Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische politie pakt kopstuk oppositie op

Russische politie pakt kopstuk oppositie op

MOSKOU (ANP) - De Russische politie heeft vrijdag de vooraanstaande activiste Ljoebov Sobol voor verhoor meegenomen. Ook is haar appartement doorzocht.

Dat heeft de Russische oppositieleider Alexej Navalni gemeld. Volgens Navalni, een bondgenoot van Sobol, is de politieactie een reactie op de video die hij eerder deze week publiceerde.

Een medewerker van Navalni zei dat de politie apparatuur van Sobol in beslag heeft genomen. Op het moment van de politieactie waren ook de echtgenoot en dochter van Sobol in het appartement. Zij mochten de flat verlaten.

Vergiftiging

De 33-jarige Sobol is advocaat. Eerder liet ze weten dat ze wil meedoen aan de parlementsverkiezingen van volgend jaar.

Navalni heeft een vergiftiging overleefd die volgens het onderzoekscollectief Bellingcat het werk was van de Russische geheime dienst FSB. Maandag publiceerde Navalni een video op YouTube waarin hij zegt contact te hebben gehad met een FSB-medewerker die de opdracht had om hem te vermoorden. Dat FSB-lid legde volgens Navalni rustig uit wat hun plan was om hem te vergiftigen. Later maandag ging Sobol kijken bij het appartement waar de FSB-medewerker volgens de onderzoekers van Bellingcat woont.

President Vladimir Poetin zei dat Navalni te onbelangrijk was om te vergiftigen en dat de vergiftiging wel was gelukt als de FSB er achter had gezeten.

Meer uit Buitenland

Leiders Congo en Rwanda ondertekenen vredesakkoord

WASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.

10 uur geleden
Europese leiders wantrouwen Oekraïne-vredesgezant VS diep

DEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.

12 uur geleden
Rusland blokkeert nu ook Snapchat om terrorisme

MOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.

12 uur geleden
Britse sancties na rapport over vergiftigingen uit 2018

LONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.

17 uur geleden
Ex-buitenlandchef EU treedt af als rector om fraudeonderzoek

BRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.

17 uur geleden
Irak noemt vroegtijdige publicatie terrorismelijst een 'fout'

BAGDAD (ANP/RTR/AFP) - Irak zegt een lijst met organisaties die het land ziet als terroristisch te herzien. Eerder op donderdag werd bekend dat in de staatscourant stond dat Bagdad onder meer het Libanese Hezbollah en de Jemenitische Houthi's als zodanig had aangemerkt. Banktegoeden van die door Iran gesteunde organisaties zouden zijn bevroren. De publicatie zou een conceptversie zijn, die al afgelopen maand per abuis werd gepubliceerd.

17 uur geleden
Ingelast gesprek Merz met EU-chef en premier België

BERLIJN/MOSKOU (ANP/RTR) - Bondskanselier Friedrich Merz heeft een bezoek aan Noorwegen afgezegd en gaat vrijdag dineren met voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen en premier van België Bart De Wever.

17 uur geleden