terrorisme. Dat melden lokale media waaronder Sky TG24.
12 uur geledenSCHKEUDITZ (ANP/DPA) - De Duitse politie heeft een tijger doodgeschoten die ontsnapt was uit een particulier beheerd verblijf. Bij het incident zou een 73-jarige man zware verwondingen hebben opgelopen.
13 uur geleden