Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische minister verwacht dat Nord Stream na drie dagen opent

Russische minister verwacht dat Nord Stream na drie dagen opent

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische regering gaat ervan uit dat de sluiting van gaspijpleiding Nord Stream 1 drie dagen zal duren. Dat zei de Russische vicepremier Aleksander Novak aan journalisten. Staatsgasbedrijf Gazprom sloot de belangrijke verbinding met Duitsland woensdag af en gaf daarvoor onderhoudswerkzaamheden als reden. In Europa bestaat scepsis over die uitleg en overheerst de opvatting dat het om een politiek drukmiddel gaat.

"Het gaat om technische problemen. Gazprom heeft gezegd dat de sluiting drie dagen zal duren. We baseren onze aannames op die verklaring", antwoordde Novak op de vraag wanneer weer gas zal stromen door de pijplijn.

Onder meer Klaus Müller, de baas van de Duitse toezichthouder voor de energievoorziening Bundesnetzagentur, gelooft weinig van de officiële uitleg van Gazprom. Hij noemde het onbegrijpelijk dat het gasbedrijf onderhoud nu noodzakelijk vindt. Europese landen houden er rekening mee dat Nord Stream 1 langer dan de aangekondigde drie dagen stil zal liggen.

Rusland heeft de toevoer van gas naar Europa al flink beperkt. Onder andere Nederland, Polen en Finland krijgen de brandstof niet meer geleverd door Gazprom omdat ze weigeren in roebels te betalen. Naar andere landen, waaronder Duitsland, stroomt veel minder Russisch gas dan voorheen. Dit wordt door Europese leiders gezien als drukmiddel tegen de Europese Unie, die veel sancties tegen Rusland heeft ingesteld vanwege de inval in Oekraïne.

Na de aankondiging van de sluiting van Nord Stream 1 steeg de prijs voor gas in Europa tot nieuwe recordhoogtes. Deze week daalde de prijs weer iets, nu duidelijk is dat Europese gasopslagen voor een groot deel gevuld zijn.

Meer uit Financieel

Britten stellen onderzoek in naar WhatsApp-moederbedrijf Meta

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse toezichthouder Ofcom stelt een onderzoek in naar Meta Platforms, moederbedrijf van Facebook en WhatsApp. De toezichthouder heeft aanwijzingen dat het bedrijf van Mark Zuckerberg niet alle informatie heeft overhandigd bij een eerder onderzoek van Ofcom.

39 minuten geleden
ECB-president: wereldorde verandert, maar het is geen breuk

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De huidige wereldorde verandert, maar dat is geen breuk. Dit zei Christine Lagarde, de president van de Europese Centrale Bank (ECB), vrijdag tijdens een paneldiscussie over de vooruitzichten voor de wereldeconomie op het World Economic Forum (WEF) in Davos.

1 uur geleden
Toch geen staking bij Nederlandse kunststoffabrieken Envalior

EMMEN (ANP) - De aangekondigde staking bij de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior is op het laatste moment afgeblazen. Vakbond FNV meldt dat dit komt omdat er een verbeterd voorstel is voor een nieuwe cao.

1 uur geleden
Amsterdam bood defensiebedrijf CSG snelste en grootste beursgang

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft onder meer vanwege de snelheid gekozen voor een beursgang in Amsterdam. Aan het Damrak waren de regels het gunstigst voor een snelle notering, vertelt financieel topman Zdenek Jurak vlak na het beursdebuut tegen het ANP. Het tempo was belangrijk om de kans te vergroten dat de vraag naar defensieaandelen nog steeds zo groot mogelijk zou zijn. De populariteit is nu hoog door de grote geopolitieke spanningen.

1 uur geleden
Defensiebedrijf CSG opent hoger op eerste handelsdag in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Czechoslovak Group (CSG) is vrijdag hoger geopend op de eerste handelsdag van het Tsjechische defensiebedrijf op de Amsterdamse beurs. Het aandeel CSG opende op 32 euro. In de afgelopen dagen werden de aandelen al aangeboden aan pensioenfondsen en andere grote investeerders zoals vermogensbeheerders tegen een vaste prijs van 25 euro per stuk.

3 uur geleden
Fastned leent tot 200 miljoen euro, deels van overheid

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse uitbater van laadstations voor elektrische auto's, Fastned, heeft maximaal 200 miljoen euro aan nieuwe financiering opgehaald. Het geld komt van een bankenconsortium bestaande uit overheidsinvesteringsfonds Invest-NL, ABN AMRO, ING, Rabobank en het Franse Crédit Agricole en is bedoeld om de uitbreiding van het aantal snellaadstations te versnellen.

3 uur geleden
Bioplasticmaker Avantium zakt op Damrak na vertraging bij fabriek

AMSTERDAM (ANP) - Avantium behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs. De bioplasticmaker verwacht de productie in zijn nieuwe fabriek in Delfzijl later te kunnen opstarten dan gepland. Volgens het bedrijf zijn tijdens de bouw van het leidingwerk kwaliteitsproblemen ontdekt, waardoor een veiligheidsrisico is ontstaan. Door het herstelwerk verwacht Avantium nu de fabriek half 2026 te openen en in de tweede helft van het jaar te beginnen met de verkoop van zijn grondstof voor plantaardig plastic. Het aandeel werd daarop 9 procent lager gezet.

4 uur geleden