Russische militairen voor oefening naar Wit-Rusland
MOSKOU (ANP/RTR/DPA) - Rusland stuurt maandag militairen naar Wit-Rusland voor gezamenlijke oefeningen met Wit-Russische troepen. Het gaat om een luchtlandingseenheid, heeft het Russische nieuwsagentschap RIA vernomen van het Russische ministerie van Defensie.
De oefeningen duren van maandag tot en vrijdag 25 september, waarna de troepen naar hun basis in Rusland terugkeren, zegt het ministerie van Defensie.
De Russen komen naar Wit-Rusland te midden van aanhoudende protesten tegen de regering van president Aleksandr Loekasjenko, die volgens veel burgers gefraudeerd zou hebben bij de door hem gewonnen presidentsverkiezingen van begin augustus. Zaterdag werden tientallen vrouwelijke demonstranten aangehouden toen duizenden de straat opgingen. Zondag staan er weer massale protesten op stapel.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - De hoogste Iraanse leider Mojtaba Khamenei krijgt een medische behandeling in de Iraanse stad Qom. Dat schrijft de Britse krant The Times, die zich baseert op een diplomatiek memo dat naar Golfstaten is gestuurd. Daar zou informatie in staan van Amerikaanse en Israëlische inlichtingendiensten.
18 minuten geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische droneaanval op een stadsbus in de Oekraïense stad Nikopol heeft aan drie mensen het leven gekost, meldt minister van Binnenlandse Zaken Ihor Klymenko op Telegram. Twaalf mensen raakten gewond.
27 minuten geledenRIYAD (ANP/AFP) - Bij nachtelijke aanvallen op Saudi-Arabië is de petrochemische industrie getroffen in de oostelijke stad Jubail. Dat meldt een bron ter plekke aan het persbureau AFP. "Een aanval veroorzaakte brand bij de SABIC-fabrieken in Jubail. Het geluid van de explosies was erg hard", aldus de bron. Die doelde met SABIC op het concern Saudi Basic Industries Corporation.
30 minuten geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse inspanningen om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, bereiken een "kritieke" fase. Dat schreef de Iraanse ambassadeur in Pakistan in een bericht op sociale media.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/AFP) - De belangrijkste Taiwanese oppositiepoliticus, Cheng Li-wun, is aangekomen in Shanghai. Het zeldzame bezoek van de ooit separatistische Li-wun moet de banden met China aanhalen. Li-wun geldt als zeer pro-Chinees, wat haar ook binnen haar eigen partij, KMT, soms op kritiek komt te staan.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft Iraniërs gewaarschuwd geen treinen te gebruiken en uit de buurt te blijven van spoorwegen. Wie daar geen gehoor aan geeft, riskeert volgens de krijgsmacht zijn of haar eigen leven.
1 uur geledenHANOI (ANP/AFP) - To Lam is dinsdag door de Nationale Vergadering tot president van Vietnam verkozen. De 68-jarige Lam is ook al de leider van de Vietnamese Communistische Partij. Nu Lam de eerste en tweede plek in de Vietnamese politiek bekleedt, heeft hij zijn macht verder geconsolideerd.
3 uur geleden