Russische politie wil Navalni in Duitsland ondervragen
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische politie wil oppositieleider Aleksej Navalni in Duitsland ondervragen. Het Russische ministerie van Binnenlandse Zaken heeft een verzoek aan de Duitse autoriteiten in voorbereiding. Het verzoek lijkt weinig kans te maken, omdat Duitsland juist uitleg van Moskou eist.
De 44-jarige Aleksej Navalni, een prominent criticus van de Russische president Vladimir Poetin, ligt in een Duits ziekenhuis nadat hij op 20 augustus onwel was geworden op een vlucht vanuit Siberië naar Moskou.
Het ministerie in Moskou liet vrijdag weten dat het de bewegingen van Navalni in kaart heeft gebracht en weet wat hij dronk, kort voordat hij onwel werd. De Russische onderzoekers zoeken een getuige die het land heeft verlaten. Moskou heeft geen strafrechtelijk onderzoek geopend in de zaak-Navalni. Het wil eerst keihard bewijs zien voor de vergiftiging met novitsjok.
Het Russische departement liet vrijdag weten dat het heeft verzocht Russische onderzoekers erbij te laten zijn als Duitse experts Navalni bezoeken en ondervragen.
Volgens de Duitse regering heeft laboratoriumonderzoek "ondubbelzinnig bewijs" geleverd dat hij is vergiftigd met een zenuwgas uit de novitsjok-groep.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - Drie offpiste-skiërs zijn zondag omgekomen door lawines in de Franse Alpen, een dag nadat drie mannen al waren overleden tijdens het skiën buiten de piste. De Franse weerdienst Météo-France wijst al sinds vrijdag op een verhoogd lawinerisico in vrijwel alle Alpenketens en raadt offpiste-skiën ten zeerste af.
5 uur geledenGAZA-STAD (ANP/RTR) - Israël heeft minstens drie Palestijnen gedood bij twee afzonderlijke incidenten in de Gazastrook, meldden lokale gezondheidsautoriteiten. Sinds in oktober een wapenstilstand werd gesloten in het Palestijnse gebied, zijn meer dan 440 Palestijnen gedood, evenals drie Israëlische soldaten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Binnenlandse Veiligheid stuurt honderden extra agenten naar de Amerikaanse staat Minnesota. De inzet komt een dag nadat tienduizenden mensen door de stad Minneapolis in Minnesota marcheerden om te protesteren tegen het doodschieten van een vrouw door een agent van de immigratiedienst ICE.
6 uur geledenHAVANA (ANP) - "Cuba bereidt zich voor en staat klaar om het vaderland tot de laatste druppel bloed te verdedigen." Dat schreef de Cubaanse president Miguel Díaz-Canel op X.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het streng islamitische regime en de slechte economische omstandigheden stijgt snel en is al ruim vijfhonderd. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran. Inmiddels zouden na twee weken onrust 490 betogers en 48 veiligheidsfunctionarissen om het leven zijn gekomen. Ook zouden ruim 10.000 mensen zijn gearresteerd.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
9 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
10 uur geleden