Russische minister van noodsituaties overleden na val van klif
NORILSK (ANP/RTR) - De Russische minister van noodsituaties, Jevgeni Zinitsjev, is overleden na een val van een klif in de noordelijke stad Norilsk. Volgens het ministerie stierf Zinitsjev terwijl hij probeerde het leven van filmmaker Alexander Melnik te redden.
De filmmaker gleed uit over een natte rots terwijl hij aan het filmen was boven de klif. "Jevgeni probeerde Alexander te grijpen en sprong achter hem aan, maar helaas stierven ze allebei nadat ze van een hoge klif in een bergrivier waren gevallen", staat in een verklaring van het ministerie over het ongeluk.
Minister Zinitsjev was in het noorden van Rusland voor een oefening van meerdere overheidsinstanties. Bij deze oefening werd voorbereid op mogelijke crisissituaties in het noordpoolgebied. Melnik was in Norlisk om een documentaire te maken over over de Noordpool en de Noordelijke Zeeroute.
Geheime dienst
Zinitsjev werkte voorheen voor de Russische geheime dienst FSB en zou ook een persoonlijke lijfwacht van president Vladimir Poetin zijn geweest. In 2018 benoemde Poetin hem tot minister. Het ministerie van noodsituaties moet Russen onder meer beschermen tegen natuurrampen, overziet de nationale reddingsteams en moet bijvoorbeeld zorgen dat de bevolking en overheidsinstanties voorbereid zijn op crisissituaties.
"Dit is een onherstelbaar persoonlijk verlies voor mij", zei Poetin in een condoleancebericht dat door het Kremlin is gepubliceerd. "We werkten al jaren samen."
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR) - Poetin-adviseur Joeri Oesjakov zegt dat Rusland en de Verenigde Staten vooruitgang hebben geboekt bij onderhandelingen over een einde aan de oorlog in Oekraïne eerder deze week in Moskou. Rusland wil graag verder praten met de Amerikaanse onderhandelaars, zegt hij.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase premier Narendra Modi heeft zijn gast uit Rusland, president Vladimir Poetin, gezegd dat de wereld moet terugkeren naar vrede. Modi zei dat India geen neutraal land is, maar aan de kant van de vrede staat.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BELGA) - De leiders van de Afrikaanse buurlanden Democratische Republiek Congo en Rwanda hebben een vredesovereenkomst ondertekend in het Witte Huis in Washington. Dat deden de buitenlandministers van de twee landen in juni ook al. Ondertussen gaat het geweld gewoon door.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Europese bondgenoten van Oekraïne vrezen dat de Amerikaanse vredesgezant Steve Witkoff Oekraïne uitverkoopt aan Rusland. Ze spraken tijdens een videovergadering met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky maandag hun diepe wantrouwen in Witkoff uit, zeggen diplomaten.
17 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Onder meer wegens terrorisme heeft Rusland de toegang tot Snapchat geblokkeerd, meldde het Russische staatspersbureau RIA. Met de Snapchat-app kunnen berichten, foto's en video's worden gedeeld.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering heeft extra maatregelen aangekondigd tegen Rusland voor de vergiftigingen in Salisbury in 2018. De Russische militaire inlichtingendienst GROe, die handelde in opdracht van president Vladimir Poetin, was daarvoor verantwoordelijk, zegt de regering naar aanleiding van een onafhankelijk onderzoek. Er zijn extra sancties ingesteld en de Russische ambassadeur is ontboden.
21 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - Ex-buitenlandchef van de EU Federica Mogherini treedt af als rector van het Europacollege in Brugge vanwege een onderzoek naar fraude bij een opleiding van jonge diplomaten. Zij en twee anderen werden eerder deze week aangehouden voor een fraudeonderzoek over de aanbesteding van de opleiding aan het Europacollege.
22 uur geleden