
Russische politicus Rojzman aangehouden wegens kritiek op oorlog
JEKATERINENBURG (ANP/RTR) - De Russische politicus en voormalig burgemeester van Jekaterinenburg Jevgeni Rojzman is gearresteerd, meldt het Russische persbureau TASS woensdagochtend. Rojzman, die al jaren bekendstaat om zijn kritiek op de Russische regering, en meer recent ook op de oorlog in Oekraïne, wordt volgens TASS verdacht van "het in diskrediet brengen van het Russische leger".
Rojzman was één van de critici van het Kremlin die in 2013 via verkiezingsoverwinningen Russische burgemeestersposten wisten te bemachtigen. Dat gebeurde na een reeks grote demonstraties in het jaar ervoor. Hij zou tot 2018 burgemeester blijven van de vierde stad van Rusland. Dat jaar stapte hij echter op uit protest tegen de afschaffing van de directe burgemeestersverkiezingen in Jekaterinenburg.
In mei dit jaar werd Rojzman ook al aangehouden en negen dagen opgesloten, omdat hij op sociale media zijn volgers had opgeroepen de straat op te gaan en te demonstreren voor de vrijlating van oppositieleider Aleksej Navalni.
Meer uit Buitenland
CHICAGO (ANP) - De burgemeester van Chicago zit niet te wachten op de inzet van de Nationale Garde in zijn stad. "Dat is niet de taak van onze krijgsmacht. De moedige mannen en vrouwen die zich hebben aangemeld om ons land te dienen, hebben zich niet aangemeld om Amerikaanse steden te bezetten", zei de Democraat Brandon Johnson tegen NBC News.
1 uur geledenANNAPOLIS (ANP/RTR) - In de Verenigde Staten is voor het eerst een besmetting met de schroefwormparasiet bij een mens vastgesteld. Dat gebeurde bij een persoon die van Guatemala naar de Verenigde Staten was gereisd, aldus vier bronnen die bekend zijn met de situatie. De persoon in kwestie is behandeld in de staat Maryland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Nationale Garde die in de Amerikaanse hoofdstad Washington patrouilleert, draagt vanaf zondagavond wapens. Dat melden onder andere de zender ABC News en Reuters op basis van anonieme bronnen.
4 uur geledenSTARBASE (ANP/AFP) - Het ruimtevaartbedrijf SpaceX van Elon Musk heeft zondag de tiende lancering van zijn Starship uitgesteld, omdat het meer tijd nodig heeft om bepaalde problemen op te lossen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Bij een pro-Palestinaprotest in het centrum van Brussel is zondagavond een persoon neergestoken, meldt Het Laatste Nieuws. Volgens de politie verkeert het slachtoffer in levensgevaar.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben ieder 146 krijgsgevangenen vrijgelaten. Het Russische ministerie van Defensie heeft dat gemeld.
15 uur geledenSANAA (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht heeft meerdere doelen van de Houthi's aangevallen, waaronder in de Jemenitische hoofdstad Sanaa. De aanvallen zijn volgens de strijdkrachten een reactie op diverse raketbeschietingen en droneaanvallen door de rebellengroepering richting Israël.
16 uur geleden