Russische Nationale Garde: bezig met afweren aanval in Koersk
MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische Nationale Garde zegt bezig te zijn met het afweren van een aanval van pro-Oekraïense groepen in de regio Koersk. De aanvallen vinden volgens het Russische staatspersbureau TASS plaats bij het dorpje Tjotkino.
Drie anti-Kremlinmilities, die in de oorlog aan de zijde van de Oekraïense regering staan, hebben deze week vanuit Oekraïne Rusland aangevallen. Zij beweren Tjotkino te hebben ingenomen. Het Kremlin bevestigde de aanval, maar zei ook dat alle milities waren verdreven.
Een van de milities heeft Russische burgers in grensgebieden met Oekraïne gewaarschuwd voor beschietingen. "Alle inwoners van de regio's Koersk, Belgorod en Brjansk die geen tijd of mogelijkheid hebben om te evacueren, moeten onmiddellijk naar schuilkelders", aldus het bericht.
De Russische president Vladimir Poetin stelt dat de aanvallen van de milities deel uitmaken van een poging om de Russische presidentsverkiezingen van deze week te verstoren. De stembusgang wordt ook gehouden in de bezette delen van Oekraïne.
Meer uit Buitenland
HANNOVER (ANP) - Het vliegverkeer op de luchthaven van Hannover heeft woensdagavond ongeveer drie kwartier stilgelegen door een drone in de buurt van het vliegveld, heeft de politie bekendgemaakt. Een piloot meldde het onbemande toestel rond 22.00 uur tijdens de nadering, waarna de luchthaven tot 22.45 uur werd gesloten.
1 uur geledenLOUISVILLE (ANP/RTR) - Het dodental na de crash met een vrachtvliegtuig in Kentucky is opgelopen naar elf, heeft de gouverneur van de Amerikaanse staat bekendgemaakt. Het toestel, een UPS-vrachtvliegtuig dat onderweg was naar Hawaï, stortte in de nacht van dinsdag op woensdag kort na het opstijgen neer op een recyclingbedrijf nabij de luchthaven van Louisville.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - De NAVO en secretaris-generaal Mark Rutte krijgen een prestigieuze Duitse vredesprijs. Ze verdienen de Internationale Prijs van de Vrede van Westfalen omdat ze stabiliteit en betrouwbaarheid brengen, vindt de jury.
7 uur geledenBRUSSEL/HEVERLEE (ANP/BELGA) - In de buurt van Belgische militaire instellingen, inclusief luchtmachtbases, zijn woensdag opnieuw drones gesignaleerd. Er zijn weer meldingen gekomen uit de buurt van de luchtmachtbasis Kleine-Brogel, vlakbij de Nederlandse grens bij Weert. In de avond zijn meldingen gekomen uit de buurt van Leuven, waar drones gezien zijn boven het militaire commandocentrum van Heverlee, melden Belgische media.
9 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Ronald Venetiaan is overleden, melden Surinaamse media. Hij leidde het land in totaal vijftien jaar, van 1991 tot 1996 en daarna van 2000 tot 2010. Venetiaan werd 89 jaar.
9 uur geledenSAINT-PIERRE D'OLÉRON (ANP/RTR/AFP) - Een automobilist heeft op het Franse eiland Oléron meerdere voetgangers en fietsers aangereden, meldt binnenlandminister Laurent Nuñez op X. Daarbij zijn volgens de Franse openbaar aanklager tien gewonden gevallen. Van de gewonden zijn er nog steeds twee levensgevaarlijk gewond.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - President Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven naar de mogelijkheden te kijken om weer nucleaire wapentests voor kernbommen uit te voeren. Het land heeft die proeven met kernexplosies niet meer gedaan sinds de ineenstorting van de Sovjet-Unie in 1991.
12 uur geleden