Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische militairen voor oefening naar Wit-Rusland

Russische militairen voor oefening naar Wit-Rusland

MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - Rusland stuurt maandag militairen naar Wit-Rusland voor gezamenlijke oefeningen met Wit-Russische troepen. Het gaat om een luchtlandingseenheid, heeft het Russische nieuwsagentschap RIA vernomen van het Russische ministerie van Defensie.

De oefeningen duren van maandag tot en vrijdag 25 september, waarna de troepen naar hun basis in Rusland terugkeren, zegt het ministerie van Defensie.

De Russen komen naar Wit-Rusland te midden van aanhoudende protesten tegen de regering van president Aleksandr Loekasjenko, die volgens veel burgers gefraudeerd zou hebben bij de door hem gewonnen presidentsverkiezingen van begin augustus. Zaterdag werden tientallen vrouwelijke demonstranten aangehouden toen duizenden de straat opgingen. Zondag staan er weer massale protesten op stapel.

Meer uit Buitenland

Frontex ziet daling illegale grensoversteken naar EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

30 minuten geleden
VS en VK haalden hoogverrijkt uranium uit Venezuela

CARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.

1 uur geleden
Onduidelijk of gestrande walvis bij Denemarken bekende Timmy is

ANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.

1 uur geleden
Trump zegt bij Xi geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt tijdens zijn bezoek aan China geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan. Hij kondigde aan snel te beslissen over een nieuwe wapendeal met het democratisch bestuurde eiland voor de Chinese kust.

1 uur geleden
Iran zet vraagtekens bij betrouwbaarheid VS in vredesproces

NEW DELHI (ANP/RTR) - Iran heeft duidelijk gemaakt dat het "vertrouwen" in de Verenigde Staten ontbreekt in de onderhandelingen over de oorlog in het Midden-Oosten. Minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi beklaagde zich tijdens een BRICS-bijeenkomst in India over "tegenstrijdige boodschappen" die hebben geleid tot twijfels over wat de inzet is van de VS rond het vredesproces. Dat is volgens de minister nog niet helemaal mislukt, maar verloopt wel moeizaam.

2 uur geleden
Palestijns persbureau meldt aanvallen van kolonisten op Westoever

RAMALLAH (ANP) - Kolonisten op de Westelijke Jordaanoever hebben auto's en een moskee in brand gestoken in de buurt van Ramallah, meldt WAFA, het officiƫle persbureau in het gebied. Daarnaast schoten Israƫlische troepen ten zuiden van Nablus een 16-jarige jongen dood, aldus WAFA.

2 uur geleden
Filipijnse minister: we gaan gehoor geven aan arrestatiebevel ICC

MANILLA (ANP/RTR) - De Filipijnse minister van Justitie Fredderick Vida zegt dat het land "zeker wel" gehoor gaat geven aan een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof (ICC) tegen Ronald Dela Rosa. De ex-politiechef en huidige senator wordt verdacht van misdaden tegen de menselijkheid in verband met zijn rol in de 'oorlog tegen drugs' in de Filipijnen. Vida zei dat hij opdracht heeft gegeven om Dela Rosa te arresteren als hij probeert te vluchten.

3 uur geleden