Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische rechtbank beveelt arrestatie kritische scifi-schrijver

Russische rechtbank beveelt arrestatie kritische scifi-schrijver

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Een Russische rechtbank heeft de arrestatie bevolen van sciencefictionschrijver Dmitri Gloechovski, meldt de 42-jarige schrijver zelf op berichtendienst Telegram. Hij kan tot vijftien jaar gevangenisstraf krijgen wegens kritiek op de militaire campagne van Moskou in Oekraïne. De schrijver bevindt zich naar verluidt in het buitenland.

Gloechovski, die onder meer de roman Metro 2033 schreef, heeft zich meermaals uitgesproken tegen de oorlog in Oekraïne, zowel in posts op sociale media als in opiniestukken voor westerse media. "Ik word ervan beschuldigd de Russische strijdkrachten in diskrediet te hebben gebracht voor een bericht op Instagram", zei hij op Telegram. "Ik ben bereid om alles te herhalen wat daar is gezegd: 'Stop de oorlog! Geef toe dat dit een oorlog is tegen de hele natie en stop ermee!'"

Het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken heeft de schrijver op een lijst van gezochte personen geplaatst. Het arrestatiebevel jegens Gloechovski stoelt op een wet die een gevangenisstraf van maximaal vijftien jaar oplegt voor het publiceren van informatie over het leger die door de regering als onjuist wordt beschouwd.

Meer uit Buitenland

Zelensky in brief aan Poetin: kom direct met mij om tafel

KYIV (ANP) - Oekraïne wil direct met de Russische president Vladimir Poetin om tafel voor vredesonderhandelingen. Dat schrijft de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een publieke brief aan zijn Russische ambtgenoot. Tijdens die onderhandelingen is Zelensky bereid een volledig staakt-het-vuren in acht te nemen, "zoals gebruikelijk is".

28 minuten geleden
Betoging in Libië tegen VN-vluchtelingenorganisatie om migratie

TRIPOLI (ANP/RTR) - Bij het kantoor van de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR in de Libische hoofdstad Tripoli hebben honderden mensen betoogd tegen de stroom migranten in het land. Het was een van de grotere recente betogingen tegen de migratie. Het kantoor werd enige tijd geblokkeerd.

1 uur geleden
Poetin zegt klaar te zijn om in te binden als Kyiv dat ook doet

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland is bereid compromissen te sluiten in de vredesonderhandelingen met Oekraïne als Kyiv dat ook is. Dat zei de Russische president Vladimir Poetin tegen journalisten in Sint-Petersburg. Daar is de Russische leider voor een economische top.

1 uur geleden
Zeker tien doden bij Israëlische aanvallen op Gaza

CAÏRO/GAZA (ANP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op de Gazastrook zijn donderdag volgens medische hulpverleners zeker tien doden gevallen. Onder hen waren vijf familieleden. Alleen een meisje uit dit gezin overleefde, volgens hulpverleners.

2 uur geleden
Zwitsers zetten 4000 militairen in tijdens G7-top in Frankrijk

GENÈVE (ANP/RTR) - Het Zwitserse leger gaat naar eigen zeggen 4000 militairen inzetten met veiligheidstaken rond de in Frankrijk gehouden top van de G7. President Emmanuel Macron is 15 tot 17 juni gastheer van de top in Évian-les-Bains aan het Meer van Genève. Évian ligt dicht bij de Zwitserse grens.

2 uur geleden
Levenslang geëist tegen beklaagde aanslag op markt in Maagdenburg

MAAGDENBURG (ANP/DPA) - Aanklagers in Maagdenburg hebben een levenslange gevangenisstraf geëist tegen Taleb A. om een aanslag op een kerstmarkt in de stad. Daarbij werden op 20 december 2024 zes mensen gedood en raakten circa driehonderd anderen gewond. Hij wordt berecht wegens zes moorden en pogingen tot moord.

3 uur geleden
Hezbollah verwerpt staakt-het-vuren met Israël

BEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah verwerpt het staakt-het-vuren met Israël. Die boodschap heeft de militante groepering overgebracht aan de Libanese regering, meldt persbureau AFP op gezag van een ingewijde.

5 uur geleden