
Russische militairen bereiden oefeningen in Belarus voor
MINSK (ANP/AFP) - Russische militairen zijn in Wit-Rusland gearriveerd en bereiden er gezamenlijke oefeningen voor met de Belarussen. Moskou en Minsk hebben grote militaire manoeuvres aangekondigd voor 10 tot 20 februari. Het Belarussische ministerie van Defensie meldt dat de troepen hun paraatheid gaan testen tegen het licht van de oplopende spanningen aan de west- en zuidgrens van het land.
Belarus grenst daar aan onder meer met Oekraïne en Polen. Rusland en het Westen hebben slepende conflicten over Oekraïne. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock overlegt dinsdag in Moskou met haar Russische collega Sergej Lavrov. Maandag deed ze dat in Kiev met haar Oekraïense collega Dmitro Kuleba. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz ontvangt dinsdag NAVO-topman Jens Stoltenberg in Berlijn om over de spanning met Rusland te praten.
Meer uit Buitenland
TIRANA (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft hard uitgehaald naar Rusland dat een "delegatie van leeghoofden" naar Istanbul heeft gestuurd.
36 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Een Zweedse diplomaat die afgelopen weekend werd aangehouden op verdenking van spionage is dood aangetroffen, melden Zweedse media zoals SVT en Expressen. Het ministerie van Buitenlandse Zaken bevestigt dat een van de werknemers is overleden, maar deelt verder geen details.
58 minuten geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - Paus Leo XIV heeft in een toespraak voor buitenlandse diplomaten bij het Vaticaan kritiek geuit op de ongelijkheid en ongerechtigheid in de wereld. Hij sprak ook over klimaatverandering, kunstmatige intelligentie en migratie. Hij omschreef zichzelf ook als een "afstammeling van immigranten die er op zijn beurt voor koos om te emigreren".
1 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Oekraïne en Rusland zijn begonnen met overleg in het Turkse Istanbul. Het is voor het eerst in ruim drie jaar dat de landen samenkomen voor directe vredesbesprekingen.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Het hoofd van de Oekraïense delegatie in Istanbul stelt dat vrede alleen mogelijk is als Rusland instemt met onder meer een staakt-het-vuren van dertig dagen, de terugkeer van ontvoerde kinderen en de uitwisseling van alle krijgsgevangenen. Oekraïne zoekt naar "echte wegen naar een duurzame en rechtvaardige vrede", aldus Roestem Oemjerov op Facebook.
2 uur geledenSTOCKHOLM (ANP/RTR) - De verdachte van de schietpartij op een school in het Zweedse Örebro had zelfmoord als motief. De politie meldt dat na onderzoek naar de dodelijkste massaschietpartij in de geschiedenis van Zweden.
2 uur geledenTIRANA (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte vindt dat de Russische president Vladimir Poetin een "grote fout" maakt door een lage delegatie naar Istanbul te sturen. "De bal ligt nu echt bij hem", zei Rutte bij aankomst in Tirana, waar Europese staatshoofden en regeringsleiders bijeen zijn voor een top. Daar wordt onder meer over de situatie in Oekraïne gesproken.
2 uur geleden