Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische premier in Beijing: banden met China beter dan ooit

Russische premier in Beijing: banden met China beter dan ooit

BEIJING (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Russische premier Michail Misjoestin heeft tijdens een bezoek aan Beijing meerdere overeenkomsten getekend en hoog opgegeven over de onderlinge betrekkingen. "De relatie tussen Rusland en China is tegenwoordig beter dan ooit", verklaarde Misjoestin, de hoogste Russische functionaris die China bezoekt sinds het begin van de oorlog in Oekraïne.

De Rus sprak tijdens het meerdaagse bezoek met zijn ambtsgenoot Li Qiang en president Xi Jinping. Die zei volgens staatsmedia dat China en Rusland hun economische banden nog verder moeten aanhalen en internationaal beter kunnen samenwerken. De landen hebben tijdens het bezoek van Misjoestin deals gesloten over handel en samenwerking op het gebied van sport.

Xi pleitte tijdens het bezoek voor intensievere samenwerking tussen Rusland en China binnen multinationale organisaties. Hij noemde als voorbeelden onder meer de Verenigde Naties, de G20 en de Shanghai-samenwerkingsorganisatie. De Chinese leider zei ook dat China en Rusland elkaar kunnen blijven ondersteunen als hun "essentiële belangen" op het spel staan.

Zware sancties

Rusland ligt door de invasie van Oekraïne overhoop met belangrijke Europese handelspartners en kreeg te maken met zware sancties. Het land is daardoor economisch afhankelijker geworden van China. De export van Russische fossiele brandstoffen naar het buurland gaat volgens Russische media dit jaar flink toenemen.

De relatie tussen Moskou en Beijing wordt vanuit het Westen met argusogen gevolgd. China heeft steeds gezegd zich neutraal te willen opstellen in het Oekraïne-conflict en presenteerde dit jaar een eigen vredesplan. Xi bracht in maart een bezoek aan Moskou en sprak daar met zijn "goede vriend" president Vladimir Poetin. De Chinese leider sprak een maand later telefonisch met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky.

Meer uit Buitenland

Rubio over Venezuela: eerst stabiliteit, dan democratie

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten willen in Venezuela ook politieke hervormingen zien. Dat maakte de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio duidelijk in de Senaat, waar hij een toelichting gaf op de Amerikaanse plannen voor Venezuela na de gevangenneming van president Nicolás Maduro.

3 minuten geleden
Burgemeester Boedapest aangeklaagd voor organiseren pridemars

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De burgemeester van Boedapest is aangeklaagd voor het mede-organiseren van een pridemars afgelopen juni. Het evenement in de Hongaarse hoofdstad trok ondanks een politieverbod veel deelnemers, onder wie buitenlandse politici zoals de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema.

1 uur geleden
Poetin prijst Syrische ambtgenoot om herenigen van Syrië

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft bij de ontvangst van de Syrische president Ahmed al-Sharaa in Moskou diens werk geprezen om Syrië weer te herenigen. Al-Sharaa's troepen zijn bezig met het innemen van stukken van het noorden en noordoosten die jarenlang in handen waren van Koerdische milities.

1 uur geleden
Trump waarschuwt burgemeester Minneapolis over immigratieacties

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump waarschuwt de burgemeester van Minneapolis dat hij een "zeer ernstige schending van de wet" pleegt. Hij verwijst naar een bericht van burgemeester Jacob Frey op X waarin die schrijft dat zijn stad geen federale immigratiewetten gaat handhaven. Daar neemt Trump aanstoot aan.

1 uur geleden
Netanyahu bij begrafenis gijzelaar: vijand betaalt hoge prijs

MEITAR (ANP/AFP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft gewaarschuwd dat de vijanden van zijn land een hoge prijs zullen betalen voor een aanval. Dat deed hij op de begrafenis van de laatste naar Israël teruggekeerde gijzelaar, agent Ran Gvili (24).

3 uur geleden
Eurocommissaris na geslaagde munitietoer nu langs raketfabrieken

BRUSSEL (ANP) - De defensieman van de Europese Commissie gaat langs bij Europese raketfabrieken om de productie van het schaarse wapentuig op te voeren. Eurocommissaris Andrius Kubilius hoopt het succes van een eerdere 'munitietoer' te herhalen.

3 uur geleden
Macron noemt toestand Groenland een wake-upcall

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft de situatie in Groenland "een strategische wake-upcall voor heel Europa" genoemd. Hij sprak bij het Parijsbezoek van de Deense en Groenlandse premiers, Mette Frederiksen en Jens-Frederik Nielsen.

3 uur geleden