Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische Nobelprijswinnaar schenkt prijs aan vluchtelingen

Russische Nobelprijswinnaar schenkt prijs aan vluchtelingen

MOSKOU (ANP) - Hoofdredacteur Dmitri Moeratov van de Russische krant Novaya Gazeta doneert zijn Nobelprijs voor de Vrede aan het het Oekraïense Vluchtelingenfonds. Moeratov was vorig jaar medewinnaar van de prestigieuze prijs voor zijn inzet voor de vrijheid van meningsuiting.

Het besluit is in samenspraak met de krant genomen, schrijft Moeratov op de website van het dagblad. Hij wijst erop dat al 10 miljoen Oekraïners hun huis hebben moeten verlaten en vraagt veilinghuizen de "wereldberoemde" prijs aan te bieden. De opbrengst van de medaille moet ten goede komen aan "vluchtelingen, gewonde en zieke kinderen die dringend zorg nodig hebben". Hij roept verder onder meer op tot een wapenstilstand, uitwisseling van gevangenen en humanitaire corridors.

De kritische krant zag zich onlangs genoodzaakt reportages van Russische militaire acties in Oekraïne van haar website te halen vanwege censuur. Door nieuwe wetgeving kan publicatie van wat desinformatie wordt genoemd leiden tot hoge boetes en maximaal vijftien jaar celstraf. Veel andere onafhankelijke media zijn al gestopt omdat de Russische autoriteiten ze verplicht zich uitsluitend te baseren op informatie van het Kremlin, het leger en de ministeries.

Meer uit Buitenland

Spanje meldt grote vooruitgang bij bestrijden natuurbrand kust

BARCELONA (ANP) - Een grote natuurbrand in de Spaanse kustregio Catalonië is grotendeels onder controle. Inwoners van meerdere plaatsen in het gebied mogen weer naar buiten, meldt het regionale medium Catalan News. Voor de plaats Paüls geldt nog een uitzondering, vooral omdat de hulpdiensten daar massaal actief zijn.

13 minuten geleden
Israël meldt aanvallen op Hezbollah-locaties in Libanon

JERUZALEM (ANP) - De Israëlische krijgsmacht zegt in Libanon wapenopslagplaatsen en andere infrastructuur van Hezbollah te hebben verwoest. Dat gebeurde op meerdere locaties in het zuiden van het land, bericht nieuwssite Times of Israel.

20 minuten geleden
Burgemeester Boedapest krijgt staande ovatie in Europarlement

STRAATSBURG (ANP) - De burgemeester van Boedapest Gergely Karácsony heeft woensdag in het Europees Parlement een staande ovatie gekregen die enkele minuten duurde. Dat gebeurde nadat parlementsvoorzitter Roberta Metsola memoreerde dat tientallen Europarlementariërs eind juni konden deelnemen aan de Pride Boedapest, dankzij de burgemeester van de Hongaarse hoofdstad.

30 minuten geleden
Partij Le Pen meldt inval in hoofdkantoor

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse autoriteiten hebben een inval gedaan in het hoofdkwartier van Rassemblement National (RN), de uiterst rechtse oppositiepartij van Marine Le Pen. Dat maakte partijkopstuk Jordan Bardella bekend via sociale media.

1 uur geleden
Turkije blokkeert AI-chatbot Grok om beledigen van Erdogan

ANKARA (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft woensdag de toegang tot bepaalde inhoud van Grok, de AI-chatbot van socialmediaplatform X, geblokkeerd. Volgens de Turkse autoriteiten genereerde de chatbot reacties waarin president Tayyip Erdogan en de stichter van Turkije Mustafa Kemal Atatürk werden beledigd.

1 uur geleden
Hogesnelheidstreinen rijden weer naar Marseille

MARSEILLE (ANP/BELGA) - Hogesnelheidstreinen kunnen woensdag weer van en naar Marseille rijden. Het treinverkeer was dinsdag stilgelegd vanwege de grote natuurbrand in de buurt van de Zuid-Franse stad. Het lokale treinverkeer is nog ernstig verstoord, meldt de Franse spoorwegmaatschappij SNCF.

2 uur geleden
Spaanse premier kondigt maatregelen aan na corruptieschandaal

MADRID (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft een reeks maatregelen tegen corruptie aangekondigd. Hij deed dat in het parlement waar hij na onrust over een corruptieaffaire beklemtoonde zelf schone handen te hebben.

2 uur geleden