Russische minister van Defensie bezoekt troepen in Oekraïne
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische minister Sergej Sjojgoe van Defensie is in Oekraïne geweest om de troepen te inspecteren, heeft het Russische leger zondag in een verklaring bekendgemaakt. Hij sprak daar onder meer met militairen aan de frontlinie die worden ingezet tijdens wat de Russen "een speciale militaire operatie" noemen.
De militaire leiders ter plekke brachten Sjojgoe op de hoogte van de huidige situatie in het gebied en informeerden hem over de acties van de Russische strijdkrachten, zo staat in de verklaring. Wanneer de defensieminister is langs geweest wordt niet gemeld, maar de mededeling komt twee dagen nadat Sjojgoe een bijeenkomst had met president Vladimir Poetin en de militaire top was over de strategie tijdens de strijd in Oekraïne.
Meer uit Buitenland
LYON (ANP) - De radicaal-rechtse mars ter nagedachtenis aan de gedode activist Quentin Deranque in Lyon gaat zaterdag gewoon door. De burgemeester van die stad had opgeroepen tot een verbod, maar de minister van Binnenlandse Zaken Laurent Nuñez heeft tegen de Franse nieuwszender RTL gezegd dat de demonstratie doorgaat.
1 uur geledenWINDSOR (ANP/RTR) - Het onderzoek naar activiteiten van Andrew Mountbatten-Windsor wordt voortgezet in zijn voormalige woning in het park van Windsor, de Royal Lodge. De politie heeft bekendgemaakt dat het onderzoek in zijn huidige woning op het landgoed Sandringham in Norfolk is afgerond.
3 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is vrijgelaten na de goedkeuring van een amnestiewet door het parlement. De wetgeving moet ervoor zorgen dat politieke gevangenen vrijkomen.
3 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP/BLOOMBERG) - Het Venezolaanse parlement heeft een langverwachte amnestiewet goedgekeurd die ervoor zou kunnen zorgen dat honderden politieke gevangenen vrijkomen. Aan de wet zijn echter uitzonderingen toegevoegd, waardoor veel gevangenen waarschijnlijk blijven vastzitten.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse acteur Eric Dane, vooral bekend van de series Grey's Anatomy en Euphoria, is op 53-jarige leeftijd overleden. "Met pijn in ons hart delen we dat Eric Dane donderdagmiddag is overleden na een moedige strijd tegen ALS", aldus zijn familie in een verklaring aan de BBC en andere media.
3 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De voormalige president van Zuid-Korea, Yoon Suk-yeol, heeft zijn excuses aangeboden voor de "moeilijkheden" die zijn veroorzaakt door het uitroepen van de militaire noodtoestand in 2024.
4 uur geledenCHEYENNE MOUNTAIN (ANP/RTR) - Het North American Aerospace Defense Command (NORAD) heeft meerdere Russische militaire vliegtuigen gedetecteerd en gevolgd die actief waren nabij Alaska. Dat meldt de Amerikaans-Canadese defensieorganisatie in een verklaring.
4 uur geleden