Russische minister van noodsituaties overleden na val van klif
NORILSK (ANP/RTR) - De Russische minister van noodsituaties, Jevgeni Zinitsjev, is overleden na een val van een klif in de noordelijke stad Norilsk. Volgens het ministerie stierf Zinitsjev terwijl hij probeerde het leven van filmmaker Alexander Melnik te redden.
De filmmaker gleed uit over een natte rots terwijl hij aan het filmen was boven de klif. "Jevgeni probeerde Alexander te grijpen en sprong achter hem aan, maar helaas stierven ze allebei nadat ze van een hoge klif in een bergrivier waren gevallen", staat in een verklaring van het ministerie over het ongeluk.
Minister Zinitsjev was in het noorden van Rusland voor een oefening van meerdere overheidsinstanties. Bij deze oefening werd voorbereid op mogelijke crisissituaties in het noordpoolgebied. Melnik was in Norlisk om een documentaire te maken over over de Noordpool en de Noordelijke Zeeroute.
Geheime dienst
Zinitsjev werkte voorheen voor de Russische geheime dienst FSB en zou ook een persoonlijke lijfwacht van president Vladimir Poetin zijn geweest. In 2018 benoemde Poetin hem tot minister. Het ministerie van noodsituaties moet Russen onder meer beschermen tegen natuurrampen, overziet de nationale reddingsteams en moet bijvoorbeeld zorgen dat de bevolking en overheidsinstanties voorbereid zijn op crisissituaties.
"Dit is een onherstelbaar persoonlijk verlies voor mij", zei Poetin in een condoleancebericht dat door het Kremlin is gepubliceerd. "We werkten al jaren samen."
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie moet naar eigen zeggen nog 5,2 miljoen pagina's doornemen uit de Epstein-files. Daarvoor zijn vierhonderd juristen extra nodig die vanuit andere ministeries te hulp moeten schieten. Het ministerie rekent op vrijwilligers die thuis kunnen werken. Het hele proces gaat een groot deel van januari in beslag nemen.
1 uur geledenTAIPEI (ANP/AFP) - Chinese oorlogsbodems die betrokken zijn bij militaire manoeuvres in onder meer de Straat van Taiwan, hebben zich volgens de kustwacht van het eiland teruggetrokken uit de territoriale wateren van Taiwan. De manoeuvres lijken voorbij te zijn, meldt Taipei.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Russische troepen rukken op in de Oekraïense verdedigingslinies en president Vladimir Poetin heeft opdracht gegeven tot uitbreiding van een bufferzone in de Oekraïense regio's Soemy en Charkiv in 2026. Dat heeft de Russische stafchef Valeri Gerasimov tegen Russische persbureaus gezegd.
4 uur geledenBOGOTA (ANP) - De Colombiaanse president Gustavo Petro heeft bevestigd dat de Verenigde Staten een cocaïnefabriek hebben gebombardeerd in de havenstad Maracaibo, in het westen van Venezuela.
5 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP) - Procureur-generaal Johel Zelaya van Honduras heeft aangekondigd binnenkort juridische stappen te ondernemen om de gebeurtenissen tijdens het omstreden verkiezingsproces in het Midden-Amerikaanse land op te helderen.
5 uur geledenCONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.
7 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.
7 uur geleden