Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische marine houdt oefening verder van Ierse kust

Russische marine houdt oefening verder van Ierse kust

DUBLIN (ANP) - De Russische marine heeft besloten de geplande (schiet)oefeningen op de Noordelijke Atlantische Oceaan verder uit de kust van Ierland te houden, op zeker 370 kilometer. Dat heeft de Ierse minister van Buitenlandse Zaken en Defensie via Twitter bekendgemaakt.

Minister Simon Coveney liet weten dat hij zijn Russische defensiecollega deze week schriftelijk had gevraagd een andere locatie te kiezen. Het Kremlin antwoordde zaterdag dat zal worden uitgeweken naar een plek buiten de zogenoemde exclusieve economische zone (EEZ) van Ierland.

Het was de bedoeling de manoeuvres, die 3 februari beginnen, te houden in internationale wateren op ongeveer 240 kilometer ten zuidwesten van county Cork. In dat gebied, binnen de Ierse EEZ van 200 zeemijl, zijn in die tijd van het jaar onder anderen veel Ierse garnalenvissers actief. Zij vreesden ernstige hinder te ondervinden en brachten dat donderdag onder de aandacht van de Russische ambassadeur in Dublin.

Meer uit Buitenland

Trump zegt BBC volgende week aan te klagen om schadevergoeding

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag een eis tot schadevergoeding tussen de 1 en 5 miljard dollar tegen de BBC aangekondigd. "We klagen ze ergens volgende week aan."

43 minuten geleden
Zeker zeven doden bij ontploffing op politiebureau Kashmir

NEW DELHI (ANP) - Zeker zeven mensen zijn om het leven gekomen en 27 gewond geraakt toen op een politiebureau in Kashmir in het noorden van India in beslag genomen explosieven ontploften. Dat meldde het Indiase televisiestation NDTV.

2 uur geleden
Bloomberg: Trump verkoopt waarschijnlijk F-35's aan Saoedi-Arabië

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat naar verwachting een overeenkomst sluiten met de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman, waardoor het koninkrijk F-35 straaljagers kan kopen, meldt een anonieme functionaris aan Bloomberg. De verkoop zou de banden met Saoedi-Arabië aanzienlijk verstevigen. Bin Salman komt dinsdag op bezoek in het Witte Huis.

6 uur geleden
Zoon Bolsonaro vervolgd voor poging tot samenspannen met VS

BRASILIA (ANP/RTR) - Het Braziliaanse hooggerechtshof gaat de zoon van ex-president Jair Bolsonaro, Eduardo, vervolgen voor een poging tot samenspanning met Amerikaanse autoriteiten. Hij vroeg president Trump om zich te bemoeien met de zaak tegen zijn vader en sancties op te leggen.

7 uur geleden
Doden bij busongeluk in Zweedse hoofdstad Stockholm

STOCKHOLM (ANP) - Bij een busongeluk in de Zweedse hoofdstad Stockholm zijn drie doden en meerdere gewonden gevallen, meldt de politie. Een bus reed in op een bushalte waar mensen stonden te wachten. Drie gewonden zijn naar het ziekenhuis gebracht.

7 uur geleden
Trump probeert nieuwe ruzie Thailand en Cambodja te beslechten

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Trump heeft contact opgenomen met Thailand en Cambodja na het oplaaien van het grensconflict tussen de Zuidoost-Aziatische buurlanden. Het jongste geschil dreigt het door Trump bemiddelde vredesakkoord te doen mislukken, aldus het Witte Huis.

8 uur geleden
CNN: experts VS proberen nieuwe kernproeven te voorkomen

WASHINGTON (ANP) - Amerikaanse kernwapenspecialisten gaan de komende dagen vergaderen met het Witte Huis om president Trump ervan te overtuigen geen nieuwe kernproeven uit te voeren, melden bronnen aan CNN. Trump gaf eind oktober opdracht om direct te beginnen met het testen van kernwapens "op gelijke basis" met andere landen. Dat leidde wereldwijd tot verwarring.

8 uur geleden