Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische minister van Defensie bezoekt troepen in Oekraïne

Russische minister van Defensie bezoekt troepen in Oekraïne

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister Sergej Sjojgoe van Defensie is in Oekraïne geweest om de troepen te inspecteren, heeft het Russische leger zondag in een verklaring bekendgemaakt. Hij sprak daar onder meer met militairen aan de frontlinie die worden ingezet tijdens wat de Russen "een speciale militaire operatie" noemen.

De militaire leiders ter plekke brachten Sjojgoe op de hoogte van de huidige situatie in het gebied en informeerden hem over de acties van de Russische strijdkrachten, zo staat in de verklaring. Wanneer de defensieminister is langs geweest wordt niet gemeld, maar de mededeling komt twee dagen nadat Sjojgoe een bijeenkomst had met president Vladimir Poetin en de militaire top was over de strategie tijdens de strijd in Oekraïne.

Meer uit Buitenland

Europese leiders steunen Deense verklaring over Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Europese leiders hebben samen met de minister-president van Denemarken een verklaring uitgegeven over Groenland. Daarin staat dat de Europese NAVO-landen willen samenwerken met de Verenigde Staten, maar dat de Groenlanders en de regering in Kopenhagen beslissen over de toekomst van het gebied.

10 minuten geleden
Bondgenoten willen zich verplichten Oekraïne te hulp te schieten

PARIJS (ANP/RTR) - De landen die Oekraïne na een mogelijk akkoord met Rusland willen blijven beschermen, willen vastleggen dat ze verplicht zijn bepaalde hulp te bieden. Dat staat in de ontwerpafspraken die de leiders van de zogeheten Coalitie van Bereidwilligen op hun top in Parijs hopen te maken, waar persbureau Reuters de hand op heeft gelegd. Oekraïne zou er zo op kunnen rekenen dat de bondgenoten te hulp schieten - en Rusland ook.

11 minuten geleden
Israëlische minister bezoekt Somaliland na omstreden erkenning

HARGEISA (ANP/AFP) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar is dinsdag in Somaliland. Dit is het eerste hoge Israëlische bezoek aan Somaliland sinds de recente Israëlische erkenning van de zelfverklaarde republiek.

13 minuten geleden
EU roept Israël op ngo's toe te laten in bezet Palestijns gebied

BRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas roept Israël op internationale niet-gouvernementele organisaties (ngo's) die hulp verlenen in bezet Palestijns gebied toegang te verlenen. Met name nu het winter is en "Palestijnen worden blootgesteld aan zware regenval en dalende temperaturen, zonder veilige beschutting", stellen Kallas en Eurocommissarissen Hadja Lahbib (Crisisbeheer) en Dubravka Šuica (Middellandse Zeegebied).

14 minuten geleden
Zwitserse bar was al jaren voor de brand niet geïnspecteerd

CRANS-MONTANA (ANP) - De bar waar in het Zwitserse Crans-Montana veertig mensen omkwamen bij een brand was al sinds 2019 niet geïnspecteerd. Dat heeft burgemeester Nicolas Féraud bekendgemaakt op een persconferentie. Dit soort horecagelegenheden hoort volgens hem jaarlijks onderzocht te worden.

2 uur geleden
Bijna 26.000 huishoudens zitten in koud Berlijn nog zonder stroom

BERLIJN (ANP) - Bijna 26.000 huishoudens en ruim 1200 bedrijven zitten in Berlijn nog zonder stroom, melden de autoriteiten. De oorzaak is een brand die is opgeëist door links-extremisten.

3 uur geleden
Journalistenbond: veertien journalisten opgepakt in Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Veertien journalisten zijn maandag in de Venezolaanse hoofdstad Caracas opgepakt, meldt de journalistenbond (SNTP) in het land. Zij deden verslag van onder meer een demonstratie voor de gevangengenomen president Nicolás Maduro en de installatie van Delcy Rodríguez als waarnemend president.

4 uur geleden