Russische militairen bestormen dorp ten zuiden van Lisitsjansk
KIEV (ANP/DPA) - Russische militairen hebben een nederzetting ten zuidwesten van Lisitsjansk bestormd. Het gaat om het dorp Vovtsjojarivka, meldt de legerleiding van Oekraïne.
De Russische militairen staan aan de zuidrand van de strategisch belangrijke stad Lisitsjansk in het oosten van Oekraïne. Het is een van de laatste plaatsen in de regio Loehansk die nog in Oekraïense handen is.
In Lisitsjansk zitten nog duizenden Oekraïense soldaten, die proberen de Russen tegen te houden. Rusland bestookt de stad met artillerie en raketten. Infanterietroepen proberen de stad binnen te dringen.
Rusland probeert volgens Oekraïne ook om een belangrijke weg tussen Lisitsjansk en de stad Bachmoet in handen te krijgen. Bachmoet ligt ten zuidwesten van Lisitsjansk en Severodonetsk, dat ondertussen volledig is veroverd door de Russen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Tijdens een veiling van veilinghuis Sotheby's is een schilderij van Vincent van Gogh verkocht voor 62,7 miljoen dollar (ruim 54 miljoen euro). Het gaat om een werk uit 1887, genaamd 'Piles de romans parisiens et roses dans une verre'.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - De extreme en langdurige droogte in Iran zou zich niet hebben voorgedaan zonder klimaatverandering door fossiele brandstoffen. Dat is de stellige overtuiging van een groep klimaatwetenschappers die de ongekende droogte in Iran en buurlanden heeft onderzocht.
1 uur geledenDHAKA (ANP/RTR) - Een aardbeving met een kracht van 5.7 heeft Bangladesh getroffen, meldt het Duitse Onderzoekscentrum voor Geowetenschappen (GFZ).
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De inzet van duizenden troepen van de Nationale Garde door president Donald Trump in Washington DC is onwettig, oordeelde een federale rechter donderdag. Rechter Jia Cobb beval een einde te maken aan de inzet, maar schortte haar bevel 21 dagen op om de regering de tijd te geven in beroep te gaan.
8 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Het Russische leger zegt dat het de Oekraïense stad Koepjansk opnieuw heeft veroverd. Legerleider Valeri Gerasimov zei dat tegen president Poetin, toen hij een bezoek bracht aan een commandopost. Oekraïne ontkent dat Rusland de strategisch belangrijke stad in beslag heeft genomen.
8 uur geledenBELÉM (ANP/RTR) - Na de brand op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém zijn dertien mensen behandeld omdat ze rook hebben ingeademd. Ze werden ter plekke behandeld, meldt de organisatie in een verklaring. De brand was binnen zes minuten onder controle. De brandweer denkt dat de brand is ontstaan door een elektrisch apparaat, waarschijnlijk een magnetron.
8 uur geledenBUENOS AIRES/JOHANNESBURG (ANP/DPA/AFP/RTR) - De Argentijnse president Javier Milei gaat volgens Argentijnse media ook niet naar de topconferentie van de G20, komend weekend in Zuid-Afrika. Eerder werd al bekend dat de staatshoofden van China, Rusland en de VS ook niet komen.
11 uur geleden