Russische premier in Beijing: banden met China beter dan ooit
BEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische premier Michail Misjoestin heeft tijdens een bezoek aan Beijing meerdere overeenkomsten getekend en hoog opgegeven over de onderlinge betrekkingen. "De relatie tussen Rusland en China is tegenwoordig beter dan ooit", verklaarde Misjoestin, de hoogste Russische functionaris die China bezoekt sinds het begin van de oorlog in Oekraïne.
De Rus sprak tijdens het meerdaagse bezoek met zijn ambtsgenoot Li Qiang en president Xi Jinping. Die zei volgens staatsmedia dat China en Rusland hun economische banden nog verder moeten aanhalen en internationaal beter kunnen samenwerken. De landen hebben tijdens het bezoek van Misjoestin deals gesloten over handel en samenwerking op het gebied van sport.
Xi pleitte tijdens het bezoek voor intensievere samenwerking tussen Rusland en China binnen multinationale organisaties. Hij noemde als voorbeelden onder meer de Verenigde Naties, de G20 en de Shanghai-samenwerkingsorganisatie. De Chinese leider zei ook dat China en Rusland elkaar kunnen blijven ondersteunen als hun "essentiële belangen" op het spel staan.
Zware sancties
Rusland ligt door de invasie van Oekraïne overhoop met belangrijke Europese handelspartners en kreeg te maken met zware sancties. Het land is daardoor economisch afhankelijker geworden van China. De export van Russische fossiele brandstoffen naar het buurland gaat volgens Russische media dit jaar flink toenemen.
De relatie tussen Moskou en Beijing wordt vanuit het Westen met argusogen gevolgd. China heeft steeds gezegd zich neutraal te willen opstellen in het Oekraïne-conflict en presenteerde dit jaar een eigen vredesplan. Xi bracht in maart een bezoek aan Moskou en sprak daar met zijn "goede vriend" president Vladimir Poetin. De Chinese leider sprak een maand later telefonisch met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
3 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
8 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
10 uur geleden