Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische politie wil Navalni in Duitsland ondervragen

Russische politie wil Navalni in Duitsland ondervragen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische politie wil oppositieleider Aleksej Navalni in Duitsland ondervragen. Het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken heeft een verzoek aan de Duitse autoriteiten in voorbereiding. Het verzoek lijkt weinig kans te maken, omdat Duitsland juist uitleg van Moskou eist.

De 44-jarige Aleksej Navalni, een prominent criticus van de Russische president Vladimir Poetin, ligt in een Duits ziekenhuis nadat hij op 20 augustus onwel was geworden op een vlucht vanuit Siberië naar Moskou.

Het ministerie in Moskou liet vrijdag weten dat het de bewegingen van Navalni in kaart heeft gebracht en weet wat hij dronk, kort voordat hij onwel werd. De Russische onderzoekers zoeken een getuige die het land heeft verlaten. Moskou heeft geen strafrechtelijk onderzoek geopend in de zaak-Navalni. Het wil eerst keihard bewijs zien voor de vergiftiging met novitsjok.

Het Russische departement liet vrijdag weten dat het heeft verzocht Russische onderzoekers erbij te laten zijn als Duitse experts Navalni bezoeken en ondervragen.

Volgens de Duitse regering heeft laboratoriumonderzoek "ondubbelzinnig bewijs" geleverd dat hij is vergiftigd met een zenuwgas uit de novitsjok-groep.

Meer uit Buitenland

Buitenlandministers willen EU-veiligheidsgaranties voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP) - Oekraïne moet veiligheidsgaranties van de EU krijgen, vinden de ministers van Buitenlandse Zaken van onder andere Duitsland, Denemarken, Estland en Litouwen. De ministers van Denemarken en Estland hebben maandag gezegd daar een bijdrage aan te willen leveren, waarbij Estland concreet het sturen van troepen noemde. Het gebruik van de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne maakt volgens deze ministers eveneens deel uit van veiligheidsgaranties.

15 minuten geleden
Louvre gesloten vanwege staking personeel

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Toeristen staan voor een dichte deur bij het Louvre, het immens populaire museum in Parijs. Honderden medewerkers hebben voor een staking gestemd, melden de bonden maandag.

16 minuten geleden
Dodental loopt op na overstromingen Marokko

SAFI (ANP/RTR) - Het dodental na de plotselinge overstromingen zondag in de Marokkaanse kuststad Safi is opgelopen naar zeker 37, meldden Marokkaanse media. In een uur tijd viel er zoveel regen dat tientallen huizen en winkels onder water kwamen te staan. Ook werden auto's meegesleurd door modderstromen en is er schade ontstaan aan wegen in omliggende gebieden.

42 minuten geleden
Australië werkt aan strengere wapenwetgeving na aanslag

CANBERRA (ANP) - De Australische politiek gaat de wapenwetgeving aanscherpen na de Bondi Beach-aanslag. Premier Anthony Albanese bevestigde na politiek topoverleg met leiders van deelstaten dat er landelijke maatregelen komen, berichten omroep ABC en 9News.

43 minuten geleden
Pussy Riot in Rusland aangemerkt als extremistische organisatie

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische punkband Pussy Riot is in Rusland op de lijst met extremistische organisaties gezet. Daardoor zijn niet alleen de optredens van de groep verboden, maar wordt het bijvoorbeeld ook illegaal om berichten van de band op sociale media te liken.

44 minuten geleden
Uiterst rechtse regering in Tsjechië beëdigd

PRAAG (ANP/AFP/RTR) - In Tsjechië is de nieuwe regering van premier Andrej Babis beëdigd. Die bestaat uit populistische, uiterst rechtse partijen die eurosceptisch of pro-Russisch zijn. Babis heeft onder meer gezegd te stoppen met alle steun aan Oekraïne die door de vorige pro-Europese regering was opgezet.

1 uur geleden
Premier Australië: geen verband aanslag en erkenning Palestina

CANBERRA (ANP) - De Australische premier Anthony Albanese accepteert niet dat er een verband is tussen de aanslag op Bondi Beach en de Australische erkenning van de Palestijnse staat. Dat verklaarde hij volgens Australische media nadat de Israëlische premier Benjamin Netanyahu had aangegeven dat met die erkenning olie op het "antisemitische vuur" is gegooid.

1 uur geleden