Russische oppositiepoliticus Goedkov vrijgelaten
MOSKOU (ANP/RTR) - Dmitri Goedkov, een prominente politicus die oppositie tegen president Vladimir Poetin voert, is donderdag vrijgelaten. Dat heeft zijn advocaat gezegd. Goedkov was twee dagen geleden aangehouden. Hij zou nog een schuld hebben openstaan voor een huis dat hij enkele jaren had gehuurd. De vader van Goedkov zei dat zijn zoon niets met dat huis te maken heeft gehad.
Er werd verwacht dat een rechtbank zich donderdag zou buigen over de voorwaarden voor de voorlopige hechtenis van Goedkov, maar die zitting is niet doorgegaan. Daarom moest de politicus volgens de wet donderdagavond worden vrijgelaten. Sinds zijn aanhouding waren 48 uur verstreken.
Critici van het Kremlin verwijten de autoriteiten de druk op de oppositie op te voeren in de aanloop naar de parlementsverkiezingen van september. Zo werd voormalig-directeur Andrej Pivovarov van de Russische oppositiegroep Open Rusland maandag in Sint-Petersburg uit een vliegtuig gehaald en opgepakt. De autoriteiten verdenken Pivovarov volgens zijn team van samenwerking met een "onwenselijke organisatie". Het door Kremlincriticus Michail Chodorkovski opgerichte Open Rusland kreeg dat stempel al in 2017 en maakte onlangs bekend zichzelf op te heffen.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk bespreekt met bondgenoten wat er moet gebeuren als de Verenigde Staten inderdaad Groenland overnemen, zegt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot. Hij spreekt er naar eigen zeggen later woensdag over met zijn ambtgenoten uit Duitsland en Polen.
2 minuten geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-leider Delcy Rodríguez heeft een week van rouw afgekondigd voor de slachtoffers van de Amerikaanse aanval die leidde tot de gevangenneming en wegvoering van president Nicolás Maduro.
7 uur geledenBOSTON (ANP/AFP) - De 48-jarige man die zichzelf een "beest" noemde en verantwoordelijk was voor een massale schietpartij op de Amerikaanse universiteit Brown University bekende zijn misdaden in een video die hij na de schietpartij maakte. Dat meldt het ministerie van Justitie. In de video gaf hij geen motief voor zijn daden. Ook toonde hij geen berouw over zijn daden.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Venezuela draagt 30 tot 50 miljoen vaten gesanctioneerde olie over aan de Verenigde Staten. Dat schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op Truth Social. De Venezolaanse "interim-autoriteiten" zouden akkoord zijn met de overdracht.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump onderzoekt hoe hij de controle over Groenland kan verkrijgen en het gebruik van het Amerikaanse leger is "altijd een optie", aldus het Witte Huis. Woordvoerster Karoline Leavitt zei dat "de verwerving van Groenland een prioriteit is voor onze nationale veiligheid".
9 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft in een tv-toespraak benadrukt dat het land niet wordt bestuurd door een "buitenlandse partij". Volgens Rodríguez wordt het land bestuurd "door de Venezolaanse overheid en door niemand anders". Ook noemde Rodríguez het aanhouden van president Nicolás Maduro door de VS afgelopen weekend opnieuw "absoluut illegaal" en een "schending van het internationaal recht".
10 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.
13 uur geleden