Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische oppositielid dient handtekeningen in voor verkiezingen

Russische oppositielid dient handtekeningen in voor verkiezingen

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Russische oppositielid Boris Nadezjdin heeft de handtekeningen ingediend die hij nodig heeft om zich als presidentskandidaat te registreren. De Centrale Kiescommissie (CEC) moet nu binnen tien dagen beslissen of hij mag meedoen aan de stembusgang in maart.

Nadezjdin heeft 100.000 handtekeningen nodig en zegt dat hij er woensdag 105.000 heeft overhandigd, op de dag van de deadline. De kiescommissie gaat nu de authenticiteit van de handtekeningen controleren. De CEC heeft eerder potentiële kandidaten van deelname uitgesloten om onregelmatigheden in de verzamelde handtekeningen.

Nadezjdin (60) is al zijn halve leven actief in de politiek en heeft zich opvallend kritisch uitgesproken tegen de Russische invasie in Oekraïne. Hij wil de "speciale militaire operatie", zoals het Kremlin de oorlog noemt, beëindigen. Volgens de politicus kan het geld voor de oorlog beter worden uitgegeven aan burgers.

President Vladimir Poetin is geregistreerd als kandidaat en het is vrijwel zeker dat hij opnieuw wordt verkozen. Rusland heeft al jaren geen echte oppositie meer. De andere deelnemers zijn Kremlingezind. Een overwinning voor Nadezjdin kan eigenlijk al worden uitgesloten, maar als hij veel stemmen krijgt kan dat worden beschouwd als een kleine nederlaag voor de 71-jarige Poetin.

Meer uit Buitenland

Minstens 8 miljoen demonstranten bij 'No Kings'-protesten VS

WASHINGTON (ANP/AFP) - Tijdens de 'No Kings'-protesten in de Verenigde Staten zijn minstens acht miljoen mensen de straat op gegaan, meldt de organisatie. De demonstranten protesteerden zaterdag tegen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn leiderschap.

34 minuten geleden
Iran laat 20 Pakistaanse schepen door Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP/RTR/DPA) - Het Iraanse regime laat nog eens twintig Pakistaanse schepen de Straat van Hormuz passeren. Dat heeft de Pakistaanse minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar gemeld in een bericht op X. Het zou volgens de minister gaan om twee schepen per dag.

5 uur geleden
Houthi's claimen tweede raketaanval op Israël

SANAA (ANP/AFP/RTR) - De Jemenitische Houthi's zeggen een tweede aanval met raketten en drones op Israël te hebben uitgevoerd.

5 uur geleden
Eerder vermiste boten bereiken Cuba

HAVANA (ANP/AFP) - De twee zeilboten met hulpgoederen voor Cuba die eerder vermist raakten, hebben de Cubaanse hoofdstad Havana bereikt.

6 uur geleden
Vlaamse tiener vastgezet voor rol in sadistisch netwerk

GENT (ANP/BELGA) - Het parket in Oost-Vlaanderen heeft een tiener vastgezet voor zijn rol in een sadistisch Telegram-netwerk. Dat heeft Het Laatste Nieuws gemeld, wat nu wordt bevestigd door een bron aan persbureau Belga. Het parket doet nog geen mededelingen over de zaak.

6 uur geleden
President Syrië bezoekt Duitsland en Verenigd Koninkrijk

DAMASCUS (ANP/AFP) - President Ahmed al-Sharaa van Syrië brengt volgende week een bezoek aan Duitsland en het Verenigd Koninkrijk. Het wordt zijn tweede Europese bezoek sinds zijn aantreden.

6 uur geleden
Doden bij Israëlische luchtaanval op auto met journalisten

BEIROET (ANP/AFP) - Bij een gerichte Israëlische luchtaanval op een auto circa 35 kilometer ten zuiden van Beiroet zijn drie journalisten gedood. Dit hebben de Libanese strijdkrachten bevestigd. De president van Libanon, Joseph Aoun, heeft het "een schandalige misdaad" genoemd, in strijd met alle rechtsbeginselen.

7 uur geleden