Russische media: belangrijke verklaring van Poetin maandagavond
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin legt volgens Russische media maandagavond een aantal belangrijke verklaringen af. Staatspersbureau RIA Novosti meldt dat Kremlinwoordvoerder Dmitri Peskov heeft bevestigd dat Poetin met statements zal komen. In de media wordt niet gespecificeerd waar hij het over zal hebben, maar RIA Novosti legt wel verband met de opstand van de Wagner Groep van afgelopen zaterdag.
Poetin verscheen sinds die muiterij werd afgewend al wel op de televisie, maar repte met geen woord over de gebeurtenissen. Er zijn nog veel vragen over het oproer, zoals wat er precies is afgesproken met Wagnerbaas Jevgeni Prigozjin. Poetin noemde zijn acties zaterdag "verraad" en de Russische president zei eerder al eens dat verraad onvergeeflijk is.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Na de droneaanval op een Britse luchtmachtbasis op Cyprus heeft Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen gebeld met de Cypriotische president Nikos Christodoulides, schrijft ze op X.
4 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De gevechten tussen Israël en de Libanese militante groepering Hezbollah kunnen nog "vele dagen" duren, zei de Israëlische legerleider Eyal Zamir maandag.
17 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Bij de Israëlische luchtaanvallen op Libanon zijn maandag al zeker 31 doden en 149 gewonden gevallen, hebben de autoriteiten van het aangevallen land bekendgemaakt. Het Israëlische leger voert aanvallen uit in heel Zuid-Libanon en de zuidelijke voorsteden van Beiroet na beschietingen door militie Hezbollah.
32 minuten geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - Voor de derde dag op rij heeft Iran maandag aanvallen uitgevoerd op de Golfregio en Israël als vergelding voor het Amerikaans-Israëlische offensief.
34 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran zal niet onderhandelen met de Verenigde Staten. Dat zei de Iraanse hoogste veiligheidsfunctionaris Ali Larijani maandag op X.
2 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - De Argentijnse president Javier Milei wil de "strategische alliantie" met de Verenigde Staten onder bondgenoot Donald Trump in "nationaal beleid" verankeren. Dat zei hij zondag in zijn jaarlijkse rede voor het parlement.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt drie kandidaten op het oog te hebben voor het leiderschap van Iran na de dood van de opperste leider ayatollah Ali Khamenei. Wie dat zijn, wil hij nog niet zeggen. "Laten we eerst de klus afmaken", zei hij zondag in een telefonisch interview met The New York Times, zo'n 36 uur na het begin van het Amerikaans-Israëlische offensief tegen Iran.
2 uur geleden