Russische politie pakt kopstuk oppositie op
MOSKOU (ANP) - De Russische politie heeft vrijdag de vooraanstaande activiste Ljoebov Sobol voor verhoor meegenomen. Ook is haar appartement doorzocht.
Dat heeft de Russische oppositieleider Alexej Navalni gemeld. Volgens Navalni, een bondgenoot van Sobol, is de politieactie een reactie op de video die hij eerder deze week publiceerde.
Een medewerker van Navalni zei dat de politie apparatuur van Sobol in beslag heeft genomen. Op het moment van de politieactie waren ook de echtgenoot en dochter van Sobol in het appartement. Zij mochten de flat verlaten.
Vergiftiging
De 33-jarige Sobol is advocaat. Eerder liet ze weten dat ze wil meedoen aan de parlementsverkiezingen van volgend jaar.
Navalni heeft een vergiftiging overleefd die volgens het onderzoekscollectief Bellingcat het werk was van de Russische geheime dienst FSB. Maandag publiceerde Navalni een video op YouTube waarin hij zegt contact te hebben gehad met een FSB-medewerker die de opdracht had om hem te vermoorden. Dat FSB-lid legde volgens Navalni rustig uit wat hun plan was om hem te vergiftigen. Later maandag ging Sobol kijken bij het appartement waar de FSB-medewerker volgens de onderzoekers van Bellingcat woont.
President Vladimir Poetin zei dat Navalni te onbelangrijk was om te vergiftigen en dat de vergiftiging wel was gelukt als de FSB er achter had gezeten.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.
33 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - De druk op de Britse premier Keir Starmer om af te treden neemt verder toe. Het aantal partijgenoten dat oproept tot zijn vertrek, is toegenomen tot circa negentig. Intussen heeft hij een kort overleg gehad met een potentiële uitdager, de minister van Volksgezondheid Wes Streeting.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De NAVO houdt voor het eerst een militaire oefening met Servië. De verstandhouding tussen het bondgenootschap en een van de weinige Europese landen die nog niet bij de NAVO of de EU horen is vaak moeizaam. Tijdens de Kosovo-oorlog in 1999 bombardeerde de NAVO Servië.
4 uur geledenWENEN (ANP) - Vier mensen die het optreden van Israël in de eerste halve finale van het Eurovisie Songfestival verstoorden zijn daarna uit de zaal verwijderd. Dat bevestigen de Oostenrijkse omroep ORF en songfestivalorganisator European Broadcasting Union desgevraagd aan het ANP.
12 uur geledenWENEN (ANP) - Israël heeft zich dinsdag in Wenen zoals verwacht geplaatst voor de finale van het Eurovisie Songfestival. Het omstreden land, dat meedoet met zanger Noam Bettan, kreeg in de eerste halve finale genoeg punten van jury en publiek.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Het Golden Dome-project van de Amerikaanse president Donald Trump gaat 1,2 biljoen dollar kosten (ongeveer 1 biljoen euro). Dat heeft de rekenkamer van het Amerikaanse Congres, de Congressional Budget Office (CBO), berekend. Het bedrag moet over de komende twintig jaar worden uitgegeven.
13 uur geledenCANNES (ANP) - Regisseur Peter Jackson heeft dinsdagavond op het Filmfestival van Cannes een ere-Palm gekregen voor zijn grote bijdrage aan de filmwereld. Jackson kreeg de prijs uit handen van acteur Elijah Wood, die in de Lord of the Rings-films die Jackson maakte de rol van Frodo speelde.
14 uur geleden