Russische media: onderzoek naar Wagner-baas loopt nog
MOSKOU (ANP/AFP) - Het strafrechtelijke onderzoek naar Wagner-baas Jevgeni Prigozjin loopt volgens Russische media nog, ondanks zijn deal met het Kremlin over het beëindigen van zijn muiterij. Moskou maakte zaterdag bekend dat Prigozjin en zijn troepen niet worden vervolgd voor de kortstondige opstand.
Prigozjin stuurde vrijdag duizenden huurlingen vanuit Oekraïne de grens met Rusland over en liet ze oprukken richting Moskou, om verhaal te halen over een vermeende aanval van het Russische leger op Wagner in Oekraïne. De Russische veiligheidsdienst FSB begon die dag een onderzoek naar Prigozjin voor het oproepen tot muiterij.
De eigenaar van het huurlingenbedrijf besloot zaterdag van zijn plan af te zien om een bloedbad te voorkomen, nog voordat zijn troepen de hoofdstad bereikten. Er was onder bemiddeling van de Belarussische president Aleksandr Loekasjenko een deal gesloten over het stoppen van de opstand. Er werd volgens het Kremlin onder meer afgesproken dat Prigozjin zich zal vestigen in Belarus.
De Wagner-baas, een voormalige vertrouweling van de Russische president Vladimir Poetin, heeft sinds zaterdag niks meer van zich laten horen. Het is niet duidelijk waar hij nu is. Prigozjin botste in de afgelopen maanden herhaaldelijk met de Russische defensietop en haalde publiekelijk hard uit naar onder anderen defensieminister Sergej Sjojgoe.
Meer uit Buitenland
SINZIG (ANP/DPA/AFP) - De Duitse politie is in Sinzig een bank binnengevallen na berichten dat daar een gijzeling gaande zou zijn. Twee opgesloten personen zijn ongedeerd aangetroffen, meldt de regionale omroep SWR.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin wil best met Europa praten maar zal niet zelf besprekingen aanknopen, zegt het Kremlin. De roep in Europa om met Rusland te gaan praten klinkt de laatste tijd steeds luider en er wordt nagedacht over wie namens Europa zou kunnen optreden.
6 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - In het gebied bij de kerncentrale van Tsjernobyl is volgens de Oekraïense autoriteiten een grote natuurbrand uitgebroken na een dronecrash. Het vuur woedt in de zogenoemde nucleaire exclusiezone.
7 uur geledenSINZIG (ANP) - In het Duitse Sinzig (Rijnland-Palts) wordt een gijzeling gemeld bij een bank. Regionale omroep Südwestrundfunk (SWR) schrijft dat de politie uitgaat van meerdere daders en gijzelaars, onder wie een medewerker van een geldtransport.
7 uur geledenHERAKLION (ANP) - De Global Sumud Flotilla is weer vertrokken vanaf Kreta. Meer dan dertig schepen zijn volgens de organisatie onderweg naar Turkije voor een technische tussenstop. Het is de eerste keer dat de vloot verder reist sinds Israël meer dan twintig schepen tegenhield bij Kreta.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De leider van de rechts-populistische partij Reform UK heeft verheugd gereageerd op de eerste uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Nigel Farage zei vrijdagochtend voor de camera dat de linkse Labourpartij van premier Keir Starmer wordt "weggevaagd" door Reform in gebieden die traditioneel gelden als Labourbolwerken. Hij voorspelde dat de conservatieven later op de dag aan de beurt zijn en sprak over een "historische verandering" in de Britse politiek.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft teleurgesteld gereageerd op de tussentijdse uitslagen van de lokale verkiezingen in zijn land. Zijn Labourpartij staat daarbij op verlies. Starmer noemde de uitslagen volgens Sky News pijnlijk, maar gaf ook het signaal af dat hij verder wil als premier. "Zware dagen zoals deze verzwakken mijn vastberadenheid niet om de verandering te realiseren die ik heb beloofd."
9 uur geleden