Russische raketten verwoesten Oekraïens brandstofdepot
KIEV (ANP) - De Russische invasietroepen hebben zaterdag met raketten een olieopslagplaats verwoest in Novomoskovsk, iets ten noordoosten van Dnipro, de op twee na grootste stad van Oekraïne. De gouverneur van de regio, Valentin Reznitsjenko, zei op Telegram dat er een enorme brand is uitgebroken. Elf mensen liepen letsel op, waaronder brandwonden, en werden met spoed naar een ziekenhuis gebracht. Een van hen is er slecht aan toe.
Eerder op de dag meldde het Oekraïense nieuwsplatform Ukrinform de inslag van een Russisch projectiel in Krivih Rih, nog wat verder naar het westen. Twee huizen en een pand voor sociale doeleinden werden in puin gelegd. Er vielen twee gewonden. Ook in de buurt van Izjoem was het raak. Russische raketten zetten een gasfabriek in lichterlaaie. Ook enkele aanpalende woningen liepen schade op. Er waren geen berichten over slachtoffers.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De hoogste leider van Iran moet zich grote zorgen maken, heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd in een interview met NBC News. De president dreigt al langer met geweld en heeft ook schepen en gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten gestuurd.
5 minuten geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse justitie doet onderzoek naar een man van 80 voor zijn rol in het organiseren van reizen naar Sarajevo in de jaren 90 om op mensen te schieten, meldt persbureau Reuters op basis van twee bronnen. Het onderzoek naar het zogenoemde "scherpschutterstoerisme" loopt al langer, maar voor het eerst is een verdachte in beeld.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken zegt dat vrijdag in Oman gesproken wordt met de VS over het kernprogramma van het land. Volgens de Amerikaanse nieuwssite Axios hebben leiders in het Midden-Oosten voorkomen dat de onderhandelingen zouden mislukken.
11 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP/RTR) - De humanitaire situatie in Cuba zal verslechteren, of zelfs instorten, als er niet in de oliebehoefte wordt voorzien, waarschuwt de secretaris-generaal van de Verenigde Naties, António Guterres, volgens zijn woordvoerder. De Verenigde Staten dreigen met importheffingen voor landen die olie aan Cuba leveren.
58 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De aanpak van (illegale) immigranten in de VS kan mogelijk een wat "zachtere hand" gebruiken. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met NBC News. "Ik heb ingezien dat we misschien wat minder hardhandig kunnen zijn. Maar je moet nog steeds streng zijn", aldus Trump.
59 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - De Russische aanvallen op het Oekraïense spoor zijn erop gericht om "hele regio's" van het land onbereikbaar te maken met de trein, zegt de topman van het Oekraïense spoorbedrijf tegen persbureau AFP. De aanvallen op het spoor zijn de afgelopen maanden opgevoerd.
1 uur geledenTAMPA (ANP) - De VS hebben vijf aanvallen uitgevoerd in Syrië gericht tegen Islamitische Staat. Dat meldt het operationeel commando in de regio, CENTCOM, in een bericht op X. Het commando voegt eraan toe dat ook andere landen militaire druk blijven uitoefenen op de terroristische beweging.
2 uur geleden