Russische oppositielid dient handtekeningen in voor verkiezingen
MOSKOU (ANP/AFP) - Het Russische oppositielid Boris Nadezjdin heeft de handtekeningen ingediend die hij nodig heeft om zich als presidentskandidaat te registreren. De Centrale Kiescommissie (CEC) moet nu binnen tien dagen beslissen of hij mag meedoen aan de stembusgang in maart.
Nadezjdin heeft 100.000 handtekeningen nodig en zegt dat hij er woensdag 105.000 heeft overhandigd, op de dag van de deadline. De kiescommissie gaat nu de authenticiteit van de handtekeningen controleren. De CEC heeft eerder potentiële kandidaten van deelname uitgesloten om onregelmatigheden in de verzamelde handtekeningen.
Nadezjdin (60) is al zijn halve leven actief in de politiek en heeft zich opvallend kritisch uitgesproken tegen de Russische invasie in Oekraïne. Hij wil de "speciale militaire operatie", zoals het Kremlin de oorlog noemt, beëindigen. Volgens de politicus kan het geld voor de oorlog beter worden uitgegeven aan burgers.
President Vladimir Poetin is geregistreerd als kandidaat en het is vrijwel zeker dat hij opnieuw wordt verkozen. Rusland heeft al jaren geen echte oppositie meer. De andere deelnemers zijn Kremlingezind. Een overwinning voor Nadezjdin kan eigenlijk al worden uitgesloten, maar als hij veel stemmen krijgt kan dat worden beschouwd als een kleine nederlaag voor de 71-jarige Poetin.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.
7 minuten geledenATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.
1 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.
1 uur geledenCHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.
4 uur geledenSAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.
5 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
10 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
11 uur geleden