Russische Nobelprijswinnaar schenkt prijs aan vluchtelingen
MOSKOU (ANP) - Hoofdredacteur Dmitri Moeratov van de Russische krant Novaya Gazeta doneert zijn Nobelprijs voor de Vrede aan het het Oekraïense Vluchtelingenfonds. Moeratov was vorig jaar medewinnaar van de prestigieuze prijs voor zijn inzet voor de vrijheid van meningsuiting.
Het besluit is in samenspraak met de krant genomen, schrijft Moeratov op de website van het dagblad. Hij wijst erop dat al 10 miljoen Oekraïners hun huis hebben moeten verlaten en vraagt veilinghuizen de "wereldberoemde" prijs aan te bieden. De opbrengst van de medaille moet ten goede komen aan "vluchtelingen, gewonde en zieke kinderen die dringend zorg nodig hebben". Hij roept verder onder meer op tot een wapenstilstand, uitwisseling van gevangenen en humanitaire corridors.
De kritische krant zag zich onlangs genoodzaakt reportages van Russische militaire acties in Oekraïne van haar website te halen vanwege censuur. Door nieuwe wetgeving kan publicatie van wat desinformatie wordt genoemd leiden tot hoge boetes en maximaal vijftien jaar celstraf. Veel andere onafhankelijke media zijn al gestopt omdat de Russische autoriteiten ze verplicht zich uitsluitend te baseren op informatie van het Kremlin, het leger en de ministeries.
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP/AFP/RTR) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, heeft aangekondigd dat een onafhankelijke commissie onderzoek gaat doen naar de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool. De commissie kijkt daarbij ook naar het overheidstoezicht op de renovatiewerkzaamheden die de brand zouden hebben verergerd.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse regering vindt het niet nodig dat de minister van Buitenlandse Zaken, Marco Rubio, een belangrijke vergadering van NAVO-buitenlandministers in Brussel bijwoont. De gesprekken gaan woensdag vooral over een potentieel vredesplan voor Oekraïne.
32 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft maandag gezegd dat het erop lijkt dat Honduras "de resultaten van de presidentiële verkiezingen probeert te veranderen". Hij beweert dat het land vroegtijdig is gestopt met het tellen van de stemmen.
3 uur geledenHONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder van Hongkong, John Lee, kondigde dinsdag de oprichting aan van een onafhankelijke commissie die de oorzaken van de dodelijke brand in de metropool moet onderzoeken.A
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de president van Venezuela, Nicolás Maduro, een ultimatum gegeven om Venezuela te verlaten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van vier bronnen met informatie over het telefoongesprek tussen Trump en Maduro op 21 november.
6 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - De presidentiële verkiezingen in Honduras zijn volgens de eerste telling geëindigd in een "technische gelijkstand". Presidentskandidaat Nasry Asfura van de conservatieve Nationale Partij had 39,91 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste rivaal Salvador Nasralla, eveneens een rechtse kandidaat, had 39,89 procent van de stemmen.
8 uur geledenPOKROVSK (ANP/DPA/RTR) - Rusland zegt de Oost-Oekraïense stad Pokrovsk te hebben veroverd. Die strategisch belangrijke stad werd al meer dan een jaar belegerd. Oekraïne heeft de inname niet bevestigd.
11 uur geleden