Russische minister van noodsituaties overleden na val van klif
NORILSK (ANP/RTR) - De Russische minister van noodsituaties, Jevgeni Zinitsjev, is overleden na een val van een klif in de noordelijke stad Norilsk. Volgens het ministerie stierf Zinitsjev terwijl hij probeerde het leven van filmmaker Alexander Melnik te redden.
De filmmaker gleed uit over een natte rots terwijl hij aan het filmen was boven de klif. "Jevgeni probeerde Alexander te grijpen en sprong achter hem aan, maar helaas stierven ze allebei nadat ze van een hoge klif in een bergrivier waren gevallen", staat in een verklaring van het ministerie over het ongeluk.
Minister Zinitsjev was in het noorden van Rusland voor een oefening van meerdere overheidsinstanties. Bij deze oefening werd voorbereid op mogelijke crisissituaties in het noordpoolgebied. Melnik was in Norlisk om een documentaire te maken over over de Noordpool en de Noordelijke Zeeroute.
Geheime dienst
Zinitsjev werkte voorheen voor de Russische geheime dienst FSB en zou ook een persoonlijke lijfwacht van president Vladimir Poetin zijn geweest. In 2018 benoemde Poetin hem tot minister. Het ministerie van noodsituaties moet Russen onder meer beschermen tegen natuurrampen, overziet de nationale reddingsteams en moet bijvoorbeeld zorgen dat de bevolking en overheidsinstanties voorbereid zijn op crisissituaties.
"Dit is een onherstelbaar persoonlijk verlies voor mij", zei Poetin in een condoleancebericht dat door het Kremlin is gepubliceerd. "We werkten al jaren samen."
Meer uit Buitenland
GAZA-STAD (ANP/AFP) - Door Israëlische aanvallen in de Gazastrook zijn zeker zeven doden gevallen, melden lokale autoriteiten. Vijf van hen stierven bij een aanval in het oosten van het gebied.
1 uur geledenBEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft de grondoperaties in het zuiden van Libanon uitgebreid tot boven de zelf ingestelde 'gele lijn', schrijft de Israëlische krant Haaretz. De lijn is een onofficiële afbakening van "Israëlisch grondgebied" in Zuid-Libanon, die Israël afgelopen april aankondigde.
7 uur geledenTEHERAN (ANP) - De internettoegang in Iran is weer gedeeltelijk hersteld, meldt internetmonitor NetBlocks in een post op sociaal netwerk Mastodon. Maandag schreven de Iraanse staatsmedia dat president Masoud Pezeshkian had bevolen de internationale internettoegang te herstellen. Vicepresident Mohammad Reza Aref heeft bevestigd dat de eerste stappen hiervoor zijn gezet.
7 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het staakt-het-vuren geschonden door de zuidelijke Iraanse provincie Hormozgan aan te vallen. Dat zegt het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken in een verklaring. De VS vielen eerder deze week naar eigen zeggen mijnenleggers en raketlanceerinstallaties aan in het aan de Straat van Hormuz grenzende gebied.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Belgische politici hebben afschuw, rouw en medeleven geuit om het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Daardoor kwamen tot nu toe vier mensen om het leven, onder wie twee tieners.
9 uur geledenBUGGENHOUT (ANP) - De mensen die om het leven kwamen door de aanrijding tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout waren tussen de 12 en 49 jaar oud, heeft het parket bekendgemaakt op een persconferentie. Vijf kinderen zijn in kritieke toestand naar het ziekenhuis gebracht, maar hun situatie is stabiel.
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - "Vandaag rouwt Europa mee met België", schrijft voorzitter Ursula von der Leyen op X naar aanleiding van het dodelijke ongeluk tussen een trein en een schoolbusje in het Vlaamse Buggenhout. Volgens de Belgische minister Jean-Luc Crucke (Mobiliteit) kwamen vier inzittenden van de schoolbus om door het ongeluk, onder wie twee tieners.
10 uur geleden