Russische president Poetin noemt plan Trump basis voor akkoord
MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin noemt het conceptvoorstel voor vrede in Oekraïne van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump een mogelijke basis om tot vrede in Oekraïne te komen. Hij zei dat het Kremlin het zogenoemde 28-puntenplan heeft ontvangen.
Het komt Rusland op vele punten tegemoet. Het zou bijvoorbeeld delen van Oekraïne die Rusland sinds 2014 heeft ingenomen, kunnen houden. Oekraïne zou nooit lid van de NAVO kunnen worden, maar wel veiligheidsgaranties van de VS of de NAVO krijgen. Rusland zou via reeds bevroren tegoeden financieel bijdragen aan de wederopbouw van Oekraïne.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft betoogd constructief te willen meewerken om Trumps vredesinspanningen tot een succes te maken. Hij zoekt wel alternatieve voorstellen en doet dit naar verluidt in samenwerking met Europese bondgenoten, onder wie volgens persbureau Reuters het Verenigd Koninkrijk, Duitsland en Frankrijk.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse leger heeft tot nu toe meer dan 47 miljard dollar uitgegeven aan de oorlog tegen Iran. Dat is ruim 25 procent meer dan de raming van het ministerie van Defensie in juli. Dat blijkt uit gegevens van het Pentagon die persbureau Reuters heeft ingezien.
10 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Met een kwart van de stemmen geteld gaat het blok van zittend premier Benjamin Netanyahu aan kop. Dat maakte de kiescommissie rond 04.00 uur Israëlische tijd bekend, aldus The Times of Israel.
15 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - Premier Benjamin Netanyahu noemt het een schande dat partijen overwegen om samen te werken met Arabische partijen in Israël. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.
55 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Premier Benjamin Netanyahu wil een sterke rechtse nationale regering vormen. Dat zei hij op zijn partijbijeenkomst in Jeruzalem, meldt onder meer The Times of Israel.
56 minuten geledenLISSABON (ANP/RTR) - Duizenden mensen hebben dinsdag bij het parlement in Lissabon gedemonstreerd tegen de toenemende woningnood en recente politieacties tegen activisten. Binnen debatteerden parlementsleden over de ontwerpbegroting voor 2027.
57 minuten geledenLONDEN (ANP) - Wereldwijd sterven steeds meer mensen door blootstelling aan extreem hoge temperaturen. Als doodsoorzaak is hitte in dezelfde orde van grootte beland als hiv en malaria, zo maakt het jaarlijkse Lancet Countdown-rapport duidelijk. De wetenschappers die het hebben opgesteld, vinden dat klimaatverandering officieel moet worden uitgeroepen tot wereldwijde gezondheidscrisis.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische oppositieleider Gadi Eisenkot heeft premier Benjamin Netanyahu gewaarschuwd de nationale veiligheid niet te misbruiken voor politiek gewin. Dat meldt onder meer The Times of Israel op basis van diens uitspraken op het hoofdkantoor van zijn partij Yashar.
3 uur geleden