Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische oppositiepoliticus Goedkov vrijgelaten

Russische oppositiepoliticus Goedkov vrijgelaten

MOSKOU (ANP/RTR) - Dmitri Goedkov, een prominente politicus die oppositie tegen president Vladimir Poetin voert, is donderdag vrijgelaten. Dat heeft zijn advocaat gezegd. Goedkov was twee dagen geleden aangehouden. Hij zou nog een schuld hebben openstaan voor een huis dat hij enkele jaren had gehuurd. De vader van Goedkov zei dat zijn zoon niets met dat huis te maken heeft gehad.

Er werd verwacht dat een rechtbank zich donderdag zou buigen over de voorwaarden voor de voorlopige hechtenis van Goedkov, maar die zitting is niet doorgegaan. Daarom moest de politicus volgens de wet donderdagavond worden vrijgelaten. Sinds zijn aanhouding waren 48 uur verstreken.

Critici van het Kremlin verwijten de autoriteiten de druk op de oppositie op te voeren in de aanloop naar de parlementsverkiezingen van september. Zo werd voormalig-directeur Andrej Pivovarov van de Russische oppositiegroep Open Rusland maandag in Sint-Petersburg uit een vliegtuig gehaald en opgepakt. De autoriteiten verdenken Pivovarov volgens zijn team van samenwerking met een "onwenselijke organisatie". Het door Kremlincriticus Michail Chodorkovski opgerichte Open Rusland kreeg dat stempel al in 2017 en maakte onlangs bekend zichzelf op te heffen.

Meer uit Buitenland

Miljardendeal VS en Qatar over raketafweersystemen

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten gaan voor meer dan 4 miljard dollar Patriot-raketafweersystemen aan Qatar verkopen. Dat heeft het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken vrijdag bekendgemaakt.

40 minuten geleden
Brief Trump aan Congres: vijandelijkheden met Iran zijn beëindigd

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag in een brief aan de leiders van het Amerikaanse Congres geschreven dat de vijandelijkheden met Iran zijn "beëindigd".

41 minuten geleden
VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken

WASHINGTON (ANP) - De VS gaan 5000 militairen uit Duitsland terugtrekken. Dat heeft het Pentagon vrijdag bekendgemaakt.

42 minuten geleden
Axios: blokkade VS kost Iran al bijna vijf miljard dollar

WASHINGTON (ANP) - Door de Amerikaanse marineblokkade van Iran is dat land bijna vijf miljard dollar aan olie-inkomsten misgelopen. Dat meldt nieuwssite Axios op basis van informatie van het Amerikaanse ministerie van Defensie.

44 minuten geleden
Trump verhoogt druk op Cuba met nieuwe sancties

WASHINGTON (ANP/DPA/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump legt Cuba nieuwe sancties op. Hij verhoogt daarmee de druk op het communistisch bestuurde eiland, nadat hij eerder dit jaar de leider van Cuba's bondgenoot Venezuela had afgezet.

6 uur geleden
Paus benoemt voormalige ongedocumenteerde migrant tot bisschop VS

ROME (ANP) - Paus Leo heeft Evelio Menjivar-Ayala benoemd tot bisschop in het Amerikaanse West Virginia. De 55-jarige geestelijke is volgens de krant The Washington Post een voormalige ongedocumenteerde migrant die in een kofferbak naar de VS is gesmokkeld. Hij had katholieken eerder al opgeroepen zich uit te spreken tegen de wijze waarop de Amerikaanse autoriteiten onder president Donald Trump optreden tegen migranten.

9 uur geleden
Honderden arrestaties gemeld in Turkije bij 1 mei-manifestaties

ISTANBUL (ANP/AFP) - Rond acties op de internationale Dag van de Arbeid is in Istanbul onrust ontstaan. De Turkse politie vuurde traangas af en er worden honderden arrestaties gemeld.

12 uur geleden