Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische olieraffinaderij in brand na droneaanval

Russische olieraffinaderij in brand na droneaanval

SYZRAN (ANP/RTR) - In Rusland is een olieraffinaderij in brand gevlogen na een droneaanval, meldt de gouverneur van de regio. Het complex in de stad Syzran ligt in de buurt van de stad Samara en op zo'n 700 kilometer van de Oekraïense grens.

Volgens de gouverneur zijn er geen gewonden gevallen. Hij zegt dat ook de olieraffinaderij in Novokoebysjev, in dezelfde regio, door een drone is geraakt. De medewerkers van beide fabrieken zouden op tijd zijn geëvacueerd en er zouden geen gewonden zijn.

De autoriteiten van Belgorod melden dat twee mensen zijn omgekomen door beschietingen. Drie mensen raakten gewond, onder wie een kind dat in levensgevaar zou zijn. De grensregio wordt de afgelopen week veel onder vuur genomen vanuit Oekraïne. Volgens het Kremlin hangt dit samen met de presidentsverkiezingen die dit weekend in Rusland zijn.

Scholen en winkels sluiten

Het Russische ministerie van Defensie laat weten Oekraïense aanvallen op het grensgebied van Belgorod te hebben verijdeld. Ook zou het "Oekraïense militante sabotage- en verkenningsgroepen" niet zijn gelukt Russisch grondgebied binnen te dringen.

Als gevolg van de aanvallen zijn winkelcentra in en rondom Belgorod zondag en maandag gesloten, laten de autoriteiten weten. Scholen houden maandag en dinsdag om dezelfde reden de deuren dicht, aldus de regionale gouverneur op sociale media.

Meer uit Buitenland

Pakistan nomineert Donald Trump voor Nobelprijs voor Vrede 2026

ISLAMABAD (ANP/DPA) - De Pakistaanse regering draagt president Donald Trump voor als kandidaat voor de Nobelprijs voor de Vrede 2026. Pakistan zegt dit doen uit erkentelijkheid voor Trumps snelle "diplomatieke ingrijpen" tijdens de recente escalerende spanningen met het buurland India. Trump toonde volgens Islamabad toen strategisch inzicht en leiderschap en kwam met "een robuuste diplomatie".

7 minuten geleden
Poetin zegt Israël dat Iran geen kernwapen maakt

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft naar eigen zeggen herhaaldelijk aan Israël laten weten dat Iran helemaal geen nucleaire wapens wil maken. Er is volgens Poetin geen enkel bewijs dat Iran dat van plan zou zijn. Ook het Internationaal Atoomenergieagentschap van de Verenigde Naties heeft daar geen bewijzen voor gezien.

1 uur geleden
Nieuwe golf luchtaanvallen tussen Israël en Iran

TEHERAN/TEL AVIV (ANP/RTR) - Iran en Israël hebben elkaar in de nacht van vrijdag op zaterdag opnieuw bestookt met raketten. Kort na 02.30 uur lokale tijd waarschuwde de Israëlische krijgsmacht voor nieuwe luchtaanvallen uit Iran. In onder meer Tel Aviv en de bezette Westelijke Jordaanoever gingen luchtalarmen af.

4 uur geleden
Pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil vrijgelaten in de VS

JENA (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Na meer dan drie maanden detentie is vrijdag de pro-Palestijnse activist Mahmoud Khalil in de Verenigde Staten vrijgelaten. Een Amerikaanse rechter had eerder op de dag zijn vrijlating bevolen.

4 uur geleden
Trump weerspreekt inlichtingenbaas over bewijs kernwapen Iran

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag opnieuw de directeur van de Nationale Inlichtingendiensten Tulsi Gabbard tegengesproken over inlichtingen rond het nucleaire programma van Iran. In maart stelde Gabbard tegenover het Congres dat er geen bewijs is dat Iran een kernwapen ontwikkelt.

4 uur geleden
Trump: Spanje moet net zoveel uitgeven aan defensie als de rest

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump roept Spanje op zijn verzet tegen de nieuwe NAVO-norm te staken. "Ik vind dat Spanje moet betalen wat de rest betaalt", zei Trump tegen journalisten. "Spanje is berucht omdat het zo weinig betaalt."

12 uur geleden
Armeense premier spreekt van 'historische' ontmoeting met Erdogan

ISTANBUL (ANP/AFP) - De Armeense premier Nikol Pasjinjan heeft tijdens een zeldzaam bezoek aan Turkije met de Turkse president Recep Tayyip Erdogan gesproken over het verbeteren van de betrekkingen. Volgens Armenië was het een "historische" ontmoeting tussen de leiders van de twee buurlanden, die historisch een zeer moeizame relatie hebben.

14 uur geleden