Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische olie verkoopt niet ondanks recordkortingen

Russische olie verkoopt niet ondanks recordkortingen

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Rusland slaagt er steeds minder in om zijn olie te verkopen. Hoewel er geen sancties zijn ingesteld die de handel in Russische olie beperken, lijken handelaren toch geen zaken met het land te willen doen. Oliehandelaar Trafigura slaagde er dinsdag niet in om kopers te vinden voor ruwe Oeral-olie, ondanks een korting van een kleine 19 dollar per vat ten opzichte van de gangbare internationale prijzen.

Het grote probleem bij de aankoop van Russische olie is het vervoer. Veel eigenaren van olietankers nemen geen risico en willen eerst duidelijkheid over mogelijke sancties. Ook is de situatie op de Zwarte Zee gevaarlijk vanwege de oorlogshandelingen daar. Die houding kan een grote klap zijn voor Rusland, want twee derde van alle ruwe olie die het land produceert wordt per schip vervoerd. Handelaren tonen zich daarnaast bezorgd om de negatieve publiciteit die het handelen in Russische olie ze kan opleveren.

De situatie rond de Russische olie is een deel van de verklaring voor de sterk stijgende olieprijzen. Brentolie, de maatstaf voor olie uit Europa, Afrika en het Midden-Oosten, steeg woensdag haast 6 procent, tot boven de 111 dollar per vat van 159 liter. Amerikaanse WTI-olie kost rond 109,50 dollar per vat na een vergelijkbare stijging.

Later woensdag beslist de OPEC+, de organisatie van olie-exporterende landen en enkele bondgenoten als Rusland, of de olieproductie verder wordt verhoogd. De vraag is of dat kan, want onder meer OPEC-leden Irak en Nigeria slagen er nu al niet in om genoeg olie te produceren om aan hun quota te voldoen. Alleen Saudi-Arabië en enkele andere Golfstaten hebben genoeg productiecapaciteit om nog flinke hoeveelheden extra olie op te pompen.

Meer uit Financieel

Teksten van ChatGPT krijgen onzichtbaar watermerk in EU

SAN FRANCISCO (ANP) - Teksten gemaakt door ChatGPT krijgen een watermerk in de Europese Unie. OpenAI, de eigenaar van de chatbot, laat weten het onzichtbare watermerk de komende weken in te voeren. Daarmee moet duidelijker worden dat een tekst door kunstmatige intelligentie (AI) is gegenereerd.

44 minuten geleden
AEX-index scherpt record verder aan, olieprijzen lager

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak heeft dinsdag zijn recordslotstand verder aangescherpt. Ook op andere beurzen in Europa was de stemming positief, onder meer gesteund door dalende olieprijzen.

2 uur geleden
FrieslandCampina krijgt merkrecht op kleur geel voor Chocomel

DEN HAAG (ANP) - FrieslandCampina heeft het exclusieve merkrecht op de kleur geel in de Benelux voor verpakkingen van Chocomel. Dat komt naar voren uit de recente uitspraak van het Benelux-Bureau voor de Intellectuele Eigendom (BOIP) in Den Haag in een zaak die het zuivelconcern had aangespannen tegen een Spaanse concurrent.

3 uur geleden
Brussel wil EU-normen ook buiten Europa kunnen laten vaststellen

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie wil normen voor Europese producten of diensten bij uitzondering ook buiten de EU kunnen laten vaststellen, meldt ze dinsdag in een voorstel.

4 uur geleden
IMF wijst op risico's steeds belangrijker wordende hedgefondsen

WASHINGTON (ANP) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) geeft een waarschuwing af over de risico's van hedgefondsen. Deze beleggingsfondsen gebruiken risicovolle strategieën om een hoog rendement te behalen. Deskundigen van de organisatie stellen dat deze fondsen steeds belangrijker worden op de financiële markten. Hun speculatieve handel kan problemen op de beurzen echter verergeren als er iets misgaat.

4 uur geleden
Wall Street verder omhoog na nieuw record voor techbeurs Nasdaq

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger geopend, waardoor de technologiegraadmeter Nasdaq het slotrecord van een dag eerder verder aanscherpte. Het sentiment onder beleggers op Wall Street kreeg onder meer steun van een daling van de olieprijzen.

5 uur geleden
Grote Hollywoodfusie Paramount Skydance en Warner Bros. afgerond

LOS ANGELES (ANP/BLOOMBERG) - Paramount Skydance heeft de overname van Warner Bros. Discovery ter waarde van 110 miljard dollar afgerond. Daarmee is een van de grootste mediafusies aller tijden een feit, na een slepende biedingenstrijd met Netflix en het afweren van allerlei rechtszaken.

5 uur geleden