Russische politie pakt kopstuk oppositie op
MOSKOU (ANP) - De Russische politie heeft vrijdag de vooraanstaande activiste Ljoebov Sobol voor verhoor meegenomen. Ook is haar appartement doorzocht.
Dat heeft de Russische oppositieleider Alexej Navalni gemeld. Volgens Navalni, een bondgenoot van Sobol, is de politieactie een reactie op de video die hij eerder deze week publiceerde.
Een medewerker van Navalni zei dat de politie apparatuur van Sobol in beslag heeft genomen. Op het moment van de politieactie waren ook de echtgenoot en dochter van Sobol in het appartement. Zij mochten de flat verlaten.
Vergiftiging
De 33-jarige Sobol is advocaat. Eerder liet ze weten dat ze wil meedoen aan de parlementsverkiezingen van volgend jaar.
Navalni heeft een vergiftiging overleefd die volgens het onderzoekscollectief Bellingcat het werk was van de Russische geheime dienst FSB. Maandag publiceerde Navalni een video op YouTube waarin hij zegt contact te hebben gehad met een FSB-medewerker die de opdracht had om hem te vermoorden. Dat FSB-lid legde volgens Navalni rustig uit wat hun plan was om hem te vergiftigen. Later maandag ging Sobol kijken bij het appartement waar de FSB-medewerker volgens de onderzoekers van Bellingcat woont.
President Vladimir Poetin zei dat Navalni te onbelangrijk was om te vergiftigen en dat de vergiftiging wel was gelukt als de FSB er achter had gezeten.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Meer dan honderd Labour-parlementariërs hebben een steunbetuiging aan de Britse premier Keir Starmer getekend. Hij staat onder zware druk om af te treden, maar deze partijgenoten blijven achter hun leider staan.
1 uur geledenBERLIJN (ANP/AFP) - Duitsland werkt aan een actievere vorm van cyberdefensie en wil gaan terugslaan na een toename van cyberaanvallen. Minister van Binnenlandse Zaken Alexander Dobrindt kondigde nieuwe wetgeving aan om dat mogelijk te maken.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Steeds meer parlementariërs van de Britse Labourpartij spreken zich uit voor het vertrek van hun politieke leider, premier Keir Starmer. Omroep BBC meldt dat inmiddels 81 van de 403 Labour-parlementsleden duidelijk hebben gemaakt een andere leider te willen. Dat zijn er voldoende om een leiderschapsverkiezing af te dwingen waarmee ze Starmer opzij kunnen schuiven.
4 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn sinds het ingaan van een staakt-het-vuren vorige maand 380 mensen omgekomen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid tegen persbureau AFP. Onder de doden zouden 22 kinderen en 39 vrouwen zijn.
5 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland bevestigt dat het bestand met Oekraïne ten einde is gekomen en gevechtsoperaties worden hervat. "Het humanitaire staakt-het-vuren is afgelopen", zei een woordvoerder van het Kremlin.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische parlement heeft de oprichting goedgekeurd van een tribunaal voor het berechten van Palestijnen die worden verdacht van deelname aan de aanvallen van 7 oktober 2023. Daar kan ook de doodstraf worden opgelegd.
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn kabinet laten weten dat hij niet opstapt. "De Labourpartij heeft een procedure om een partijleider aan te vechten en die is niet in gang gezet", staat in een verklaring van zijn kantoor. "Het land verwacht van ons dat we aan de slag gaan met regeren. Dat is wat ik doe en wat we als kabinet moeten doen."
6 uur geleden