Russische mijnbouwgigant Norilsk akkoord met megaboete
MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische mijnbouwonderneming MMC Norilsk Nickel gaat akkoord met het betalen van een boete van 2 miljard dollar. Het bedrijf wordt verantwoordelijk gehouden voor grote milieuschade nadat bij een lek vorig jaar circa 21.000 ton brandstof in de natuur was weggevloeid.
Norilsk gaat niet in beroep tegen de boete. Die beslissing houdt volgens het bedrijf verband met de duurzame ambities die het in december presenteerde. De grootste aandeelhouder van de mijnbouwonderneming, Vladimir Potanin, zei onlangs dat Norilsk "een belangrijke les heeft geleerd" op het gebied van milieu en risicomanagement.
In mei vorig jaar was een lek ontstaan in een van de tanks van het bedrijf. Norilsk weet de problemen aan smeltend permafrost, maar onderzoek wees uit dat er ook wat mis was met de constructie en het onderhoud van de tank. Ook was de tank in 2019 na reparaties weer in gebruik genomen, zonder dat daar toestemming voor was verleend.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Investeringsmaatschappij Advent International zit achter het overnamebod op het in Amsterdam genoteerde Poolse postkluisjesbedrijf InPost. Dat meldt Sky News. Volgens Sky News geeft Advent leiding aan een investeringsconsortium dat InPost van de beurs wil halen.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Onlinebank bunq heeft opnieuw een aanvraag ingediend voor een Amerikaanse bankvergunning. Die vergunning heeft de Nederlandse financiële app nodig voor een volledige lancering in de Verenigde Staten.
17 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De inflatie in Nederland is in december licht gedaald naar 2,8 procent. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van een snelle raming. In november bedroeg de inflatie nog 2,9 procent op jaarbasis en in oktober was dat 3,1 procent.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn dinsdag met duidelijke winsten gesloten. De Dow-Jonesindex en de S&P 500 bereikten recordstanden, gevoed door optimisme over de groeimogelijkheden voor kunstmatige intelligentie. De Amerikaanse ingreep in Venezuela lijkt tot dusver tot weinig zorgen te leiden bij beleggers.
9 uur geledenHOUSTON (ANP) - Amerikaanse en Venezolaanse regeringsfunctionarissen bespreken de mogelijkheid om ruwe aardolie uit Venezuela te exporteren naar raffinaderijen in de Verenigde Staten. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM meldt dat de eerste trucks met vloeistof om vliegtuigen ijsvrij te maken onderweg zijn naar Nederland. Eerder op de dag waarschuwde de luchtvaartmaatschappij dat het einde van de voorraad in zicht kwam op Schiphol.
9 uur geledenROME (ANP) - Italië heeft positief gereageerd op het Brusselse voorstel om een groter deel van landbouwgelden uit de komende meerjarenbegroting van de Europese Unie eerder beschikbaar te stellen. De Europese Commissie zette die stap in aanloop naar belangrijke gesprekken over een handelsakkoord met de Zuid-Amerikaanse landen van de Mercosur. De Italiaanse regering lag vorige maand nog dwars bij een besluit over zo'n deal met Brazilië, Paraguay, Argentinië en Uruguay omdat ze meer toezeggingen wilde over steun voor Europese boeren.
12 uur geleden