Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Russische luchtlandingsoperatie op militair vliegveld bij Kiev

Russische luchtlandingsoperatie op militair vliegveld bij Kiev

KIEV (ANP/DPA) - Russische troepen proberen met een luchtlandingsoperatie de militaire luchthaven bij Vasylkiv, ten zuiden van de Oekraïense hoofdstad Kiev, te veroveren. Er zijn Oekraïense militairen gewond geraakt en omgekomen bij hevige gevechten, vertelde burgemeester Natalia Balasynovytsj tegen Oekraïense media in de nacht van vrijdag op zaterdag. Er zijn veel Russische parachutisten geland.

"We hebben slachtoffers. We hebben veel gewonden. Helaas zijn het er tweehonderd", zegt ze. De vliegbasis ligt ongeveer 40 kilometer van het centrum van Kiev.

Donderdag hebben Russische troepen een soortgelijke operatie uitgevoerd bij het vliegveld in Hostomel, ten noordwesten van Kiev, maar die zou door toedoen van Oekraïense troepen zijn mislukt. Tijdens gevechten om Vasylkiv meldde het Oekraïense leger een Russisch transportvliegtuig met parachutisten te hebben neergehaald. "Wraak voor Loehansk 2014", schreef de Oekraïense stafchef Valeri Zaloesjny op Twitter.

Aan het begin van de gevechten in Oost-Oekraïne in 2014 schoten de door Rusland gesteunde separatisten een Oekraïens militair vliegtuig van hetzelfde type neer. Er werden toen 49 Oekraïense soldaten gedood.

Meer uit Buitenland

Israël: we gaan onderhandelen over tweede fase bestand Gaza

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar zei dinsdag dat Israël zal beginnen met de onderhandelingen over de tweede fase van het akkoord over het staakt-het-vuren in Gaza. Er zal daarbij onder meer worden gesproken over de uitwisseling van de resterende Israëlische gijzelaars met Palestijnse gevangenen. Bemiddelaar Qatar zei dat de onderhandelingen voor fase twee nog niet zijn begonnen.

50 minuten geleden
Vaticaan zegt verplichtingen van de paus voor komend weekend af

VATICAANSTAD (ANP) - Het Vaticaan heeft de verplichtingen van paus Franciscus voor dit weekend afgezegd. "Vanwege de gezondheidstoestand van de Heilige Vader" gaat een audiëntie op zaterdag niet door en neemt een aartsbisschop een mis op zondag over, staat in een verklaring.

1 uur geleden
Von der Leyen na gesprek met Kellogg: cruciaal moment voor vrede

BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is bereid om samen met de VS te werken aan het beëindigen van "het bloedvergieten" in Oekraïne, heeft voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen dinsdag gezegd tegen Keith Kellogg, de Amerikaanse speciale gezant voor Oekraïne en Rusland. "Dit is een cruciaal moment", zei Von der Leyen. De EU wil daarnaast bijdragen aan de "rechtvaardige en duurzame vrede die Oekraïne en haar bevolking rechtmatig verdienen".

2 uur geleden
Gesprekken tussen diplomaten Rusland en VS begonnen in Riyad

RIYAD (ANP/RTR/AFP) - In Saudi-Arabië zijn de gesprekken tussen Amerikaanse en Russische delegaties begonnen. Washington en Moskou hebben topdiplomaten naar de Saudische hoofdstad Riyad gestuurd om te onderhandelen over de oorlog in Oekraïne en het herstel van de relatie tussen de VS en Rusland.

4 uur geleden
Hoge ambtenaar sociale zekerheid VS stapt op om strijd met Musk

WASHINGTON (ANP) - De hoogste ambtenaar op het Amerikaanse ministerie van Sociale Zekerheid stapt op, omdat ze weigert Elon Musks taskforce Department of Government Efficiency (DOGE) van informatie te voorzien. Bronnen melden aan onder meer The Washington Post dat de ambtenaar, Michelle King, haar functie neerlegt na decennia bij het ministerie te hebben gewerkt.

5 uur geleden
Macron belt met Trump en Zelensky over Oekraïne

PARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft na het informele spoedoverleg met Europese regeringsleiders gebeld met de Amerikaanse president Donald Trump en de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Macron zegt te streven naar een "duurzame vrede in Oekraïne", schrijft hij in een verklaring op X.

9 uur geleden
Bus in Bolivia stort in afgrond, 31 doden

LA PAZ (ANP/RTR) - Bij een busongeluk in Bolivia zijn maandag zeker 31 mensen om het leven gekomen. Dat gebeurde in het zuidwesten van het land, in de gemeente Yocalla. De bus stortte zo'n 800 meter in een afgrond, mogelijk nadat de bestuurder de macht over het stuur verloor.

10 uur geleden