Russische oppositiepoliticus Goedkov vrijgelaten
MOSKOU (ANP/RTR) - Dmitri Goedkov, een prominente politicus die oppositie tegen president Vladimir Poetin voert, is donderdag vrijgelaten. Dat heeft zijn advocaat gezegd. Goedkov was twee dagen geleden aangehouden. Hij zou nog een schuld hebben openstaan voor een huis dat hij enkele jaren had gehuurd. De vader van Goedkov zei dat zijn zoon niets met dat huis te maken heeft gehad.
Er werd verwacht dat een rechtbank zich donderdag zou buigen over de voorwaarden voor de voorlopige hechtenis van Goedkov, maar die zitting is niet doorgegaan. Daarom moest de politicus volgens de wet donderdagavond worden vrijgelaten. Sinds zijn aanhouding waren 48 uur verstreken.
Critici van het Kremlin verwijten de autoriteiten de druk op de oppositie op te voeren in de aanloop naar de parlementsverkiezingen van september. Zo werd voormalig-directeur Andrej Pivovarov van de Russische oppositiegroep Open Rusland maandag in Sint-Petersburg uit een vliegtuig gehaald en opgepakt. De autoriteiten verdenken Pivovarov volgens zijn team van samenwerking met een "onwenselijke organisatie". Het door Kremlincriticus Michail Chodorkovski opgerichte Open Rusland kreeg dat stempel al in 2017 en maakte onlangs bekend zichzelf op te heffen.
Meer uit Buitenland
HOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie hebben inmiddels de baan om de aarde verlaten en zijn op weg naar de maan. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA donderdag.
3 uur geledenHAVANA (ANP) - Cuba heeft donderdag aangekondigd dat het vanwege Pasen 2010 gevangenen vrijlaat, zo melden Cubaanse staatsmedia. Het is de tweede keer dit jaar dat het land een amnestie voor gevangenen aankondigt.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israëlische luchtverdedigingssystemen zijn in actie gekomen om vanuit Iran afgevuurde raketten neer te halen. Dat meldt het Israëlische leger vrijdag.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse aanvallen op Iran komen mogelijk neer op oorlogsmisdaden. Dat schrijven meer dan honderd deskundigen op het gebied van internationaal recht in de Verenigde Staten in een donderdag gepubliceerde open brief.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het project voor de balzaal in het Witte Huis van de Amerikaanse president Donald Trump is donderdag goedgekeurd door de stedenbouwkundige autoriteiten in Washington.
4 uur geledenHOUSTON (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-maanmissie hebben donderdag toestemming gekregen van de NASA om met hun Orion-ruimteschip naar de maan te trekken. Dat meldt het Amerikaanse ruimtevaartagentschap donderdag.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De stafchef van het Amerikaanse leger Randy George treedt met onmiddellijke ingang af. Dat meldt een woordvoerder van het Pentagon donderdag op X.
7 uur geleden