Russische miljardair klaagt UBS aan om antiwitwasrapporten
MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische miljardair Alisher Oesmanov heeft een Duitse dochteronderneming van bankconcern UBS aangeklaagd omdat antiwitwasrapporten volgens hem een illegaal strafrechtelijk onderzoek tegen hem hebben aangewakkerd. Zijn advocaten stellen dat de rapporten van de bank, ingediend van 2018 tot 2022, ten onrechte wijzen op mogelijke verdachte financiële transacties.
De acties van UBS hebben volgens de advocaten geleid tot financiële verliezen en "enorme schade" aan de reputatie van hun cliënt. Ze beweren dat de "ongegronde rapporten" zijn gebruikt als instrument voor strafrechtelijke vervolging en het EU-sanctiebeleid. UBS heeft nog niet gereageerd.
De Europese Unie, de Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk plaatsten Oesmanov op de sanctielijst nadat Rusland Oekraïne was binnengevallen. Hij behoort tot de tientallen miljardairs die naar de hoogste rechtbanken van de Europese Unie zijn gestapt om zichzelf van de lijst te laten halen en hun tegoeden te laten deblokkeren. Ruim twee jaar geleden namen de Duitse autoriteiten een megajacht van de Russische zakenman en vriend van president Vladimir Poetin in beslag.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Handel heeft vorige week meerdere chipapparatuurbedrijven opgedragen om bepaalde leveringen aan de grote Chinese chipmaker Hua Hong stop te zetten. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Reuters.
30 minuten geledenPARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De winst van de Europese vliegtuigbouwer Airbus is in het eerste kwartaal van dit jaar gehalveerd. Dat komt doordat de levering van vliegtuigen in die periode daalde tot het laagste niveau sinds 2009, zo werd dinsdag bekendgemaakt.
58 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het besluit van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) om uit oliekartel OPEC te stappen en de olieproductie op te voeren, leidt voorlopig niet tot lagere olieprijzen, verwacht energiedeskundige Hans van Cleef. "De VAE kunnen wel meer gaan produceren, maar de exportcapaciteit is natuurlijk erg beperkt. Op de korte termijn zullen de effecten minimaal zijn", zegt Van Cleef van onderzoeksbureau EqoLibrium.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shell hoorde dinsdag bij de winnaars op de Amsterdamse aandelenbeurs. Het olie- en gasbedrijf werd gesteund door de hogere olieprijzen. Pogingen om vredesbesprekingen over de oorlog in Iran te hervatten lijken vastgelopen, waardoor de belangrijke Straat van Hormuz vrijwel volledig gesloten blijft en de verstoring van de olietoevoer voortduurt. Het aandeel klom 1 procent.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) houdt energieleverancier ANWB Energie strenger in de gaten. Door problemen met het automatiseringssysteem slaagt de organisatie er al maanden niet in om eind- en jaarafrekeningen van klanten binnen de termijn van zes weken te versturen, maakte de ACM bekend.
2 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM nemen extra maatregelen om beter voorbereid te zijn op sneeuw en vorst. Dat is een van de uitkomsten van een evaluatie na de grote verstoringen begin dit jaar op de luchthaven, die het gevolg waren van het winterse weer.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beursgraadmeters op Wall Street lieten dinsdag bij de opening een gemengd beeld zien, na de recordstanden vorige week. De stemming werd gedrukt door een teleurstellend bericht over AI-bedrijf OpenAI.
4 uur geleden