Russische militairen bestormen dorp ten zuiden van Lisitsjansk
KIEV (ANP/DPA) - Russische militairen hebben een nederzetting ten zuidwesten van Lisitsjansk bestormd. Het gaat om het dorp Vovtsjojarivka, meldt de legerleiding van Oekraïne.
De Russische militairen staan aan de zuidrand van de strategisch belangrijke stad Lisitsjansk in het oosten van Oekraïne. Het is een van de laatste plaatsen in de regio Loehansk die nog in Oekraïense handen is.
In Lisitsjansk zitten nog duizenden Oekraïense soldaten, die proberen de Russen tegen te houden. Rusland bestookt de stad met artillerie en raketten. Infanterietroepen proberen de stad binnen te dringen.
Rusland probeert volgens Oekraïne ook om een belangrijke weg tussen Lisitsjansk en de stad Bachmoet in handen te krijgen. Bachmoet ligt ten zuidwesten van Lisitsjansk en Severodonetsk, dat ondertussen volledig is veroverd door de Russen.
Meer uit Buitenland
BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft donderdag tegen de Britse premier Keir Starmer gezegd dat China klaar is voor een langdurig strategisch partnerschap met Groot-Brittannië. Dat blijkt uit een gezamenlijke verklaring na hun ontmoeting in Beijing.
12 minuten geledenMINNEAPOLIS (ANP) - Een Amerikaanse rechter heeft regeringsbeleid dat gericht was op ongeveer 5600 wettelijk erkende vluchtelingen in Minnesota tijdelijk geblokkeerd. De vluchtelingen wachten op een permanente verblijfsvergunning (greencard).
1 uur geledenNIAMEY (ANP) - In de vroege ochtend van donderdag waren aanhoudende schotenwisselingen en luide explosies te horen nabij de internationale luchthaven van Niamey in Niger, aldus een getuige van persbureau Reuters. Op X verspreide video's tonen dat de nachtelijke skyline lijkt te worden verlicht door geweervuur, al is niet duidelijk hoe actueel die beelden zijn.
2 uur geledenMEXICO-STAD (ANP) - Mexico gaat door met het leveren van ruwe olie aan Cuba. President Claudia Sheinbaum beschouwt de olie-export naar Cuba als "humanitaire hulp", zei ze woensdag tegen verslaggevers. "Die hulp gaat door, net als aan andere landen", zei ze.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De omstreden inzet van troepen van de Nationale Garde en mariniers in Amerikaanse steden heeft vorig jaar bijna een half miljard dollar (418 miljoen euro) gekost. Dat becijferde de rekenkamer van het Amerikaanse parlement, de Congressional Budget Office.
6 uur geledenATLANTA (ANP/RTR) - De FBI heeft een huiszoeking gedaan bij een verkiezingskantoor in Fulton County, Georgia. Deze zou verband houden met herhaalde beweringen van de Amerikaanse president Donald Trump over verkiezingsfraude bij de door hem verloren presidentsverkiezingen van 2020.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider heeft na een ontmoeting met de Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio uitgehaald naar de machtshebbers in Venezuela. "We hebben het over criminelen. Ze hebben opzettelijk mensen vermoord. Ze hebben ervoor gezorgd dat een derde van onze bevolking ons land heeft verlaten en is gevlucht", zei Nobelprijswinnares María Corina Machado in Washington tegen de pers.
7 uur geleden