Russische oppositielid dient handtekeningen in voor verkiezingen
MOSKOU (ANP/AFP) - Het Russische oppositielid Boris Nadezjdin heeft de handtekeningen ingediend die hij nodig heeft om zich als presidentskandidaat te registreren. De Centrale Kiescommissie (CEC) moet nu binnen tien dagen beslissen of hij mag meedoen aan de stembusgang in maart.
Nadezjdin heeft 100.000 handtekeningen nodig en zegt dat hij er woensdag 105.000 heeft overhandigd, op de dag van de deadline. De kiescommissie gaat nu de authenticiteit van de handtekeningen controleren. De CEC heeft eerder potentiële kandidaten van deelname uitgesloten om onregelmatigheden in de verzamelde handtekeningen.
Nadezjdin (60) is al zijn halve leven actief in de politiek en heeft zich opvallend kritisch uitgesproken tegen de Russische invasie in Oekraïne. Hij wil de "speciale militaire operatie", zoals het Kremlin de oorlog noemt, beëindigen. Volgens de politicus kan het geld voor de oorlog beter worden uitgegeven aan burgers.
President Vladimir Poetin is geregistreerd als kandidaat en het is vrijwel zeker dat hij opnieuw wordt verkozen. Rusland heeft al jaren geen echte oppositie meer. De andere deelnemers zijn Kremlingezind. Een overwinning voor Nadezjdin kan eigenlijk al worden uitgesloten, maar als hij veel stemmen krijgt kan dat worden beschouwd als een kleine nederlaag voor de 71-jarige Poetin.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Minstens 52 miljoen kinderen kunnen niet naar school door de oorlog in het Midden-Oosten, blijkt uit onderzoek van Save the Children. Volgens de hulporganisatie zijn veel scholen in de regio beschadigd, gesloten of omgevormd tot opvanglocaties.
33 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Hongarije en Oekraïne hebben opnieuw ruzie over de aanvoer van Russische fossiele brandstoffen. Oekraïne heeft meerdere aanvallen uitgevoerd op een pijpleiding die gas van Rusland naar Hongarije brengt, klaagt de Hongaarse buitenlandminister.
48 minuten geledenRAMADI (ANP/DPA/AFP/RTR) - Pro-Iraanse milities in het westen van Irak hebben gemeld dat ze vanuit de lucht zijn aangevallen door de VS en/of Israël. Daarbij zijn volgens bronnen bij de Volksmobilisatiekrachten (PMF) 27 doden en 60 gewonden gevallen.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - In Warschau zijn donderdag twee door de Europese Commissie gecharterde vluchten geland met 303 EU-burgers die vastzaten in het Midden-Oosten. Afgelopen maandag haalde de Commissie al 356 EU-burgers met gecharterde vluchten weg uit het Midden-Oosten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Israël heeft opnieuw doelen aangevallen in Iran. De krijgsmacht (IDF) zegt dat Taleqan onder vuur is genomen. Die locatie is ook door westerse landen in verband gebracht met het Iraanse nucleaire programma.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël neemt grondgebied van Libanon in als de Libanese regering niet voorkomt dat de beweging Hezbollah aanvallen op Israël uitvoert.
1 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zo'n 3,2 miljoen mensen zijn in Iran op de vlucht geslagen voor de recente aanvallen, schat de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. De meesten zijn vanuit de grote stad richting landelijke gebieden in het noorden van het land getrokken. Ze zoeken daar tijdelijk een veilig heenkomen. Hun aantal zal volgens de organisatie verder oplopen.
1 uur geleden