Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische plaats Belgorod opnieuw bestookt

Russische plaats Belgorod opnieuw bestookt

BELGOROD/MOSKOU (ANP) - De Russische plaats Belgorod, circa 30 kilometer van de Oekraïense grens, is zondag opnieuw bestookt en de autoriteiten melden in de streek zestien explosies en twee gewonden. Er zouden onder meer inslagen zijn geweest bij het vliegveld aan de noordrand van Belgorod.

Zaterdag werd uit de plaats gemeld dat twee mannen op een militaire basis in de buurt het vuur openden op vrijwilligers die wilden vechten in Oekraïne. Volgens het Russische persbureau RIA Novosti kwamen zeker elf mensen om het leven en vielen er vijftien gewonden. De aanslagplegers zijn door militairen doodgeschoten. RIA Novosti meldt op basis van het Russische ministerie van Defensie dat het gaat om twee mannen uit een voormalige Sovjet-Republiek. Of daarmee Oekraïne wordt bedoeld is niet duidelijk.

Ook is er in de buurt brand uitgebroken in een olieopslagplaats, volgens de regiogouverneur na bombardementen. De gouverneurs van enkele Russische grensregio's beschuldigen Oekraïne ervan herhaaldelijk hun grondgebied onder vuur te nemen. Donderdag zou in delen van de regio Belgorod de stroom zijn uitgevallen nadat een verdeelstation werd geraakt.

Meer uit Buitenland

Man die schoot bij Witte Huis bekend bij veiligheidsdiensten

WASHINGTON (ANP) - De man die zaterdag werd doodgeschoten bij een controlepost bij het Witte Huis, had eerder meerdere aanvaringen met Amerikaanse veiligheidsdiensten en de politie. Dat melden Amerikaanse media, waaronder CNN.

29 minuten geleden
Oekraïne meldt grote raketaanval op Kyiv

KYIV (ANP) - De Oekraïense hoofdstad Kyiv is in de nacht van zaterdag op zondag bestookt met ballistische raketten. Volgens de autoriteiten raakten zeker vijf mensen gewond, van wie er één naar het ziekenhuis is gebracht.

2 uur geleden
Republikeinen kritisch over Trumps deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - Prominente Republikeinen uiten kritiek op de voorwaarden van het mogelijke akkoord dat de Amerikaanse president Donald Trump met Iran onderhandelt om de oorlog te beëindigen. Ze vrezen dat Teheran daardoor zijn machtspositie in de regio behoudt of zelfs versterkt.

2 uur geleden
Iraanse media spreken Trump tegen over heropening Hormuz

TEHERAN (ANP) - Iraanse media spreken tegen dat de Straat van Hormuz volledig wordt heropend als onderdeel van het aangekondigde vredesakkoord met de Verenigde Staten. Volgens Al Jazeera noemt staatspersbureau Fars die bewering van de Amerikaanse president Donald Trump "ver van de realiteit".

5 uur geleden
Witte Huis op slot na schoten gemeld in de buurt

WASHINGTON (ANP) - Rond het Witte Huis in Washington is een grote politiemacht op de been na meldingen van schoten. Journalisten op het terrein kregen opdracht dekking te zoeken en werden naar de persruimte gebracht. Het Witte Huis is volgens hen op slot gegaan.

5 uur geleden
Dodental ebola-uitbraak in Congo 200 voorbij

KINSHASA (ANP) - Het dodental door de ebola-uitbraak in de Democratische Republiek Congo (DRC) is opgelopen tot 204. Dat heeft het Congolese ministerie van Volksgezondheid bekendgemaakt. In drie provincies zijn 867 vermoedelijke besmettingen geregistreerd.

5 uur geleden
Trump meldt 'grotendeels overeenstemming' over deal met Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.

7 uur geleden