Russische media: Promes bezig met aanvraag Russisch paspoort
MOSKOU (ANP) - Voetballer Quincy Promes probeert een Russisch paspoort te krijgen. Volgens de Russische journalist Ivan Karpov, die als eerste met dit nieuws kwam, heeft de van poging tot moord verdachte Nederlander een grote kans om staatsburger van Rusland te worden. Russische media melden dat dit Promes kan helpen uit handen van Nederlandse justitie te blijven.
Volgens Karpov heeft Spartak Moskou, de club waar Promes speelt, het initiatief genomen om de voetballer van de Russische nationaliteit te voorzien. Hier is nog geen besluit over genomen, maar Promes zou heel kansrijk zijn. Zoals verschillende Russische media benadrukken levert het land eigen burgers niet uit aan andere landen, wat Promes goed zou uitkomen.
Tegen de 30-jarige Promes loopt in Nederland een strafproces. Op een familiefeest in juli 2020 in Abcoude zou hij een neef met een mes in een knie hebben gestoken. Promes speelt sinds begin vorig jaar in Moskou na zijn vertrek bij Ajax.
De advocaat van Promes, Robert Malewicz, laat weten "op dit moment geen commentaar te geven op de berichten".
Meer uit Voetbal
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse sterspeler Kylian Mbappé is volledig hersteld van zijn knieblessure. Dat zei de 27-jarige aanvaller van Real Madrid in aanloop naar de komende oefeninterlands tegen Brazilië en Colombia in de Verenigde Staten.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay meldt zich toch niet op het trainingskamp van het Nederlands elftal voor de oefenduels met Noorwegen (27 maart) en Ecuador (31 maart). Dat meldde de KNVB in een persbericht. Een paar uur eerder had zijn Braziliaanse club Corinthians nog verklaard dat hij zich door de medische staf van Oranje zou laten behandelen aan een verrekt spiertje in zijn dijbeen.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.
15 uur geledenZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.
17 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.
17 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."
18 uur geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.
19 uur geleden