Russische militairen bereiden oefeningen in Belarus voor
MINSK (ANP/AFP) - Russische militairen zijn in Wit-Rusland gearriveerd en bereiden er gezamenlijke oefeningen voor met de Belarussen. Moskou en Minsk hebben grote militaire manoeuvres aangekondigd voor 10 tot 20 februari. Het Belarussische ministerie van Defensie meldt dat de troepen hun paraatheid gaan testen tegen het licht van de oplopende spanningen aan de west- en zuidgrens van het land.
Belarus grenst daar aan onder meer met Oekraïne en Polen. Rusland en het Westen hebben slepende conflicten over Oekraïne. De Duitse minister van Buitenlandse Zaken Annalena Baerbock overlegt dinsdag in Moskou met haar Russische collega Sergej Lavrov. Maandag deed ze dat in Kiev met haar Oekraïense collega Dmitro Kuleba. De Duitse bondskanselier Olaf Scholz ontvangt dinsdag NAVO-topman Jens Stoltenberg in Berlijn om over de spanning met Rusland te praten.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Donald Trump heeft gebeld met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu en met afgevaardigden van Hezbollah, schrijft hij op Truth Social. Hij zegt dat er geen Israëlische troepen naar Beiroet gaan en dat Hezbollah heeft ingestemd om geen aanvallen op Israël uit te voeren.
21 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde dreigt "nieuwe fronten" te openen vanwege het Israëlische offensief in Libanon. "Iran beschouwt het overschrijden van de rode lijnen in Libanon en Gaza als een directe oorlogsverklaring", citeert de Iraanse staatstelevisie uit een verklaring.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat Iran niet had laten weten dat het diplomatieke overleg wordt opgeschort. "Het betekent niet dat we daar overal bommen gaan gooien", zei hij tegen het Amerikaanse NBC News. "We houden de blokkade in stand."
1 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz wil met andere Europese leiders werken aan een betere relatie met Donald Trump, in aanloop naar de NAVO-top in juli. Ingewijden melden aan persbureau Bloomberg dat hij later deze maand een overleg heeft gepland in Berlijn.
2 uur geledenNAIROBI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Inwoners van de Keniaanse plaats Nanyuki zijn de straat opgegaan om te protesteren tegen de geplande komst van een quarantainecentrum voor Amerikanen die zijn blootgesteld aan het dodelijke ebolavirus. Op beelden is te zien dat zich een honderdtal demonstranten heeft verzameld, maar omwonenden zeggen dat veel meer mensen hebben meegedaan aan het protest.
2 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/RTR) - Inwoners van de zuidelijke buitenwijken van de Libanese hoofdstad Beiroet ontvluchten hun woonplaats uit angst voor Israëlische aanvallen. Het Libanese leger heeft troepen ingezet om het verkeer in goede banen te leiden.
3 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Britse regering heeft opnieuw documenten vrijgegeven over de benoeming van Peter Mandelson tot ambassadeur in de Verenigde Staten. Het gaat onder meer om e-mails en andere tekstberichten die binnen de overheid circuleerden.
4 uur geleden