Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische media: onderzoek naar Wagner-baas loopt nog

Russische media: onderzoek naar Wagner-baas loopt nog

MOSKOU (ANP/AFP) - Het strafrechtelijke onderzoek naar Wagner-baas Jevgeni Prigozjin loopt volgens Russische media nog, ondanks zijn deal met het Kremlin over het beëindigen van zijn muiterij. Moskou maakte zaterdag bekend dat Prigozjin en zijn troepen niet worden vervolgd voor de kortstondige opstand.

Prigozjin stuurde vrijdag duizenden huurlingen vanuit Oekraïne de grens met Rusland over en liet ze oprukken richting Moskou, om verhaal te halen over een vermeende aanval van het Russische leger op Wagner in Oekraïne. De Russische veiligheidsdienst FSB begon die dag een onderzoek naar Prigozjin voor het oproepen tot muiterij.

De eigenaar van het huurlingenbedrijf besloot zaterdag van zijn plan af te zien om een bloedbad te voorkomen, nog voordat zijn troepen de hoofdstad bereikten. Er was onder bemiddeling van de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko een deal gesloten over het stoppen van de opstand. Er werd volgens het Kremlin onder meer afgesproken dat Prigozjin zich zal vestigen in Belarus.

De Wagner-baas, een voormalige vertrouweling van de Russische president Vladimir Poetin, heeft sinds zaterdag niks meer van zich laten horen. Het is niet duidelijk waar hij nu is. Prigozjin botste in de afgelopen maanden herhaaldelijk met de Russische defensietop en haalde publiekelijk hard uit naar onder anderen defensieminister Sergej Sjojgoe.

Meer uit Buitenland

Halve stad in Marokko ontruimd door wateroverlast

RABAT (ANP/RTR) - Meer dan 50.000 mensen zijn uit een Marokkaanse stad geëvacueerd omdat er door aanhoudende hevige regenval watersnood dreigt. Bijna de helft van de bevolking van Ksar el-Kebir in het noordwesten moest vertrekken. Niemand mag naar de stad toe, waarvan delen al zijn overstroomd.

1 uur geleden
Frankrijk heeft ondanks moties van wantrouwen eindelijk begroting

PARIJS (ANP/RTR) - De Franse regering heeft maandagavond twee moties van wantrouwen in het parlement overleefd. Dit betekent dat premier Sébastien Lecornu succesvol een stemming in het parlement heeft omzeild om de begroting van 2026 goed te keuren. Vorig jaar vielen twee regeringen bij hun pogingen een begroting vast te stellen.

2 uur geleden
VS en Iran hervatten overleg na oplopende spanningen

DUBAI (ANP/RTR) - In een periode van hoogopgelopen spanningen en forse Amerikaanse druk willen Iran en de Verenigde Staten vrijdag in Turkije hun onderhandelingen over het Iraanse atoomprogramma hervatten. Volgens een diplomaat doen ook vertegenwoordigers van onder meer Saudi-Arabië en Egypte mee.

4 uur geleden
Restauratie van fresco Michelangelo in Sixtijnse Kapel begonnen

VATICAANSTAD (ANP/AFP/DPA) - In Vaticaanstad zijn restaurateurs begonnen met het herstelwerk van Het laatste oordeel, een groot fresco van Michelangelo in de Sixtijnse Kapel. Het werk van 180 vierkante meter wordt maandenlang opgeknapt, maar de beroemde zaal blijft in die tijd gewoon open voor publiek.

4 uur geleden
Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten

OSLO (ANP) - Marius Borg Høiby blijft ten minste vier weken vastzitten. Dat heeft een rechter in Oslo maandag besloten, meldt het Noorse persbureau NTB. Het besluit werd volgens NTB genomen zonder aanwezigheid van de verdachte. De politie van Oslo had een verzoek ingediend om Høiby vast te houden wegens kans op recidive.

5 uur geleden
Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Witte Huis bevestigt nieuw overleg met Oekraïne en Rusland. De speciale gezant van de Amerikaanse president Donald Trump, Steve Witkoff, is woensdag en donderdag in Abu Dhabi, de hoofdstad van de Verenigde Arabische Emiraten (VAE), voor gesprekken met Oekraïense en Russische delegaties.

5 uur geleden
150 mensen verlaten Gaza via Rafah-overgang naar Egypte

RAFAH (ANP) - Via de Rafah-grensovergang zijn maandag 150 Palestijnen vanuit Gaza naar Egypte gereisd, meldden Egyptische grensbeambten aan persbureau AFP. Het ging om vijftig mensen die medische hulp nodig hebben, met elk twee begeleiders. Daarnaast mochten vijftig Palestijnen vanuit Egypte het gebied in. De grens is sinds 14.00 uur weer gesloten voor de dag.

7 uur geleden