Russische plaats Belgorod opnieuw bestookt
BELGOROD/MOSKOU (ANP) - De Russische plaats Belgorod, circa 30 kilometer van de Oekraïense grens, is zondag opnieuw bestookt en de autoriteiten melden in de streek zestien explosies en twee gewonden. Er zouden onder meer inslagen zijn geweest bij het vliegveld aan de noordrand van Belgorod.
Zaterdag werd uit de plaats gemeld dat twee mannen op een militaire basis in de buurt het vuur openden op vrijwilligers die wilden vechten in Oekraïne. Volgens het Russische persbureau RIA Novosti kwamen zeker elf mensen om het leven en vielen er vijftien gewonden. De aanslagplegers zijn door militairen doodgeschoten. RIA Novosti meldt op basis van het Russische ministerie van Defensie dat het gaat om twee mannen uit een voormalige Sovjet-Republiek. Of daarmee Oekraïne wordt bedoeld is niet duidelijk.
Ook is er in de buurt brand uitgebroken in een olieopslagplaats, volgens de regiogouverneur na bombardementen. De gouverneurs van enkele Russische grensregio's beschuldigen Oekraïne ervan herhaaldelijk hun grondgebied onder vuur te nemen. Donderdag zou in delen van de regio Belgorod de stroom zijn uitgevallen nadat een verdeelstation werd geraakt.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Pakistaanse topmilitair die bemiddelt tussen Iran en de VS reist donderdag weer naar Teheran, meldt het Iraanse persbureau ISNA. Veldmaarschalk Asim Munir is er volgens het persbureau om de "gesprekken en consultaties" voort te zetten.
8 minuten geledenWARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse buitenlandminister Radoslaw Sikorski heeft de Israëlische vertegenwoordiger in zijn land ontboden na de arrestatie van Gaza-activisten in internationale wateren. Onder hen zijn ook Poolse burgers.
12 minuten geledenMINSK (ANP/RTR) - Het Russische ministerie van Defensie heeft de levering gemeld van nucleaire munitie aan een opslagfaciliteit in Belarus. Deze stap maakt volgens een verklaring deel uit van grote militaire oefeningen met nucleair arsenaal.
1 uur geledenMANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse regering heeft de politie opdracht gegeven senator Ronald Dela Rosa te arresteren. Het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag heeft een arrestatiebevel tegen hem uitgevaardigd op verdenking van misdaden tegen de menselijkheid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.
6 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.
10 uur geleden